Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiányzik belőlem az anyai...

Hiányzik belőlem az anyai féltő szeretet? Miért vagyok ennyire laza?

Figyelt kérdés

Terhesen sem voltam már paramami. Dolgoztam a 39. hétig, segítettem a lakásfelújításban, mozogtam rendszeresen. Szinte mindent megettem, csak az általánosságokat tartottam be, tehát no alkohol, cigi, nyers hús, penészes sajt, nyers tojás. De például szalámit, fahéjat, csípőset ettem, nem is tudtam róla, hogy nem lehet, később olvastam. Soha nem aggódtam a kisfiamért, valahogy magától értetődő volt, hogy minden rendben van, jártam vizsgálatokra, amik megnyugtattak. (Pedig az ismerőseim körében is voltak tragédiák, tudtam, hogy milyen problémák merülhetnek fel.) Még az utolsó héten is lehajoltam bekötni a cipőfűzőmet, mert azt gondoltam, hogy a magzatvíz megvédi, az orvos sem szólt,amikor látta, hogy így kötöm be a cipőmet, azt hittem, hogy szabad, később tudtam meg, hogy ezzel bajt okozhattam volna. Miután megszületett, sem változott ez. Az elmúlt héten beteg volt, és egyszerűen nem aggódtam a láza miatt. Mértem folyamatosan, ha kellett adtam lázcsillapítót, hűtőfürdőztettem. Amikor kihányta a szirupot, felhívtam az ügyeletet megkérdezni, hogy milyen kúpot lehet adni az itthoni mellett, mert abból már kapott annyit, amennyit egy nap lehet, de valamiért nem aggódtam. Tisztában vagyok vele, hogy nagyobb baj is lehet egy babánál, hiszen kaphat lázgörcsöt, kiszáradhat stb, de egyszerűen ezek a gondolatok megvannak a háttérben, figyelem a jeleket (pl. kiszáradásra a besüppedő kutacs), de nem félek attól, hogy be fog következni. Este nyugodtan feküdtem le, nem virrasztottam mellette. A légzésfigyelő be volt kapcsolva alatta, és gondoltam, ha baj van, úgyis felsír. Amikor megébredtem, akkor megnéztem a lázát, de nem keltem csak ezért. Most tanul járni, és az eleséstől sem féltem. Próbálok vigyázni rá, hogy lehetőleg kicsit essen, de akkor sem ijedek meg, ha nem sikerül megakadályozni, megnyugtatom, és hagyom, hogy újra próbálkozzon. Nagyon szeretem a fiamat, de egyszerűen képtelen vagyok aggódni ennél jobban. Szörnyű anya vagyok? Voltam már vele kórházban, tehát nem lehet azt mondani, hogy azért nem félek, mert még sohasem történt baj, és ha lenne gond, akkor utána féltőbb lennék, mert nem lettem az.

Másból is hiányzik az anyai féltés?


2014. jún. 28. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Üdv a klubban, hasonlóan vagyok én is. Szerintem ez inkább realista hozzáállás.

Úgy vagyok vele, hogy pánikolni ráérek, ha tényleg baj van.

2014. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagy paramami és kész. :)

Nem vagy "szaranya", nem az anyai féltés hiányzik belőled, hanem van józan eszed.

2014. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Az első gyereknél volt egy probléma mentes terhességem, nem aggódtam semmitől, hogy baj lehet. Persze én is figyeltem a nyers húsra, tojásra stb. De lazán vettem. Megszületett, és nem volt vele semmi gond, fejlődött, egészséges volt. Kisebb betegségeknél sem estem kétségbe. Aztán terveztük a tesót, majd elvetéltem. A következő terhességnél aggódós lettem, féltem, hogy elveszítem. Nem volt probléma mentes a terhesség, így aggódtam, mindig volt valami amin kattogtam, hogy mi van ha.... Szerencsére egészségesen született, de a megmaradt a para.. persze a nagyobbat is féltem ugyanúgy de belémégett ez az aggódás, hogy baj is lehet. Amit előtte el sem tudtam képzelni.
2014. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
én ezt a cipöbekötösdit nem is tudtam..én ettem a nyers hust is, penészes sajtot is..utolso héten 40 hetesen még bevállaltam egy fizikai munkát..elestétöl valo félelem..nem tudom, én még nem találkoztam olyan anyukával, aki ráparázott volna arra, hogy a gyerek lázas, vagy hogy jajj el fog esni.. szerintem ezeknek köze sincs az anyai féltéshez.
2014. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

:D

Most nekem is egy csomó olyan infót írtál, amiről fogalmam sem volt!

Én a kiírt időpont előtt 1 héttel hagytam ott a melót, jártam NAGY bevásárolni egyedül, cipekedtem..amit csak nem lehet azt csináltam.Egyébként nagyon jól érezte magam a fiam, mert 2 hetet rá is húzott a kiírt időpontra! :D

Lányommal teljesen más volt a terhességem, dolgozni nem dolgoztam, de vele is csináltam a dolgom, csak akkor előadtam az "énterhesvagyok" állapotot! :D Na ezt 2. terhességnél már nem lehetett..volt hogy őt is cipelnem kellett az utcán nemegyszer, mert bevágta a hisztit..

Én sem aggódok a gyerekeimért túlságosan.Állandóan tele vannak sebekkel.A játszón meg rendszeresen megvagyok bámulva, mert nem vagyok a seggükben állandóan.A lányom 3,5 a fiam pedig 1,5 éves.

Nem mondom hogy ez jó, de nem is rossz..mert legalább tudok racionálisan gondolkodni.

És inkább legyek ilyen, mint paramami..mondjuk az én gyerekeim mellett akkor már a napi 3x1 Sanax kellene.

2014. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 gabszem ***** válasza:
53%
a legelején én is ilyen voltam és élveztem. az eleséstől egyáltalán nem féltem addig amig a gyerek teljes lendületböl a tv állványnak nem esett arccal. rohantunk a balesetire stb... az nagyon félelmetes volt. azota félek attol hogy elesik és odaveri az arcát vagy a fogát. a parázos dolgokat inkább a rokonok vagy néha a párom ragasztja rám. de alapvetően sokkal lazább vagyok mint akiket ismerek. nincs ezzel semmi baj!
2014. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez így teljesen normális. Ha bármi baj van, higgadtan, alaposan kezeled, tehát maximálisan ellátod a gyermekedet. Nyilván fel tudod mérni, mikor mennyi odafigyelésre, ápolásra, támogatásra van szüksége, a leírtak alapján ezt megadod neki. Ezen felül nem kell túlaggódni a dolgokat. Abban is egyet értek, hogy nem lehet, sőt nem is kell minden esést, testrész beütést megakadályozni (természetesen nem arra gondolok, ha az asztalon táncol, vagy a könyvespolcról szeretné levetni magát), mert így tanul. Így ismeri meg a saját képességeit, így tanulja meg, hogy óvatos legyen, így érti meg, hogy a tárgyak kemények stb. Ha erre mindig aggódva reagálnál, nem alakulna ki a saját önbizalma, biztonság érzete. Plusz az aggódástól, a rosszul lereagált balesetektől ő is jobban megijed. Erre remek példa, hogyha egy gyerkőc elesik, de csak kicsit, nem is üti meg magát, akkor felkel, és rohan tovább. De ha az anyuka hangos "jaj, mi történt" kiáltással aggódva odarohan, biztos, hogy a picúr is sírva fakad. Szóval jól csinálod, higgadtan, ésszerűen állsz hozzá. Ettől nem vagy rossz anya, csak felméred a helyzetek súlyosságát. A gyereknek meg az a legjobb, ha minél többet fedezhet fel egyedül (anyuka követő szeme mellett) a világból. Mozogjon, keressen-kutassson, tapasztaljon meg sok mindent.
2014. jún. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagy paramami, az jó. De ne haragudj, le kell írnom: olyan hidegen-ridegen, szenvtelen hangon írsz a gyereked körüli dolgokról. Felkészültem a lepontozásra, ahogy olvastam a soraidat, ez fogalmazódott meg bennem.
2014. jún. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

még nem fordult elő semmi olyan, ami beindítaná nálad a folyamatos vészcsengőzést.

én is ilyen voltam, míg el nem vették tőlem a babát, olyannal, hogy akkora a CRP-je, hogy guinessbe illene és azonnal infúzióra tették. én meg simán lazán vittem volna mosolyogva haza, mert látszani semmi nem látszott rajta, egészséges pirospozsgázs volt, tünetmentesen, később tudtam meg, hogy tünetet ne is várjak.


szóval azért egy anyai féltés nem árt.

2014. jún. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

"Nem vagy paramami, az jó. De ne haragudj, le kell írnom: olyan hidegen-ridegen, szenvtelen hangon írsz a gyereked körüli dolgokról. Felkészültem a lepontozásra, ahogy olvastam a soraidat, ez fogalmazódott meg bennem."


Úgy gondolom, képesnek kell lenni a differenciált kommunikációra. Az ember a gyerekének gügyög, édinyelvet használ, de a felnőttek felé irányuló kommunikációban ennek véleményem szerint nincs helye.

Attól, hogy a gyermekkel megszokott kommunikációs stílusban beszél sok anyuka más felnőttekkel, inkább egy elmosódott én-határt, regresszív állapotot jelent, nem a gyerek iránt érzett szeretet mértékét.

2014. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!