Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereket de a...

Szeretnék gyereket de a barátom azt mondja korai mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. jún. 30. 11:04
1 2
 1/15 manó1235 ***** válasza:
51%
hány éves vagy?
2014. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

A kapcsolatotok és a gyermek számára is az lenne a legjobb, ha egyetértésre tudnátok jutni ebben a nagyon fontos, élethosszig szóló közös feladatban.


Nem mindegy, hogy mennyi idősek vagytok (20 évesen azért még van egy kis idő mindkettőtöknek pl. arra is, hogy változzon a felfogása stb.), milyenek a körülményeitek (pl. lehet, hogy a párod azért nem sietteti még ezt a dolgot, mert anyagilag bizonytalan vagy szeretne egy kis tartalékot, biztos lakhatást stb.)


Őszintén üljetek le ezt megbeszélni- kinek milyen érzései, vágyai vannak, mik a tervei a családalapítással a jövőben, ehhez hogyan képzeli biztosítani pl. a körülményeket, anyagiakat, kinek milyen nevelési elvei vannak.


Mindenképpen közös döntés legyen és fogadjátok el egymás érveit, véleményét.

Ha az nagyban különbözik, akkor még mindig dönthet bármelyiktek úgy, hogy ezzel együtt, ezt elfogadva, kitart a másik mellett és úgy is, hogy ezt nem tudja már vállalni.


Könnyebb lenne úgy, ha valamit írtál volna magatokról, a körülményeitekről- hiszen ezeken sok múlik.

2014. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Ha azt mondja, akkor semmit. Mindkét leendő szülőnek akarnia kell a családot, másként nem érdemes belevágni.


Annyit tehetsz, hogy addig is, míg eljön a ti időtök, egészségesen élsz, és a párodat is erre biztatod.

2014. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Nem szeretnék olyan gyerek lenni, akit nem akart az apja... ezen gondolkodj el, de nagyon! Mersz egyedül gyereket vállalni?
2014. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
én 19 a párom 23 éves ő dolgozik, én most érettségiztem 3 szakmám is van, én is dolgozom most már .. van lakásunk együtt élünk és nagyon jol keres és mindkét felöl a szülők is segitenek ..
2014. jún. 30. 11:20
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez csodaszép. Már csak meg kell várni, hogy akarja is azt a gyereket. Nem a körülmények miatt kell gyereket vállalni, hanem mert vágyik rá a két szülő. Attól, hogy lehetne, még nem kell.
2014. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Várnod kell,amíg ő is szeretné,hiszen ez egy közös döntés!Már én is szerettem volna a kapcsolatunk első éveiben,de neki még korai volt,nem vágyott rá,kb 3 év elteltével érett meg rá,és ez így volt jó,azóta is imádja a kislányunkat,sokat segít.Nem szabad senkit rákényszeríteni a gyerekvállalásra,mert rosszul is elsülhet.Hány évesek vagytok?
2014. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igen tényleg szép életünk van... Gondoltam már rá hogy fél a felelőségtöl .. 19 vagyok a párom 23
2014. jún. 30. 11:25
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Nem fél a felelősségtől, csak 23 éves. Még 10 év múlva is ráérne gyereket vállalni. Te is, bőven. Persze, nem mondom, hogy addig kell várni, de azért egyáltalán nem kell azért rohanni, mert már van hova vállalni.
2014. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen igen igaz ... csak ugye már lassan 1.5éve vagyunk együtt egy fél éve terveztük de sajnos nem jött össze mert előtte fogamzásgátlót szettem ... és most meg azt mondja hogy ráérünk .. hát lehet hogy igaza van ... majd lessze egy pár év mulva ....
2014. jún. 30. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!