Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka és tanulás gyerekek...

Munka és tanulás gyerekek mellett?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyesen vagyok,szeptembertől megy oviba a fiam és utána betölti a 3-at.

Mennék dolgozni,de nem tudom,hogy hova.

Szeretnék tanulni is.

Most látom,hogy bár 26 vagyok,de iskolarendszerű képzést,amennyiben első szakma lenne(csak érettségim van) ingyen letehetem,de ugye az 2 év. Na mármost sajnos (nem a munka miatt,mennék is) dolgoznom is kéne.

Meg lehet csinálni úgy ezeket a dolgokat,hogy suliba,járok,dolgozok,foglalkozok a gyerekekkel és háztartással és nem sínyli meg a 2 gyerek és a házasélet?

Tanulnék,hogy kezdjek az életemmel karrieremmel valamit,de a pénz miatt menni kell dolgozni,nem szeretném,ha a párom beleroppanna a sok munkába,viszont a munkakeresés szakma képesítés nélkül nehéz (tudom,annak is,akinek van),de talán több esélyem lenne.


néztem a tanfolyam időpontokat és hát vagy 8-14-ig tanulok vagy 15-től estig és még nem dolgoztam akkor. Ha igen,akkor a családomat már nem igen látnám. Amivel kis ideig nem lenne probléma,de 2 év az 2 év...

Nektek ment vagy esélytelen belevágnom és menjeek inkább dolgozni és felejtsem el a tanulást??


2014. júl. 1. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk ez úgy működik, hogy itthon vagyok alapvetően, itthonról végezhető munkáim vannak (tanítom, amihez értek, bedolgozok, stb.) és mellette levelezőn tanulok heti 2 napot, ebből egyik szombat, akkor apa itthon van vele, pénteken meg nagyszülői segítség is van, ha kell. Nem hiszem, hogy a gyerek ne sínylené meg, ha munka után még tanulni jársz és csak altatásra érsz haza... sajnos. Más munkalehetőséged nincs, mint napi 8 órában elmenni otthonról? Esetleg olyan tanfolyam, ami reggeltől van és akkor hazaérsz, mire a gyerek és munka este és hétvégén? Szóval valahogy másképp megoldani, hogy azért találkozzatok is.
2014. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos az anyagiak beleszólnak,hogy milyen tanfolyamot végezzek el. Az iskolarendszerű az,ami nekem ingyenes lenne,viszont cserébe 2 éven át űzhetem.

Munkát meg úgy kell találnom,hogy nyilván ne az oktatással essen össze. Tehát tényleg rámenne az egész napom és akkor ez csak én vagyok.A gyerekek sehol és a házimunka,vmint apa már nagyon zűrős.

Minél jobban töröm a fejem a dolgon,annál inkább rájövök,hogy ez nem megoldható...

2014. júl. 1. 14:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most lett vége egy 2 éves egyetemi képzésnek (de ez nem az első diplomám, ahhoz sokkal több idő kell), közben dolgoztam is. 2 gyerekem van, és bevallom, a háztartási teendőket maximálisan háttérbe szorítottam, mert egyszerűen nem tudtam 24 órából kigazdálkodni. Annyi hozzátartozik, hogy sajnos a férjem szinte egyáltalán nincs itthon, szóval segítségem nem sok van.

Nagyon jól kell tudnod az időt beosztani, ha belevágsz. Más időbeosztással nem találsz, esetleg távoktatás, vagy levelező képzés?

2014. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapestre járok, esti tagozatos okj-s tanfolyamra, államilag támogatott, és csak pénteken 14-20 ig van órám és szombaton 8:30-15-ig. Így az egész hét szabad. Erre a két napra van a szabadidőm beosztva, a többi napon dolgozom, és két gyerkőcöm is van.
2014. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó megoldás tök jó...

Remélem össze tudok vmit hozni :)

2014. júl. 1. 15:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, olyasmire gondoltam, mint a 4. válaszolóé. 3. voltam.
2014. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szeptemberben kezdem a 3. diplomámat (köteleztek rá). 4 gyerekem van, dolgozok+ egy vállalkozást is segítek aktívan, s már nem vagyok fiatal (43 éves).

A férjem segít, házimunkát gyakorlatilag nem végzek (férjem "csak" a vállalkozás kb. 3/4-ét csinálja+ a háztartást.

De a 2. diplomámat is munka+3 gyerek mellett szereztem.

2014. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!