Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan akit az anyagiak is...

Van olyan akit az anyagiak is motiváltak a 3. gyerek bevállalásánál?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Van ilyen, de az nem tud számolni.
2014. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Én ismerek ilyet, ráadásul értelmes, tanult nőről van szó. Konkrétan azt mondta, hogy azért fogja szülni őket sorban, mert nem akar többé dolgozni. Azóta megszületett az 5., szóval komolyan gondolta. És elhangzott az is, hogy 3 gyerektől már ingyen lesz a kaja és a tankönyv. Azt mondjuk, nem értem, hogy a lakásuk és a diplomájuk miből lesz, de ők tudják...vagy nem tudják.
2014. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Nincs az az állami támogatás, ami alapján profitot hozna a gyereknevelés, én most végeztem az egyetemmel, teljesen leamortizáltam a családi kasszát, húgomat már nem is tudjuk taníttatni, még jó, hogy nincs 3. gyerek, mert lehet éhenhalna valaki a családból.
2014. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Mi a 3. baba előtt nem számolgattunk, nem foglalkoztunk az anyagi oldalával. De! Havi szinten 100.000 Ft-tal több a bevételünk a kicsi születése óta. Azért ez nem kevés pénz, hja valaki elgondolkodik a 3. gyermek vállalásán.
2014. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ok,nem feltétlen ilyenekre gondoltam(rosszul tettem fel a kérdést),hanem mondjuk akik eleve 3 gyereket szerettek volna és az anyagi juttatások csak pluszba megerősítette őket a 3. gyerek bevállalásában.
2014. júl. 11. 15:10
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Mi is 3 gyereket szeretnénk, de minket pont az anyagiak bizonytalanítanak el.Úgy gondolom,hogy jó dolog ez az adókedvezmény és lehet, hogy ezt figyelembe véve igaza van annak, aki azt mondja, hogy nem kerül többe a három sem mint a kettő. De ez a kedvezmény ma van, holnap már nem biztos. Csak egy tollvonás megszüntetni.
2014. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen,ez is igaz,hogy egy tollvonás megszüntetni,de ilyen alapon minden annyira bizonytalan(az ember munkája is),hogy 1-et se vállaljon,nemhogy 3-t...

amúgy kb erre gondoltam,amit 4-es írt.Az ember hosszútávon nem a családi adókedvezményre alapoz,de egy löketet adhat talán...hangsúlyozom ott,ahol eleve tervbe volt a 3 gyerek,nem olyanra gondolok,amit 2-es írt

2014. júl. 11. 15:25
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem aki akar az szül harmadikat ha megteheti. Nem hiszem, hogy ezek igazán számítanának. Oké sok pénz az adókedvezmény de mióta lehet kiterjeszteni a nyugdíj TB-re is az előző választások óta, aztán következőn mi lesz senki sem tudja.

Másrészt én minimum szeretnék annyit megadni a gyereknek mint nekem a szüleim abban pedig diploma és jogsi is szerepel ami két gyerekre sem olcsó nehogy többre.

2014. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

amúgy érdekes kérdés ez a diploma is...annyit hallom ezt,hogy azért nem vállal az ember több gyereket,mert ki tudja hogy tudja majd finanszírozni neki az egyetemet.Persze,erre fel kell készülni,de a saját környezetemben azt látom,hogy nagyon nem azoknak megy jól,akiknek van diplomájuk,hanem akik tudnak helyezkedni,vannak kapcsolataik és persze valami végzettségük is,de a legtöbbjük meló mellett végzett tanfolyamot,így jutott előbbre.

Nyilván be kell kalkulálni az egyetemet,meg nem úgy kell számolni,hogy 18 éves kor után teljesen önjáró a gyerek és nem kell neki segítség,csak ez a "mindenáron diploma" nekem nem olyan nyomós érv az ellen,hogy valaki gyereket vállaljon.

Na de mindegy,egy már más téma:)

2014. júl. 11. 15:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenáron kell a diploma, de ha valaki szeretne tanulni, akkor én szülőként szégyellném magam, ha nem adnám meg mindegyiknek a lehetőséget erre. Egyébként én munka mellett szereztem a diplomáimat, nagyon nem volt egyszerű. Tanár vagyok, vannak szakmák, amihez egyszerűen kell.

Egyébként a kérdésed tényleg nem azt jelentette, amit kérdezni szerettél volna. Én pont a másik oldalt képviselem, az anyagiak akadályoztak meg minket. Nagyon szerettem volna 3 gyereket, de be kellett látnom, hogy 2 a limitünk sajnos. :)

2014. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!