Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kendőben hordozni a babát...

Kendőben hordozni a babát első perctől? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Első kisbabámat várom, a párom nagyon babakocsi ellenes. Azt mondta , hogy nekünk nem kell babakocsi majd megoldjuk.

Olvastam erről a kendőről de kételyeim vannak.

Mi van ha nem bírom rendesen meg kötni és "leesik"

Vagy ha meg botlok az úton? Kényelmes egyáltalán a babának ?


2014. júl. 12. 00:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

A kendőt csak pár hétig (max. 2-3 hónapig) tudod használni. Én nem szerettem, folyton olyan érzésem volt, hogy kifordul belőle szegény gyerek. Egyszer elmentem vele (kendővel) sétálni, azt hittem leszakad a derekam.


A párodnak konkrétan mi baja a babakocsival? Ezt tényleg kíváncsiságból kérdem, mert én elképzelni se tudtam volna nélküle az életet lakáson kívül. Igaz, csak másfél éves koráig, mert utána sose maradt meg benne.

2014. júl. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%
Nekem a derékfájás miatt volt rossz a kendő..és mindig rátartottam a kezemmel, mert féltem nehogy leessen:)és inkább hagytam az egészet ..lehet a férjed babakocsi ellenes viszont a gyermeketeknek kényelmes lesz,,ha sétáltok vagy bárhová mentek, kényelmesen ,fekve tud benne aludni..nem a kendőbe gubbasztva..
2014. júl. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%
Helyes kötési technika mellett a kendõ biztonsâgos ès kènyelmes mindkettõtöknek. Mi csak ezt használtuk. 7 hósan kinôtte,akkor csatos hordozóra vàltottunk. Tök felesleges a babakocsi nekünk. Amúgy ez inkább a te döntèsed kell,hogy legyen. Te cipeled egèsz nap,nem az apja.
2014. júl. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
45%

Butaság, hogy csak első pár hónapban lehet használni. Egy jó minőségű, jól megkötött kendőben akár 2 éves korig is cipelhető a gyerek.

És igen, első perctől jót tesz neki: a lelkének, a pocakjának, a csípőjének, a mozgásfejlődésének, az egyensúlyérzékének, mindennek. Meg kell tanulni bátran, szorosan megkötni - ha nem jól csinálod, akkor azt jelzi a baba: ha túl laza a kötés, akkor kényelmetlen neki, nem érzi magát biztonságban és sírni fog.


Két gyerek után az a tapasztalatom, hogy a legjobb megoldás a kendős hordozás kombinálva babakocsiban alvással. Mert azért ha mondjuk alszik egyhuzamban 2 órát, akkor inkább leteszem a babakocsiba, de rövid alvásokra, illetve ha megyünk valahová, meg ha ébren van, akkor kendő. Később csatos hordozó, pl Manduca, nekem az nagyobb gyerekkel kényelmesebb volt. Főleg ha csinálni is akarsz valamit anélkül, hogy nyávogna a gyerek, akkor 3-4 hónapos korában már fel tudod dobni a hátadra, onnan elnézelődik, neked meg szabad mindkét kezed.

2014. júl. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kb. hat kilóig tudtuk használni, utána nekem már nagyon nehéz volt. Ha jól kötöd meg, akkor biztonságos, ha nem, akkor tényleg olyan érzés, hogy mindjárt kipottyan belőle, és egy kézzel óhatatlanul is tartod.
2014. júl. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Julie S ***** válasza:
69%

Aki fel a kendotol, az sokszor rugalmas kendovel kezdi, mint mi is. Abbol tuti nem esik ki a gyerek, meg akkor se, ha nem tokeletes a kotes. De szovott kendoben sem egy muveszet elolre kotni. :) A legtobb baba pedig nagyon jokat alszik kendoben. Amig pici volt, a lanyunk is par percen belul bekesen szuszogott, amint magunkra kotottuk.


A facebookon keresd meg a "Babahordozas - kerdesek es valaszok" csoportot. Ott sokat tudnak segiteni!

2014. júl. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Én kendőt és babakocsit is használok. Kutyasétáltatásnál pl. csak a kendő jöhet szóba, mert a kutyám nagyon húz, kell hozzá legalább 1 kéz, de néha mindkettő, így ezzel egy időben nem bírom a babakocsit is tolni, irányítani. Szóval ilyenkor a kendő a nyerő. Ahogy előttem már írták, a babák jókat alszanak a kendőben, így este, ha a gyerek sehogy sem akar elaludni, csak beteszem a kendőbe, sétálgatok vele és már alszik is. Az első hetekben segít a pocak fájáson is. Ugyanakkor nálam is vannak olyan helyzetek, amikor kényelmesebbnek érzem a babakocsit, nem tudnám elképzelni nélküle az életünket. Ez a "majd megoldjuk" olyan, mintha az én férjem mondta volna. Ami igazából azt jelenti, hogy majd TE megoldod (vagy szívsz vele). Szóval ne hagyd magad! :) Ha teheted, még most keress fel egy hordozós klubot, ahol ki tudod próbálni a különböző hordozóeszközöket és szakértők segítenek neked a hordozás helyes technikájában. Innen kölcsönözni is tudsz, nem kell rögtön kendőt, vagy egyéb hordozót venned. Ez után még mindig eldöntheted, hogy akarsz-e, tudsz-e minden nap majd hordozni.
2014. júl. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem, hogy lehet valaki babakocsi ellenes! Ez valami új klub? Vagy mi a frászkarika baja van a babakocsival? Már az 1800-as években is létezett babakocsi...

Nem kötekedésből és nem is azért kérdezem ezeket, mert nem szimpatikus a hordozás, de komolyan érdekel, hogy a párodnál mit jelent a "babakocsi ellenes". Mit gondol, mi lesz a babával a babakocsiban?!

Vannak nagyon jó hordozóeszközök, praktikusak, jót tesznek a babának, de el tudod képzelni, hogy egy 8 kg-os babát, aki jó esetben alszik két órát, végig cipeld?! Míg a babakocsiban kirakhatod a teraszra aludni, mehettek úgy hosszabb sétára, hogy a baba jókat alszik.

Sajnos, a hordozás hátránya, hogy nem mindenki háta, dereka bírja hosszú távon.

Ezt a megoldjuk valahogy mégis hogy képzeli? Mindenhová kézben cipelitek a babát?

2014. júl. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
Egy pasi miért is babakocsi ellenes? Már nem azért de ne Ő döntse már el,hogy te aki egésznap vele vagy használhatsz-e babakocsit. Amúgy nem hinném,hogy hosszútávon kényelmes,gondolj bele mit szólnál ha be lennél szorítva egy pózba nem tudsz mozogni,pláne kisbabaként,egy kocsi sokkal kényelmesebb,én a helyedben vennék babakocsit,mert arra szükség van és szerintem remek találmány.
2014. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem a kendőnket, mindkét gyerekem sokáig hordozam, de el nem tudtam volna képzelni babakocsi nélkül.

Pl. boltba hogy mész? előre kötöd a gyereket a hátadon amit vettél, a kezedben meg egy zsugorfólia víz?

Hiába mondja most azt a férjed, hogy majd ő bevásárol meg elintéz mindent, lesz olyan helyzet amikor neked kell menni/vinni/emelni és akármilyen jó a kendő hatása, abba csak a babát teszed. A babakocsiba meg még vagy 8-10 kg cucc fér. A gyereknek az is kényelmes!

2014. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!