Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek donor baba, a férj...

A gyermek donor baba, a férj a nevére íratta születéskor. Mennyi jóga van a férjnek? Ezen belül a nem vér szerinti nagyszülő, férj részéről. Milyen jogokkal rendelkezik? Gyermeknevelésbe bele szólhat? El viheti-e csak úgy a gyereket? Köszi,

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 15:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Örökbefogadta a gyereket? Mert akkor annyi a joga, mint bármelyik másik apának! A nagyszülőnek is pontosan annyi a joga, mint bármelyik másik nagyszülőnek, akinek vérszerinti unokája van. Elvenni nem veheti el az anyától csak úgy, de joga van vele lenni. Bíróság dönt az elhelyezésről váláskor.
2014. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint az anyának. Amíg gyermekelhelyezési per nem lesz, nem döntenek a gyerek sorsáról, láthatási jogokról, addig ugyanannyira viheti el pl. a férj az édesanyjáékhoz a gyermeket, mint a feleség a saját szüleihez.

Milyen idős a gyerek?

2014. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

????

Ha donor inszeminációval vagy lombikkal fogant, akkor gondolom erről tájékoztattak titeket.

A donor lemond minden apai jogáról, a férjed pedig teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tesz, amit utólag sem vonhat vissza, és te se támadhatod meg.

Egy donorbaba apukájának, apai nagyszüleinek így pontosan ugyanazok a jogai és a kötelességei, mint a vér szerinti kapcsolat esetén.

2014. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Még itt nincs válásról szó! Érkezett a családba egy baba,aki nem a férjé, hanem donortól van. Mint írtam a férj születéskor a nevére íratta,mert házasságon belüli a baba.

Viszont van egy borzalmas anyós, aki nem tudja nem saját baba. Viszont mindenbe bele szól! Eddig úgy tudtam a vér szerinti nagyszülőnek vannak jogaik. Most akkor mindegy genetikailag ki a családi felmenő, nagyszülőnek mindenhez jóga van, attól függően,hogy semmilyen kapcsolat nincs a baba és közötte?

2014. júl. 14. 16:03
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze, attól hogy nem vér szerinti, ha az Apa a nevére vette, akkor az az övé is, s a nagymama a nagymama akkor!
2014. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a férj az Apa, a nevére vette, a nagymama meg igen, nagymama. Ez egy dolog. A másik meg a beleszólás az életbe. Ahhoz vérszerinti nagymamának sincs joga. Joga látogatni van, játszani vele, de beleszólni mások életébe, ahhoz nincs joga! Ha idegesít, le kell állítani, úgy, mint bárki mást!
2014. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Ennyit a törvényről!! Érthetetlen számomra mi köze van hozzá a nagyszülőnek, ha nem vér szerinti!Továbbra is terrorizálhatja a család életét. Szomorúan olvasom!
2014. júl. 14. 16:10
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem. Ha a torveny mas lenne, az megoldana a mindennapjaitokat? Paragrafusokat sorolnal a kedves mamanak? Ha nincs valas, tetszik nem tetszik, ki kell allnod azert ha valami nem tetszik. Ha valofelben vagytok, akkor meg igy rendelkezik a jog, ahogy leirtak tobben.
2014. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
De egy nagyszülő hogy tud terrorizálni? El kell zavarni és kész, forduljon akihez akar. Más lenne, ha az apáról írtad volna ugyenezt (aki elismerte sajátjaként), de a nagymamaának mi a köze a neveléshez? Oké, nem zárhatjátok el előle, tőle a gyereket, de igenis amikor elkezdi a h@lyeséget el kell hozni tőle. Mit tud tenni? Szerintem egy nagyszülőnél nincs olyan, főleg ha nincs válás, hogy ekkor meg akkor láthatják. Ha én nem akarom, nem adom oda agyereket, hogy elvigye. Ennyi. Vagy erre is van törvény? Mert akkor én évek óta törvénybeütközöm:)Szerintem nem kötelesség egy mamának odaaadni "elvitelre" gyereket. Jöjjön, nézze, babázzon, menjetek, láthatja, babázhat, de amikor bekattan szépen csókolom és kapu becsuk!
2014. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

8/9


Nem egészen értem a ki akadásod okát?! Érthető,apának vannak jógai! De miért vannak egy olyan embernek jógai a kisbabával kapcsolatosan,aki egy távoli valaki. Az anya számára akinek ez saját baba, de a babának és anyának semmi köze hozzá. Mert ha az anyuka anyukájáról lenne szó, akkor érthető,hogy vannak jógai,mert vér szerinti a kapcsolat. De egy vér szerinti nagyszülő és egy semmi genetikai hasonlóságú ember egyforma jogokkal rendelkezzen. Ez az érthetetlen a számomra! Ennyi erővel a szomszédnak is jóga van a babához,mert itt lakik.

2014. júl. 14. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!