Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek donor baba, a férj...

A gyermek donor baba, a férj a nevére íratta születéskor. Mennyi jóga van a férjnek? Ezen belül a nem vér szerinti nagyszülő, férj részéről. Milyen jogokkal rendelkezik? Gyermeknevelésbe bele szólhat? El viheti-e csak úgy a gyereket? Köszi,

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 15:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Atyaisten, kérdező, nagyon nagy a képzavar a fejedben ezzel kapcsolatban. 3-as válaszoló vagyok, jogász, és egyben olyan anyuka akinek egy időben úgy nézett ki hogy a férje miatt csak donor babája lehet, szóval eléggé képben vagyok.

A törvény nagyon is rendben van, és 100%ban a donor gyerekeket védi azzal, hogy az ivarsejt donáció útján született gyermeknek SEMMIBEN NEM KÜLÖNBÖZIK A CSALÁDI STÁTUSZA a többi, hagyományos úton fogant gyermekétől. Azon már lehetne vitatkozni ÁLTALÁNOSSÁGBAN, hogy a nagyszülői jogok törvényi szintű biztosítása helyénvaló-e vagy sem, de ezt sem lehet a vér szerinti vs donor témára kihegyezni.

2014. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszi a válaszodat! Amint láthatod képzavar vagy van vagy nincs. :) Apai témát értettem! A másik kérdés volt ami igazából érdekelt. Érthető védik a donor babák jogait! De ettől függetlenül a nem igazi nagyszülő jogaival nem értek egyet. Sajnos kevertem a dolgokat,mert úgy emlékeztem csak a vér szerinti nagyszülő rendelkezik jogokkal. Hatalmasat tévedtem,mert nem értem a másiknak miért vannak egyforma jogai! Köszi,a válaszokat,az összes hozzá szólónak!

2014. júl. 14. 19:36
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy ha az apa, annak tudatában, hogy a gyerek nem az ő genetikai állományát hordozza, elismerte az apaságot, az ő beleegyezesevel jár a gyereknek az apai oldalról az összes rokon.

Viszont ha úgy lenne, ahogy te kérdező szeretnéd, akkor akár az apa testvérei a nagyszülők és az apa halála után követelhetnék az apa szüleitől örökölt ingó és ingatlan vagyont, hiszen a gyermeknek ők nem a nagyszülei.

2014. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

tökéletesen leírták már a kérdésedre a választ.

n csak ehhez a donor baba szóhasználatodhoz szólnék hozzá.

ő nem donor baba, hanem a ti gyereketek. így vagy úgy, de a tietek, a férjedé is pont annyira, így a nagyié is!

szerintem ezt a témát felejtsd is el mert egyrészt az apának nagyon vacak lehet ezt elolvasnia, másrészt a gyerek miatt is jobb lenne ezen túllendülnöd.

a nagyot ne ezzel szereld le, hanem azzal, hogy nem szólhat bele az életetekbe.

2014. júl. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ennyire nem lehetsz but@!

Htök mindegy honnét van az a gyerek, örökbe fogadott, donor baba, vagy saját, a Nagymama ha vér szerinti, ha nem, ugyan olyan mintha vér szerinti lenne!

Akár hogy került az a gyerek a családba, ha a férj a nevére vette, ugyan olyan jogai vannak, mint egy vér szerinti gyermeknek!

Ezt írtátok alá, hogy olyan lesz nektek a gyermek, mintha vér szerinti lenne!

2014. júl. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Csak engem mulattat, hogy a kérdező milyen sokat jógázik? :)
2014. júl. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem, nekem is kiszurja a szemem. :))) szerintem direkt....kicsit buzlik is emiatt a kerdes
2014. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Olvasgattam és úgy találtam rá erre a kérdésre.. Nekem is donor lányom van,és ezért otthon vagyok a témában. Sajnos nekünk a nagyszülök,nem is akartak tudni a lányomról,ezért ügyvéddel nem tudtam beszélni,de sikerül egy ügyésszel beszélnem. A nagyszülő valóban nagyszülő,mert ezzel a törvény be védi a gyermeket. De semmilyen jogokkal nem rendelkezik!!A férj át adhatja az édesanyjának a gyermeket,de ha az anya megy érte köteles a gyermeket át adni az édesanyának. Magától soha nem viheti el,semmibe nem szólhat bele,bármilyen gond adodna,nyugodtan fel lehet jelenteni!Még olyanról se lehetett hallani,hogy egy nagyszülő,fel jelenti a menyét,mert a gyermek nem vér szerinti unókája, és nem gyakorolhat jogokat felette... tény és való,hogy semmit nem gyakorolhat a gyermek felett! Olvastam,hogy van itt aki ügyvéd és úgy válaszolt a kérdésre. Meglepődtem,mert vagy az ügyész akivel én beszéltem magyarázz össze vissza vagy az aki ügyvédnek mondta magát... A lényeg akkor is az az apának jógai vannak,mert alá írta a papírt,köteles a nevelésbe,és mindenbe ami ehhez tartozik segíteni,sajátja ként kell,hogy szeresse a gyermeket! De a nagyszülő csak is egy esetben,lehet jóga a gyermek felett,az apa már nem lenne,akkor igen!A nagyszülő nem tehet semmit magától,csak is kérheti az anyát vagy az apát,hogy láthassa,netán sétálni vihesse stb. Utána jártam,és nem butaságot beszélek,mert látom volt aki szegény kérdezőt le kezelte.. ennyi lenne!
2015. jún. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Aha, keresgettél mi...? :) és te is szeretsz jógázni? :) Minő véletlen....
2015. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!