Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák vannak...

Egyedülálló anyukák vannak itt? Lehet pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Érdekelne kinél mennyi gyerek van,fizet-e az apuka gyerektartást.Hogyan éltek,mennyire nehéz így? Van e munkátok? Spóroltok-e ha igen min,vagy ha nem,hogy oldjátok meg? Igénybe vesztek/vehettek-e valamilyen juttatást az emelt családin kívül? Hogy viseltétek lelkileg,mennyire volt nehéz,és hogy viselte a gyerek?
2014. júl. 15. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!2gyerkőc van,nagyon kicsik (1,3),fizet apuka,kéthetente jön,egyelőre nagyszülőknél lakunk,most megyünk albiba,gyed+gyerektartásból eddig félre is tettem havonta,most majd meglátjuk.Munkahelyem megszűnt,még 6hó
2014. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyed végéig,lassan keresek majd melót.A nagyobbik lelke minimálisan sérült,a kicsinek meg ez a normális.Nekem lelkileg a bezártság megterhelő és az h nem is látok embereket,0-24ben anya vagyok,ha ez nem lenne,
2014. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl segítene néha vki és csak nő lehetnék,teljesen jól ellennénk.De nőnek,változik lassan minden,ez is csak egy átmeneti állapot.A segítséget meg majd megoldom valahogy.
2014. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,


én is egyedülálló vagyok, egy ovis kisfiúval.

Természtesen dolgozom, hiszen egyedül kell eltartanom magunkat, gondoskodni amennyire tőlem telik a kisfiam jövőjéről (tanulásáról, életkezdéséről stb.)

Semmiféle segélyt vagy támogatást nem kapok, nem veszek igénybe és nem is járna (plusz bennem akkor is lenne valószínűleg egy adag szégyenérzet, ha járna), egyedül azt a havi 1.500 Ft-tal több családi pótlékot igényeltem, ami egyedülálló szükőknek jár.

Természetesen a családi adókedvezményt kérem, kapom, az is 10 eFt nettó/hó, de ez volt akkor is, amikor nem csonka kis család voltunk.


Lelkileg azt hiszem könnyebbé vált az élet, mert igyekeztem hideg fejjel, racionálisan gondolkodva ésszerű döntést hozni a válással- maga a döntés meghozatala nehezebb volt, mint utána a dolog hivatalos része.


Gyermektartás: jelképesen megállapított 15 eFt/hó, melyet nem kapok. Nem is számítottam rá, nem kalkuláltam vele, így túl is tettem rajta magam, lezártam, nem érdekel.

Állami megelőlegezéshez túl jó az egy főre jutó jövedelmünk (vagyis a fizetésem :))


A kisfiam a vártnál könnyebben vette az akadályokat- tlaán szerencsés vagyok, talán kicsi volt (2 éves), nem előtte zajlottak a dolgok, nem voltak nagyjelenetek stb.- arra is nagyon-nagyon figyeltem, hogy ne lásson megzuhanva, zokogva stb. Sőt inkább igyekeztem többet foglalkozni vele- ez nekem is jót tett. Kirándultunk pl. sokat akkoriban (munka mellett, mert a bölcsibe szoktatás már épp elkezdődött).


Spórolni a szó jó értelmében mindig kell, valami tartalékot képezni muszáj- nekem mindig az lebeg a szemem előtt, hogy ha történik velem valami (betegség stb.)- akkor lehetőleg ne dőljön romba a családi költségvetés, legyen étel az asztalon, a rezsi ki legyen fizetve stb.

Ezért mindig teszek félre, ha kicsit, mert abban a hónapban úgy jött össze, akkor kicsit, ha többet sikerül, akkor jobban örülök.

Mindig arra törekszem, hogy csökkentsem a kiszolgáltatottságot- ebben a tartalék (legyen akármekkora) segítség: ha egy háztartási gép elromlik, akkor ne kelljen hitelbe verni magam stb.


Nekem a legnagyobb gondot ezek jelentik:

- vannak értékes barátnőim, fontos barátságaim, de nem ilyen élethelyzetben- gyermekét egyedül nevelő anyát nem ismerek- néha felötlik bennem, hogy jó lenne beszélgetni- hiszen hasonló élethelyzetben vagyunk, fél szavakból is megértené azt, amit a világjáró szingli barátnőm nem nagyon :)

- sokat kell év elejétől sakkozni, spórolni arra, hogy hogyan oldjam meg a nyári ovis szüneteket, egyéb napokat, amikor nincs ovi (nevelés nélküli munkanap, ünnep, továbbképzés és ezernyi dolog)- nekem huszonvalahány szabadságom van- aminek egy jelentős része akkor megy el, amikor a kisfiam beteg és így legalább nem kell táppénzre mennem

- nehéz folyamatosan topon lenni érzelmileg, anyának, háztartásban, ügyintézésben- néha azt érzem, hogy nem érem magam utol soha- hullámzó egyébként- mostanában inkább áldozok az alvásból egy-egy órát este (vagy a házimunka egy részét odázom el)és olvasok...sokat jelent

- nehéz olyan kisgyermekes anyákkal, gyerekekkel, családokkal ismerkedni, akik értékrendje, életvitele hasonló a miénkhez és a kisfiamnak jó barátai lehetnek, illetve mi szülők is barátkozhatnánk

- nehezen a műszaki dolgok (pl. napok óta kísérletezek a beépített wc tartállyal, hogy mikor nem csöpög- egy férfinek ez 5 perces meló lenne- sokat dolgozom, majd agyalhatok azon, hogy honnan szerezzek megbízható vízszerelőt, aki ennyiért kijön és nem 50 eFt-ot kér


Nagyjából ennyi, de nem lehetetlen. Sokat fejlődtem szervezésben, türelemben, jobban átlátom a dolgokat, mint korábban és úgy hiszem, hogy a kisfiam vidám, egészséges kiskölyök.

2014. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De szépen írtad 2.válaszoló,le a kalappal a kitartásodért,kívánom hogy egyszer újra kerek legyen minden,megérdemlitek!1.voltam,mobil csak 5sort enged egyszerre nekem.
2014. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 3 éves, őt ritkán nézi meg apuka, másik még pocaklakó, de kb ugyan az mint a másik apuka. Alkalmi melók és kemény 40 ezer FT, ebből próbálkozom, de sokszor van a hónap közepén nulla és mínusz álláspont is. Egyik apuka sem fizet, sőt a spórolt pénzemet kölcsönözték, de még nem tudták visszaadni.

Takarítás, mosogatás, kertrendezés elég jól fizető melók, igaz nem napi szinten, de 30 ezret lehet vele keresni.

2014. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már nem vagyok egyedülálló, de sokáig voltam az első gyermekemmel. Az apja évekig semmit nem fizetett. Igazából akkor fizetett, amikor jönni akart látogatni és azt hitte, hogy lesz "valami". Eleinte nem dolgoztam, GYES-ből 10 éve még meg lehetett élni, ma már esélytelen lenne. Akkor is a "luxust" családi segítségből engedhettem meg magamnak. Kaptunk étkezési támogatást az oviban és negyedévente pár ezer forintos sürgősségi támogatást. Lelkileg nem volt olyan rossz, mintha a megromlott kapcsolatban maradtam volna. A gyerek volt a minden és boldogan éltünk. Gyerek a mai napig hiányolja az apját. :(
2014. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!