Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mennyire paráztok a...

Anyukák, mennyire paráztok a játszótéri kosztól?

Figyelt kérdés
Értem arra,hogy pl a gyermeketek a hintán lévő madárkakit piszkálja.. Ettől olyan lesz a keze, de már szalad is tovább.. Én viszek popsitörlőt és ekkor megtörlöm a kezét. Na de minden után nem lehet...!!!Mondom ugye,hogy ne piszkáld.. de még nincs két éves,így nem nagyon foglalkozik a kérésemmel. Ti mit tesztek? Mindig törlitek,vagy hagyjátok és a végén kézmosás? De ha a szájába veszi a kezét? Köszönöm, ha írtok!!

2014. júl. 16. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Hehe, vicces volt olvasni téged :)

A lányom 19 hónapos múlt, csak pár dolgot sorolok fel, mi volt eddig a szájában: giliszta, katicabogár, kutyaszar, sáros cipőtalp, utcán talált mindenféle "bizbasz".

Elhiheted, nem én adom ezeket a szájába :))

Soha nem törölgetem, ha sáros lesz a keze, megtöröljük a fűben. Hazaérünk, akkor mosom meg a kezeit szappannal.

Soha életében nem volt még beteg és nagyon stamm kiscsajszi, ebben biztos közrejátszik az is, hogy egyáltalán nem vagyok paramami, hagyom, hagy fedezze fel a világot ahogy szeretné.

2014. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Kaki után letörlöm a kezét, de más nem izgat.

Sár, homok, stb, nem érdekelnek.

De mondjuk elég ritkán van nálunk leszarva a hinta.

Viszont amikor rendszeresen azt láttam, hogy kóbormacskák szarnak a homokozóba, akkor felhívtam a helyi fenntartó gittegyletet, hogy csináljanak valamit. Ekkor hoztak a régi szaros homokra egy nagyon nagy adag tiszta homokot.

Szerencsére a szaros homokig nem szoktak leásni a gyerekek, így nagyjából meg is nyugodtam. Aztán valami miatt a macskák is elszoktak innen.

2014. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Különösebben engem sem zavar. mikor kisebbek voltak, volt nálam popsitörlő, hogy ha extrém piszkos lenne a kezük, meg tudjam törölni, de mostanában már nem hordok magammal. Ha hazaérünk, megmossák a kezüket, de közben nem törölgetem. Pedig a mi esetünkben nem is véletlenül téved a kéz a szájba, mert a lányom is ujjszopós volt, a fiam pedig még mindig az, így bőven jut be kosz. Egyik sem beteges, 1-szer kaptak életükben antibiotikumot, de szerencsére náthásak sem szoktak szinte lenni. 8 illetve 3,5 évesek, jópár éve közösségbe járnak, de ha a csoport 80%-a kidől, ők akkor sem, szerencsére. :)
2014. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk zárt játszótér van, úh semmi durva dolog nincs ott szerencsére, csak a homok, ami nem tetszik. Kicsit parázok ettől a macskák által terjesztett betegségtől. :( De szerencsére annyira nem érdekli a homok, inkább a hinta, kavicsok, stb.

Nem szoktam megtörölni a kezét, csak ha tényleg vmi fújjoshoz nyúl, vagy sáros lesz. De eddig a döglött bogárnál szerencsére nem volt durvább. :) Bár még csikkeket is szeret(ne) gyűjteni. :)

Szerintem nem is kell minden után törlés, m akkor nem ismerkedik meg a kosszal a szervezete. :)

2014. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor én sem parázom túl:-)))
2014. júl. 17. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!