Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Au-pairek, nektek van/volt...

Au-pairek, nektek van/volt szerződésetek?

Figyelt kérdés

Én addig nem szeretnék repülő jegyet venni, amíg nincs a kezemben az aláírt szerődés, hogy maximum-mínimum hány órában, milyen munkát, mennyi zsebpénzt, kikből áll a család. Szerintem ez tök alap, de ő azt mondt "ez ránk nem vonatkozik" illetve, hogy "ne aggódjak, meglepően sok szabadidőm lesz".

Illetve fura, mert az oldalukon még a gyerekekről beszéltek, aztán az interjú alatt már 50/50% gyerekvigyázás és házimunka, most meg már főként házimunkát mondanak.


Kinek van itt igaza? Hagyjam őket, és keressek mást vagy próbáljam kialkudni a törvény által előírt kondítciókat?



2014. júl. 21. 09:46
 1/4 anonim válasza:

Hát, ez tényleg érdekes. Én is találtam ilyen családot (most szeretnék majd menni, de lehet, hogy közbejön pár dolog sajnos..) Én biztos fogok kérni szerződést...

Kialkudni lehet, hogy ki tudod, de kicsit fura, hogy összevissza beszélnek. (egyébként hova szeretnél menni?)

2014. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Angol nyelvterületre. Németül is tudok, de az a mentalitás nagyon távol áll tőlem.
2014. júl. 21. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Én még Magyarországon sem vállalnék el olyan munkát, amiről nem kapok szerződést. Hogy hol, mit mikor, mennyiért kell csinálnom. Nem, hogy külföldön. Ez a baj avval, hogy nem közvetítő cégen mentek ki, lehet hogy 3-4x drágább, de ott nem fenyeget az a veszély, hogy rabszolgának tartanak. Az au pair programokban nem csak téged kötnek szigorú szabályok, hanem a családokat is.

Ráadásul ha te megemlíted a szerződést, és nem bólintanak rá rögtön... Konkrétan már most leszarcsizzák a jogaidat, az egész lényedet, és igényeidet. Plusz hazudoznak össze vissza.

Nyilvánvalóan keress új családot!

2014. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt szerződésem, bizalmi alapon mentem ki. Illetve e-mailben összefoglalták, pontosan mit várnak el tőlem és mit kapok cserébe, tehát végül is rögzítve volt írásban, ha nem is hivatalosan, de legalább volt valami, amit eléjük tudtam volna tenni bizonyítékként, ha probléma adódik. Na meg persze skype-on is hónapokig rendszeresen beszélgettünk a kiutazás előtt, így megismertem a családot, mielőtt kiutaztam volna. Csak úgy szabad kiutazni, ha 100%-ig biztos vagy a dolgodban. Amíg bármilyen kérdést fel kell tenned itt vagy más fórumokon, addig ne utazz ki!
2014. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!