Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermekének vesetágulata van?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt kiderült hogy vesetágulata van a kislányomnak, a 30. heti uh-on látták 4 mm volt! A lényeg, hogy folyamatosan járunk kontrollra és sajnos csak folyamatosan tágult neki 6 hónapos korára 3 cm-es lett. Meg is műtötték 6 hónaposan (pyelon plasztikája volt). Azóta másfél év eltelt, ma pont 2 éves a lánykám. Az eddigi kontrollokon javulást láttak. Múlthét csütörtökön ismét kontrollra kellett mennünk ahol közölték, hogy ez a tágulat jelentősen fokozódik már 4 cm-es. Tegnap voltunk MAG3 izotópos vizsgálaton ahol egyértelműen láttam és mondták is h nem ürül a jobb veséből a vizelet ismét műteni kell!:'(:'( Szeretnék olyan anyukákkal beszélni akiknek ugyanilyen panasszal kell szembenéznie! A lelkemet már teljesen kisírtam:'(!!!Egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy a műtét miért nem sikerülhetett!?:'(:'(
2014. júl. 23. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, de nálunk sikerült a műtét (harmadszorra-endoszkópos volt). Az orvos mit mondott, mivel indokolta? Hol végezték a műtétet?
2014. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hétfőn lesz eredménye az izotópos vizsgálatnak akkor tudom meg hogy milyen műtét lesz. 1es számú gyermek klinikán a Bókay utcában műtik. Dr. Vörös Péter Balázs műti, a dokink Máttyus doktor.
2014. júl. 23. 15:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi műtét előtt állunk. Hat hónapos a kisfiam. Hat hetes korában elvittük egy fizetős ultrahangra, hogy megnézzék, minden rendben van-e vele. Azt hittük, biztos semmit nem találnak majd, hiszen a terhesség alatt sem láttak problémát. Nem így lett. Kérték, figyeljem a gyereket és ha látszólag ok nélkül lázas, vagy büdös lesz a vizelete, azonnal vigyem be a kórházba. Másnap be is lázasodott és tényleg büdi volt a pelusa. Bementünk a kórházba ahol mondták, hogy vesemedencegyulladása lett felszálló fertőzés miatt. Egy hétig feküdtünk a kórházban. Borzalom volt, ráadásul az influenzás és egyéb fertőző betegek között. A zárójelentés mellé kaptunk beutalót a nefrológiára. Onnan elküldtek izotópos és katéteres vizsgálatra. Egyik sem volt leányálom szegénykémnek. A diagnózis: III-as és IV-es VUR, vagyis reflux vesemedence tágulattal, ami annyit tesz, hogy a jobb vesébe visszafolyik a vizelet, így a fertőzések könnyen feljutnak és ott tágulat is kialakult. Izotóposon mi is láttuk, hogy sajnos nehezen ürül a vizelet. Mi a sebész válaszára várunk. Elsőnek valami egy napos műtét lesz. Azt mondták, hogy az nem mindig sikeres. Ha sikertelen lesz, akkor sajnos egy nyílt hasi műtét kell. Nektek milyen volt? Ha az első típusú, akkor lehet, hogy nem sikerült és szükséges a komolyabb. Én is rettegek nagyon. Azóta szedi minden nap az antibiotikumot, rettegek, hogy mikor alakul ki ennek ellenére vesemedencegyulladás. Három hetente vizeletvizsgálat kell. Rettegek attól is, hogy mindig jó legyen a labor eredménye. Szörnyű volt a vesemedence gyulladás, mert amellett, hogy húgyúti fertőzés miatt alakult ki, erős fájdalmakkal és hasmenéssel járt. Nagyon szenvedett szegénykém. A kórteremben a másik kisbabánál később vették észre a bajt. Már három napja lázas volt, mire a gyerekorvos kapcsolt. Ő sokkal rosszabb állapotban volt, mint az én kisfiam. Gyakorlatilag három napig folyamatosan ordított. Mindenki mondta, hogy terhesség alatt ezt ki kellett volna szűrni, de soha nem mondták, hogy gond lenne. Jah és azzal biztattak, hogy ez gyakori rendellenesség, mert minden 100.baba szenved ebben. Hát, jó, hogy nem komolyabb, de azért ez is megvisel, mert jobb lenne, ha nem kellene folyton parázni és teljesen egészséges lenne. Annyit tudunk tenni, hogy igyekszünk nem minden percben szaglászni a pelust és ha kicsit nyűgösebb, nem a rosszra gondolunk. Holnap lesz megint egy labor, ezért kicsit ideges vagyok. Jobbulást Nektek!
2014. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia 19:44-es nekünk is ez volt, 2 oldali III-as, IV-es VUR és endoszkópos műtét, nekünk 3-adszorra sikerült az endoszkópos műtét (az első 2-öt nem a Sotén csinálták, de szerencsére váltottunk és az utolsó műtét a Sotén sikerült. De a dr. úr látta, hogy megoldható a probléma endoszkóposan is, és adott volna esélyt a 4. endoszkópra is. A családban sajnos volt még egy eset (lehet örökletes:() és nekik elsőre sikerült, a vese se károsodott, sajnos nálunk igen. Nagyon jó esélyeitek vannak az endoszkópos műtéttel. Kedves kérdező, mi sajnos nem a Sotén kezdtük, de nekünk csak a legjobb tapasztalataink vannak Máttyus doktorral és a csapatával (nálunk más volt a sebész), a legjobb döntés volt, hogy kórházat váltottunk, ég és föld, szerintem a lehető legjobb kezekben vagytok és remélem válaszokat kaptok mi történt. Nálunk tavaly úgy látták, hogy az egyik vese egyáltalán nem fejlődik, zsugorvesévé alakul, most szerencsére elkezdett nőni, sok mindent nem lehet előre tudni, milyen változások történnek a növekedés során, M. doktor biztos el fogja magyarázni, mi lehet a gond és milyen korrekció kell. Kitartást a műtéthez és gyors felépülést.
2014. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszi! Ennek a műtétnek vannak akkor kockázatai? Vesekárosodás? :(
2014. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, a sok vesemedencegyulladásnak van ilyen következménye, nekünk nagyon sok volt (de Sumetrolimot írtak fel :(). A műtét maga kockázatmentes, egy természetes cukorszerű anyagot fecskendeznek be.
2014. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekünk hátul az oldalánál ahol van a vese ott vágták fel. 1 hétig 2 cső lógott ki belőle, amikre nagyon oda kell figyelni, hogy ki ne tépje!
2014. júl. 24. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!