Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A társadalom nagy része miért...

A társadalom nagy része miért gondolja azt, hogy egy 24-25 éves nő fiatal még ahhoz, hogy gyermeket vállaljon?

Figyelt kérdés

A férjemmel jövőre szeretnénk gyermeket vállalni, én akkor lesz 25, ő pedig 33. A környezetemben eddig akikkel beszélgettem erről, vagy akinek elmondtam a terveinket, furcsán néztek rám, valamint azt sugallták, hogy ez nem elfogadott, minek gyerek ilyen fiatalon stb. Mostanában kitolódott a gyermekvállalás, a nők inkább 30 körül vállalják az első gyermeket (tisztelet a kivételnek), amivel nincs is semmi probléma, mert mindenkinek szíve joga akkor vállalni amikor úgy gondolja, hogy megérett rá, anyagilag is stabilak és a megfelelő családi hátteret tudják majd biztosítani a születendő babának. DE, ettől függetlenül nem tudom, hogy miért kell azt sugallni a 30 év alatti korosztály felé azt, nem jó dolog 25 év körül szülni, illetve azt, hogy nem elfogadott?

Szerintem ez a hozzáállás nagy társadalmi ellentéteket szül. Ti mit gondoltok?



2014. júl. 24. 08:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Ó, engem az ilyen nem érdekelt, hogy ki mit gondolt rólunk.

23 éves voltam, amikor a kisfiunk megszületett, a férjem akkor 27 éves volt. Már akkor házasok voltunk, amikor a babát elkezdtük csak tervezni. Amikor megismerkedtünk, ő már dolgozott, én még tanultam. De miután elvégeztem a sulit, szakmáim vannak, több is, a fiammal itthon töltött idő alatt is képeztem magam, akkor dolgoztam, ő is, így volt mire gyereket vállalnunk.

És azt gondolom, hogy lehet valaki huszonévesen is teljesen jó szülő, meg lehet valaki türelmetlen, felelőtlen szülő harmincvalahány évesen. Nem gondolnám, hogy számítana, hogy valaki huszonévesen vagy harmincévesen szülne. Ugyanúgy érett egy huszonéves is. Régen meg mindenki 30 éves kora előtt szült. És nem gondolnám, hogy maguk az emberek, a nők változtak volna, max. a társadalmi helyzet, a szokások, de nem gondolnám, hogy kevésbé lenne ma érett valaki a gyerekvállalásra, mint régen volt. Elvégre attól, hogy eltelt néhány év, még nem hülyültek meg az emberek.:) Csak ma már mindenki tovább tanul, később állapodik meg, találja meg a megfelelő párt vagy a megfelelő helyzetet, amibe gyereket vállal, ezért tolódik ki a gyerekvállalás. De ez nem jelenti azt, hogy akinek ez fiatalabban megadatott, az ne lenne ugyanolyan érett a gyerekvállaláshoz.

2014. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy fiatal, szerintem pont a legjobb időben vagy. En 30 év fölött szültem, mert akkor találtam meg a megfelelő apajelöltet, de mar 25 evesen szerettem volna szülni, igy most nem érezném úgy magam mintha a nagyanyja lennék. Jó, ez enyhe túlzás volt, de szerintem a gyereknek is jobb egy fiatalabb szülő.

Most meg a másodikkal küszködünk, de nem akar jönni, lehet hogy mar a korom miatt, meg en is felek tőle hogy fogom bírni a terhességet hogy nem vagyok mar annyira fiatal.

2014. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a társadalom nagy része nem gondolja ezt.
2014. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Persze, az hogy a "társadalom nagy része" nyílván enyhe túlzás, de sajnos a legtöbb ember körülöttem így vélekedik, illetve itt is elég sok ilyen véleménnyel találkozik az ember. Hallottam olyan 23 évesről, aki terhes lett, tervezték a gyereket, de nagyon negatív visszajelzéseket kapott, tanácsadáson (a többi kismamától), illetve az ismerőseitől. A háta mögött mindenki arról beszélt, hogy biztosan becsúszott baba, és hogy milyen felelőtlen. Tehát erről a sarkításról beszélek, hogy aki hasonló korban vállal gyermeket, az biztosan véletlen, meg felelőtlenség. Nagyon nagy az általánosítás...
2014. júl. 24. 09:12
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

23 éves vagyok a férjem pedig 27, és most várjuk az első babánkat, saját lakásban élünk, az átlagnál jobb körülmények között. Én is megkaptam ugyanezt, de engem nem érdekelt. Én meg azzal nem értek egyet ha valaki negyven évesen vállal gyereket. ( Jó az teljesen más, ha valakinek addigra jön össze.) Én nem akarok nagymama korban menni a gyerekem ballagására.


40+2 hkm

2014. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

mert ált. akkor végeznek a tanulással és csupasz seggel szülnek

de itt nem, itt mindenkinek hitelmentes ezer hektáros kertes családi háza van, 2 audi, 1 bmw és a bahamákon nyaralnak évi 2×

2014. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én is így vélekedik, hogy egyrészt meg szeretném érni azt, hogy a gyerekem felnőtt lesz, illetve karrier szempontjából is úgy gondolom, hogy inkább vállalok gyermeket 3 év munkaviszony után, és "esek ki" egy kis időre, minthogy felküzdöm magam évek alatt egy bizonyos posztra, majd azon aggódjak, hogy meglesz-e még ez a beosztásom mire visszamegyek, vagy, hogy fél év, 1 év után vissza kelljen mennem dolgozni, mert szükség van rám. Szerintem 1-2 gyerek mellett ugyanúgy lehet karriert építeni, ahogyan előttem is írták, lehet otthon tanulni, nyelvet, képzést, és utána már nem kell megszakítani a munkában töltött éveket. Mondjuk sok ismerősöm még mindig ott tart, hogy buli van, és elképzelni sem tudják az életüket hétvégi ivás nélkül. Bizonyára nekik is van egy életszemléletük, értékrendjük, de ettől függetlenül nem hiszem, hogy le kellene szólni azokat akik nem ezt az életvitelt képviselik. (Persze, ez oda-vissza működik, és mindenkinek el kellene fogadnia azt, hogy minden ember más, másképpen szeretne élni.) Egyébként mi is saját lakásban élünk, van autónk, félretett pénzünk, mindketten dolgozunk, elég stabil munkahelyen. Férjem már 10 éve ugyanannál a cégnél, és szerencsére a főnöke igényt tart rá a későbbiekben is. Nagyon jó, megbízható munkaerő, aki ha kell túlórázik, vagy ha hívják már megy is a céghez ha el kell intézni valamit. Még ha én ki is esem a munkából pár évre, az ő jövedelme 98%-ban biztos. Tehát mire is kellene várnunk? Valamint az sem biztos, hogy egyből összejön a baba..
2014. júl. 24. 09:34
 8/21 A kérdező kommentje:
#6-os hozzászóló. Mivel a cégnél ahol dolgozom, munkaüggyel is foglalkozom, azért meg tudom érteni, hogy páran miért nem tudnak elhelyezkedni, vagy miért annyit keresnek amennyit. Úgy gondolom, hogy aki él a lehetőségekkel, és valóban akar is dolgozni, az talál munkát. Hozzánk mind olyanok jelentkeznek gyártósorra, akik írni/olvasni sem tudnak, ami alapban még nem is akkora gond, de sajnos még egy értelmes mondatot sem tudnak összerakni. Vannak azok akik anyuval és apuval érkeznek a próbamunkára..hát kapásból nem keltenek jó benyomást, illetve nem azt látja rajtuk az ember, hogy önálló, talpraesett munkavállaló lenne. A maradék 10 emberből pedig 9 nem is igazán akar dolgozni, aki megfelelő lenne, vagy annyi pénzért amennyit felajánlunk neki..bár 8 általánossal nem tudom milyen fizetést várnak...
2014. júl. 24. 09:39
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
Nem a társadalom gondolja így hanem a rokonaid, ismerőseid tartanak értetlennek hozzá. Azt meg csak te tudod miért.
2014. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#9-es, nem éretlennek tartanak, csak ők úgy gondolják, hogy felesleges, meg minek a gyerek. Ennyiből visszafelé is meg lehetne fordítani a dolgot, mert ezek szerint ők éretlenek és felelőtlenek 25-26 éves fejjel, mert a buli, pia, fesztiválok körül forog csak az életük?
2014. júl. 24. 10:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!