Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A társadalom nagy része miért...

A társadalom nagy része miért gondolja azt, hogy egy 24-25 éves nő fiatal még ahhoz, hogy gyermeket vállaljon?

Figyelt kérdés

A férjemmel jövőre szeretnénk gyermeket vállalni, én akkor lesz 25, ő pedig 33. A környezetemben eddig akikkel beszélgettem erről, vagy akinek elmondtam a terveinket, furcsán néztek rám, valamint azt sugallták, hogy ez nem elfogadott, minek gyerek ilyen fiatalon stb. Mostanában kitolódott a gyermekvállalás, a nők inkább 30 körül vállalják az első gyermeket (tisztelet a kivételnek), amivel nincs is semmi probléma, mert mindenkinek szíve joga akkor vállalni amikor úgy gondolja, hogy megérett rá, anyagilag is stabilak és a megfelelő családi hátteret tudják majd biztosítani a születendő babának. DE, ettől függetlenül nem tudom, hogy miért kell azt sugallni a 30 év alatti korosztály felé azt, nem jó dolog 25 év körül szülni, illetve azt, hogy nem elfogadott?

Szerintem ez a hozzáállás nagy társadalmi ellentéteket szül. Ti mit gondoltok?



2014. júl. 24. 08:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

mert ezek szerint ők éretlenek és felelőtlenek 25-26 éves fejjel, mert a buli, pia, fesztiválok körül forog csak az életük?


szóval te vagy a király, meg szülsz, ők meg a züllöttek mert buliznak.

na ki ítél el ki?

2014. júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert sokaknak nem jön össze hamarabb vagy azért,mert halogatták, aztán meg sírnak,hogy mindjárt 40 évesek még nincs gyerek,de tényleg főleg irigységből és rosszindulatból,elég gáz ha valaki 3-5 éves egyetemet 25-26 évesen fejez be mikor 18-19 évesen kezdi,persze az orvosi más tészta.A legjobb kor 20-28 között szülni az elsőt mindenképpen,van,hogy azt mondják,hogy minden meg legyen olyan sosem lesz,a másik gyerek mellett is el lehet érni akármit,úgy vagyok vele inkább vagyok fiatal szülő és mellette építjük fel az életünket,mint 40 évesen pelenkázzak,és borítsam fel az addig megszokott kellemes életemet.Ne foglalkozz a rosszindulatú emberekkel saját hiányosságaikat és problémáikat vetítik ki másra.
2014. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Na ezért nincs sok értelme az ilyen kérdésnek. TE elítéled az ő életvitelüket ők a tiéteket aztán így "barátkoztok" :)

Talán egy válaszreakció volt amiért te is hasonlóan itélkeztél már rajtuk.

2014. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

"3-5 éves egyetemet 25-26 évesen fejez be mikor 18-19 évesen kezdi,persze az orvosi más tészta."


Én pl szakmát tanultam elöször és csak utána mentem egyetemre. Így alapból 20 évesen érettségiztem majd 5 éves egyetem csúszás nélkül 25 évesen fejetem be.

2014. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én nem ítélem el, pont írtam is már a kérdésben, hogy szerintem senkinek nem kellene ítélkeznie, hogy ki, hogyan éli az életét. Én egy példát mondtam annak a hozzászólónak aki azt firtatta, hogy biztosan engem látnak éretlennek.
2014. júl. 24. 10:25
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem elítélnek csak ők egyszerüen azt gondolják korai ez a véleményük, neked meg más. Olyan hogy mindenkivel mindig egy véleményen legyél soha nem lesz. Különben ettől is szép a világ, hogy mindenki más.
2014. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem tapasztaltam ezt egyik terhességemnél sem, és ismerőseim által sem.

Az elsővel 25 évesen estem teherbe, és mivel az arcom és alkatom is kislányosabb volt, jóval fiatalabbnak néztek, tinimaminak. A 25 évemmel senkinek nem volt baja.:) A másodikkal 30 fölött voltam, a terhesgondozáson voltak fiatalabb és idősebb anyukák, ahogy a kórházban is. Azt a nézetet tapasztaltam meg, amit leírtál, idézem: "mindenkinek szíve joga akkor vállalni amikor úgy gondolja, hogy megérett rá, anyagilag is stabilak és a megfelelő családi hátteret tudják majd biztosítani a születendő babának." Szóval társadalmi ellentéteket inkább az szül, amikor ész és pénz nélkül vállalnak gyereket, nem a fiatal kor.

2014. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azert van igy mert mindenki sajat magabol indul ki es a sajat gondolatait fejezni ki. Akikkel te beszeltel azok pont ugy gondoljak, hogy varni kene. Meglehet oket hallgatni de eld a sajat eleted es jard a sajat utad. Mindenki mashogy gondolja, mindenkinel mas feltetelek adodtak a gyerekvallalshoz. Az emberek a sajat maguk eletebol tudnak csak kovetkeztetni vagy velemenyt alkotni. Ha ok ugy gondoljak, hogy 30-ig varni kell, hat akkor varjanak. Nincs ebbe semmi rossz. Engem csak az zavar amikor az emberek nem tudjak elfogadni, hogy mindenkinek mas a velemenye es eletkorulmenye. Nem kell az emberket megerteni csak elfogadni, hogy mindenkinek a sajat maga dontese a legjobb. Elfogadott 25 evesen es 35 evesen is szulni csak, ahany emberrel beszelsz annyi fele velemenyt fogsz kapni. Ugy csinald, ahogy nektek jo.
2014. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%

A 25. születésnapom előtt 10 nappal már 3 gyermekes anyuka voltam :-D

26,5 éves korom óta 4 gyermeket nevelek :-D



szomorú,ha az embereknek nincs magánéletük és másén csámcsognak.

2014. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
22%
Az azért tényleg ritka utolsó és így meglepő.
2014. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!