Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan hiányossága a...

Van olyan hiányossága a gyermekednek, amit elfogult szülőként is látsz?

Figyelt kérdés

Tudom, mindannyiunk úgy érzi, hogy az ő gyereke a legszebb, legokosabb, legügyesebb, stb.. De ha nagyon a szívedre teszed a kezed, van olyan "hibája", amit észreveszel, esetleg bánt, netán szégyellsz?

Nekem például a 4,5 éves kisfiam rendkívül okos és kifejezetten jóképű, de bánt, hogy az átlagnál sokkal ügyetlenebb, bátortalanabb, és ezzel sok kortársa visszaél, sőt, volt olyan, hogy más anyuka szemében láttam a "lesajnáló" tekintetet, hogy az övé bezzeg mennyivel "tökösebb"... azt se tudom, hogy kezeljem ezt a dolgot.:(


2014. júl. 29. 21:10
1 2
 1/13 anonim válasza:

Sportoljon, járasd önvédelmi tanfolyamra később, mert sajnos úgy meg fogja szívni, mint én.


Tudom, ugyanilyen voltam, anyám pedig nem lépett, sőt, még az otthoni légkör miatt be is fordultam 10 éves koromra.

2014. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 4,5 éves, és meglehetősen lassú, lomha. Látva a többi robbanékony kisgyereket, hát, elképzeltem, hogy kidobóban ő is mindig elsőként fog kiesni, mint az anyukája..........
2014. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hízékony.Nem kövér,de olyan masszív,nagy darab kislány!


Bevallom,nagyrészt úgy öltöztetem,hogy ez ne látszódjon.

Vékony vagyok,de csak úgy hogy oda figyelek magamra amúgy elhíznék.Apja szintúgy.Genetika,de bánt,ha belegondolok,hogy esetleg őt is csúfolni fogják,ő is túl fog esni számos ájulásig koplaló diétán stb.


Annyit teszek,hogy mindig dicsérem,soha nem fogom szóvá tenni ha túlsúlyos lesz akkor sem,és hiába 3 éves,már nagy hangsúlyt fektetek arra hogy egészségeset,és jókat egyen,kevés édességet,és sportolni is fog,remélem találunk neki valamit amit szeretni fog.

2014. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mások az erősségeik, ennyi, ne vedd fel.


Az én kisfiam türelmetlen, sokszor hisztis és akararos. És nem tud rajzolni- én sem. Nem ovis még, úgyhogy nem nagyon van összehasonlítási alapom, hogy más gyerek mit tud.

Viszont nagyon nyitott, szépen beszél, meglátja az összefüggéseket.És nagyon helyes a pofija, nagyon formás, csak eláll a kis füle :-)

2014. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Türelmetlen és kicsit rámászik másokra. :)


Nagyon nyitott, barátkozós, van, hogy kicsit sokat ad magából. Még csak két éves volt hétfőn, sok mindent még nem tudok róla mondani, de később figyelni kell majd erre a nagy nyitottságra és egy arany középutat találni. Nem lesz egyszerű.


Kicsit off, de én keresnék neki valami sportot, amiben jó a fiad, vagyis jó lehet. Nem verseny szinten, hanem a saját szemében. :)

2014. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hehe,utolso,nekem szo szerint ugyanilyen a nagylanyom,o most kezdi az ovit...félek is tole,h mi lesz,ha ott valakivel osszetuzesbe keveredik...Mert o olyankor leorditja a másik haját... és ha fejre állok sem tudom megtanitani neki,hogyan kezelje az indulatait... neki ez a "gyengepontja"
2014. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fiam abszolult nem tud rjazolni (3 éves) és csak nem rég kezdett beszélni és még van, hogy nem értik, meg rosszul mond dolgokat, ez kicsit ciki, de ez van..

Kicsi suta futás közben, de ez valszeg a méretei miatt van. Épp most múlt 3 és 110cm és 15,5 kg.

2014. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen,kiderült h a hypotonia miatt.
2014. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

enyém 4,5 éves, reggelig tudnám sorolni, hogy miben nagyon jó, viszont szintén regényt tudnék írni azokról, amikben nem. de kiegyensúlyozzák egymást :)


enyém is túl nyitott, már már kellemetlenül. már többször volt olyan, hogy játszótéren elfutottak előle, mert nem akartak vele játszani.. ő meg utána, mert olyan nincs. tök ciki... lusta :) ritka jó képességű gyerek, sportol is keményen emiatt, de én öltöztetem és vetkőztetem mert vagy nem bírom kivárni, vagy ő kér. egyébként tud, ha nincs épp nyáriszünet és rohanunk akkor képes rá, szóval ezért bosszant.

rajzolni nagyon nem tud :) nem is tudom mi lesz az ovis pálcika ember rajzzal, ami kell a sulihoz, remélem 1 év alatt megszeret rajzolni lesz meglesz ez is :D


ami még aggaszt, hogy nem ér össze az alsó-felső fogsora elől. pedig nem cumizik, balesete se volt ahol letörtek volna. vagy 1cm rés van mikor összezárja a fogait. remélem a csontfogaival nem lesz ilyen gond, mert a csáléságán tudnak segíteni, de a hosszán nem igazán

2014. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Az én kisfiam is ilyen(kifejezetten szép fiúcska,és okos is),Ő most 6 éves.Tavaly,5 évesen derült ki,hogy a hypotón(a mozgása szinte visszafelé fejlődött.pl. nem tudja lökni magát a hintán,nem tud biciklizni,nem tudott 1 lábon ugrálni stb.)...azóta fejlesztésre jár,nagyon sokat fejlődött(a mozgása és az önbizalma is).Mi sem gondoltunk semmi rosszra.Könnyű terhességből,gyors,komplikációmentes szüléssel jött a világra.DE!A köldökzsinór 2x a nyakára volt tekeredve,ami simán okozhatott egy kis oxigénhiányt(aminek hypotónia is lehet a következménye).Én a gyerekorvosunk javaslatára vittem el a Gézengúz alapítványhoz egy felmérésre.És milyen jól tettem!Van még 2 testvére(egy nagyobb és egy kisebb),Róluk semmi negatívat nem tudok írni.
2014. júl. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!