Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan hiányossága a...

Van olyan hiányossága a gyermekednek, amit elfogult szülőként is látsz?

Figyelt kérdés

Tudom, mindannyiunk úgy érzi, hogy az ő gyereke a legszebb, legokosabb, legügyesebb, stb.. De ha nagyon a szívedre teszed a kezed, van olyan "hibája", amit észreveszel, esetleg bánt, netán szégyellsz?

Nekem például a 4,5 éves kisfiam rendkívül okos és kifejezetten jóképű, de bánt, hogy az átlagnál sokkal ügyetlenebb, bátortalanabb, és ezzel sok kortársa visszaél, sőt, volt olyan, hogy más anyuka szemében láttam a "lesajnáló" tekintetet, hogy az övé bezzeg mennyivel "tökösebb"... azt se tudom, hogy kezeljem ezt a dolgot.:(


2014. júl. 29. 21:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, mindenki válasza hasznos volt számomra.

Már kiderült, nálunk idegrendszeri fejletlenség a "ludas". Járunk TSMT-re, reméljük iskolás korára kinövi, mert így sok kudarc éri.

2014. júl. 30. 10:09
 12/13 anonim ***** válasza:

Az én 6 éves fiam nehezen kezelhetô. Szép, és okos is, de sokszor nem hallgat a felnôttekre, a kapott feladatot pedig csak akkor hajtja végre, ha kedve van hozzá. Éppen ezért nem is megy még suliba, pedig már olvas. (NevTan megvizsgálta, nem hiperaktív.) Én kung-fura járatom, hogy fejlôdjön az önkontrollja, úgy néz ki, segít. :)

Rajzban ô is gyengébb, viszont a mozgásos, ügyességi feladatok nagyon mennek neki, 3 évesen már pótkerék nélkül tekerte a bicajt.


A 2 éves lányom egy tündér. Bájos, kedves, barátkozós. Ám ha egyszer valamit a fejébe vesz, rosszabb, mint a bátyja. Ritkán hisztizik, de akkor minden van... Kiabálás, földön fetrengés, csapkodás, stb. Nála az is negatívum, hogy nagyon féltékeny. Ha megölelem a tesóját, már jönne "kitúrni". Pedig amúgy imádják egymást. :)

2014. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

naná, hogy látom az 5 és fél éves lányom hiányosságait.

- rossz az egyensúlyérzéke, nagymozgásokban ügyetlen és félénk: nem tud kétkerekűzni, bénán mászókázik, ilyesmi.

- hajlamos okoskodni és leszólni másokat, miközben ő, miss "mindent jobban tudok" megmondja a tutit, és ezzel együtt képtelen belátni a tévedéseit

- sírós, kevéssé talpraesett, önállótlan, elvárja a kiszolgálást

- olykor mintha képtelen lenne örülni a dolgoknak, és meglátni a jót. olykor ha 10 kívánságából 9 teljesül, azt észre sem veszi, csak a nem teljesült 1 miatt nyűgösködik ahelyett, hogy örülne a többinek.


nyilván valami félrement a nevelésben, de még kicsi, simán változhat. és egy csomó jó dolog ellensúlyozza a hiányosságait, pl. remekül átlátja a dolgokat, okos, nagy teherbírású, rugalmas, segítőkész, kompromisszumképes, empatikus, toleráns, óriási a fantáziája, nagyszerű történeteket mesél, jól érvel, tele van ötletekkel, muzikális.


Általában nem érdekel, mit gondolnak róla más anyukák. Már rég túltettem magam azon, hogy ciki-e a gyerekem. Majd sulis korába úgyis csinál egy csomó mindent, ami miatt éghet a fejem. Ha most, ovis korában azért szégyenkezek, mert nem olyan ügyesen mászókázik, akkor nagyobb korában mit érezzek majd ha tegyük fel részegen a szomszéd küszöbére hány? (Persze azért reméljük, nem csinálnak ilyesmit a csemetéink.)

2014. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!