Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te adnád ugyanazt a nevet,...

Te adnád ugyanazt a nevet, vagy inkább másik nevet választanál születendő gyermekednek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki két éve, nyolc hónapos terhesen veszítette el a magzatát. Az okot a mai napig nem tudják. Egy nap rosszul érezte magát, elment az orvoshoz, és kiderült, hogy a baba már nem él. :(

Szegény, eléggé kiborult, de családi segítséggel mára túljutottak rajta, úgy-ahogy.

A kislánynak (mert lány lett volna) már megtalálták a tökéletes nevet: a gyönyörű Dalma Izabella nevet kapta volna.

A barátnőm most ismét babát vár, nemsokára szülni fog. Ismét kislányt vár. Nagyon örülnek a babának, próbálnak nem a múltba nézni, és bíznak benne, hogy ezúttal minden rendben lesz.


Ugyanakkor számomra picit érdekes, hogy ennek a kislánynak is a Dalma Izabella nevet adják.


Félreértés ne essék, mert az ő dolguk, nekem semmi közöm hozzá, és a név is tényleg nagyon szép.


Csak nekem megfordult a fejemben, hogy én adnám-e a babámnak ugyanazt a nevet, ha velem történt volna meg ez a tragédia. Én, a magam részéről úgy érezném, hogy az a név már "foglalt", az az első gyermekem neve.

Bár lehet, hogy ők ezzel úgy érzik, hogy ezáltal visszakapják ez elvesztett kislányukat? Lehet. Nem tudom. Szerencsére nekem ilyen kérdésben még sosem kellett döntenem...


Szóval, a kérdés arra vonatkozik, hogy más hogyan látja ezt a dolgot. Adná-e ugyanazt a nevet, vagy másikat keresne?


2014. márc. 22. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám. Maximum az egyiket màsodiknak.
2014. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A bátyámék jártak így annak idején annyi különbséggel,hogy 6. hónapban vesztették el a kislányt.Alexandra lett volna a neve a kicsinek.

Végül mikor sikerült megint teherbe esnie a sógornőmnek eszükbe sem jutott ezt a nevet választani.A mai napig könnybe lábad a szemük ha ezt a nevet meghallják.Jelen esetben sem értem,hogy hogy jutott eszükbe de lehet nekik így könnyebb feldolgozni az előző tragédiát.Nem vagyunk egyformák.Ha én így járnék nem tudnám ugyan azt a nevet szánni.

2014. márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem de régen nagyszüleink korában ez "divat" volt.
2014. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Én nem adnám a magam részéről, és nálunk volt a családban vetélés, édesanyám kétszer is elvetélt de ugyanazok a nevek soha nem kerültek szóba. Aztán végülis kisöcsém született, így már máshol kellett keresgetni :)


Viszont egyik barátnőm szintén elvetélt, így a következő babánál teljesen kizártnak tartották kezdetben, hogy az első babának szánt nevet kapja a második baba. De végül mégiscsak addig keresgettek, ízlelgették a neveket, hogy mégiscsak amellett a név mellett döntöttek, amit eredetileg kigondoltak. Szerencsére minden renden volt azóta 1 éves nagyfiú :)

De hogy mi vezérli az embereket az egyik, illetve másik megoldásban, ezt nem lehet tudni...

2014. márc. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hát én mind a két elképzelésedet helyesnek tartom kérdező. nem adnám mert az első gyerekemet így "hívtam" ugyan akkor lehet így akarják visszakapni a kislányukat. szőrnyű egy történet, én ma egész nap a pocakomban lévő fiammal álmodtam, bele is bolondulnék ha egyről a kettőre összedőlne minden.

de a kérdésedre válaszolva, nem hiszem hogy adnám ugyan azt a nevet. biztos lenne uh képem a babáról és a következő gyerekemnek örömmel mutatnám, hogy ő itt a nővéred XY...

2014. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Én nem adnám,anno anyukámék 7-en lettek volna testvérek ebből 3-an gyerekkorban meghaltak.Az egyik fiú szívbetegségben 13 évesen,utána lett még egy fiú ugyanazt a nevet kapta születésekor meghalt.
2014. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnám. Sajnos én is elvetéltem tavaly, ugyan a nemét nem tudtuk, de mindig a kis Natiként (Natália)emlegettük. Ha majd újra sikerül teherbe esnem és kilány lesz, biztosan új nevet választunk, hiszen ő már nem ugyanaz a baba lesz, a neve sem lehet az. Persze nem "ítélem el" én sem aki mégis úgy dönt ilyen helyzetben.
2014. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, hallottál-e már a Hellinger-féle családterápiáról. Egy-két barátnőm mesélt róla, így utánaolvasgattam, őszintén szólva fenntartásaim vannak vele kapcsolatban (de főképp azért, mert nem kell komolyabb pszichológiai előtanulmány, hogy valaki vezethessen ilyet), de az egyik barátnőmnek nagyon jót tett.

Nagyon leegyszerűsítve a lényeg, hogy mindannyian magunkban hordozzuk a rokonaink, felmenőink sorsát is, és számos lelki problémát ezeknek a feldolgozatlan (öntudatlan) emlékeknek tulajdonítja a terápia, azok feloldására törekszik. Azért írom csak ezt, mert eszerint az egyik legnagyobb lelki teher, ha az embernek halott testvére van – és ha még ugyanazt a nevet is kapta, mint az akár meg sem születettként elhunyt testvére, az komolyan rányomja a bélyegét az életére.


Lehet ebben így hinni, lehet azt mondani, hogy valami ezoterikus marhaság , de én sokat filóztam ezen, és szerintem ha logikusan belegondolunk, nem hülyeség ez annyira. Hiszen nem is tudom, lehetséges-e nagyobb fájdalom, mint ha egy anya, ha elveszíti a gyermekét, Ez a fájdalom pedig nyilvánvalóan egy olyan félelmet szül, hogy nehogy megessen ez a következő gyerekével is. Tehát egy halott testvér után születettet nagy valószínűséggel másképp kezel az anyja, mint egy „sima” első gyermeket.

Ha pedig ugyanazt a nevet is adja neki, mint az elhunytnak, minden egyes alkalommal, mikor nevén szólítja, öntudatlanul is a halott gyermekhez fűződő érzelmek is ottlesznek benne.

Erre még rájön, hogy azt a kicsit nem ismerte, de könnyen lehet, hogy „álomképeket” gyárt magának arról, milyen is lett volna. És ha majd az élő kislány esetleg nem felel meg ennek a képnek, akkor azért elég fura érzelmeket idézhet elő az anyjából.


Na, ez most tán nagyon kacifántosan hangzik, de mondok egy más területről vett példát: az örökbefogadásoknál az alapszitu ugye az (a legtöbb esetben legalábbis), hogy egy párnak nem születhet vér szerinti gyermeke. Az örökbefogadott gyerekük pedig általában nem ismeri a vér szerinti szüleit. Ezen előzmények miatt pedig nem ritka, hogy a szülők, mikor az örökbefogadottjuk nem úgy viselkedik, ahogy elvárnák, önkéntelenül arra gondolnak, hgoy „bezzeg, ha a vér szerinti fiam/lányom lenne, nem így viselkedne”, az örökbefogadott pedig (pl. kamaszkorban, mikor normálisak a szülőkkel való összetűzések) szintén idealizálja a nem ismert szülőket, mondván „az igazi szüleim sokkal jobb fejek lennének, megengednék ezt vagy azt”.


No persze erre mind lehet azt mondani, hogy ezek a gondolatok akkor is felmerülnek, ha nem ugyanazt a nevet kapja a születendő kislány. De lehet, hogy igaz a latin mondás: nomen est omen?


Bocs a hosszú fejtegétésért, röviden a válaszom: nem adnám ugyanazt a nevet. :)

2014. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!