Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnél a nyugdíjért? Napokban...

Szülnél a nyugdíjért? Napokban nagy port kavart ez a tervezett. Kíváncsi vagyok az itteni válaszolok véleményre is.

Figyelt kérdés
[link]
2014. júl. 30. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Tudom hogy egy gyereket szeretnék, tudom hogy több gyermeknek nem lennék jó anyja. Ennyit nekem nem ér. Így esélyes hogy a diplomám után összepakolunk és kivándorlunk. Szerencsére orvosokat és egészségügyi dolgozókat sokfelé keresnek.
2014. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van már három, többet nem vállalunk
2014. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hülyeség a kérdés ebben a formában.

nem akkor nőne a nyugdíj ha sok gyereket szülsz, hanem ha szépen felneveled és iskoláztatod őket.

mindenki a kisebbségre kontrázott, pedig pont ők azok akiknél a gyerekek sokszor jó ha 8 általánost elvégzik...

én nem szülnék ezért többet, én 2 gyereket tudok úgy felnevelni, hogy mindent megkapjanak, 2nek kinyőgöm az egyetemet ha minden jól alakul, 3nál már nem hiszem, így nyugdíjtól függetlenül nem szülök 3 babát :)

2014. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Nagyon szeretem a gyerekeket, 3-mat szeretnék. A baj csak ott kezdődik, hogy tanári fizetésből hogy etetek/nevelek fel 3 gyermeket?! Nyomorogjunk a nyugdíjig? Lehetetlen. Sajnos ez az ország nem teremti meg a körülményeket ahhoz, hogy 2szakos tanári diplomával nélkülözések nélkül 3 gyermeket tisztességesen felneveljek.
2014. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szülnék. Annyi gyereket vállalok, amit jó magunk biztonságban (mind anyagi, mind érzelmi és minden más tényezőt figyelembe véve) fel tudunk nevelni. Jelenleg 1 gyerekünk van, úgy néz ki, ennyi is lesz.

Illetve ez az egész alapjában véve hülyeség. Tudjátok miért? Mert nyugdíj abból lesz, ha sokan dolgoznak és teli van a nyugdíjkassza. Hiába szülök 10 gyereket, ha üres lesz a nyugdíjkassza, mert nem folyik bele bevétel a nagy munkanélküliség miatt, nem lesz nyugdíjam, hiába lesz 10 gyerekem. Csak lesz 10 gyerekem, akiknek lehet sajnos a fele vagy nagy része munkanélküli lesz és még az iskola elvégzése után is segíteni kell, mert szerencsétlen nem tud majd mit kezdeni, persze ha az ember tudja segíteni, hisz ha nekem sem lesz munkahelyem, akkor miből segítsem?

Nem ilyenekben kéne gondolkozni, hanem végre azon kéne agyalni a kedves parlamentben ülőknek, hogy végre tényleg csináljanak munkahelyeket, ahol nem éhbérért, hanem rendes bérért az emberek biztonságban tudjanak dolgozni! És végre biztonságban tudjon gyereket vállalni az is, aki egyébként szeretne, vagy szeretne többet is vállalni, de nem mer.

2014. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szülnék a nyugdíjért! Elég naiv és önző dolog. Egyrészt, azt senki nem hiheti el, hogy ha ekkora csődben van az ország és munkahelyek is alig vannak, meg éhbérért robotolnak az emberek, akkor majd jobb lesz a helyzet, ha sok gyerek születik. Azokat el is kell tartani, fel kell nevelni érdemben, nekik is kell majd munka.


Másrészt meg így is elég beteg a társadalom mentálisan is, hát ha még azért születnek gyerekek, hogy nyugdíjt teremtsenek belőlük, megnézem, milyen családi légkörben nőnek fel.


Egyébként már eddig is érett bennem a gondolat, hogy kiköltözöm külföldre, e dolognak a felvetése után meg szabályosan hányingert kaptam az egész országtól. Ha lesz is gyerekem, nem itt fog születni, engem nem sem Orbán, sem más nem fog kizsigerelni.

2014. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nem, viszont újból megerősített minket abban, hogy tűzzünk el innen, amilyen gyorsan csak lehet
2014. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elmebeteg ötlet, de min csodálkozunk? Nem az első.
2014. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.Majd azért gyártsam sorra a pulyákat 30 évesen,hogy hátha 65 éves koromban majd profitálhatok belőle,miközben nyilván majd ezt eltörlik,és hoznak más,újabb agyament ötletet.Na meg azt a gyereket,gyerekeket fel is kell nevelni,de hogyan?Hogyan ha nincs munkahely,ha takarítani sem kell az ember,mert 120-an jelentkeznek rá,és annak a fele diplomás?


Inkább mondhatnák azt,hogy aki szül mondjuk 3-mat annak garantálja az állam a munkát nyugdíjas koráig.Na akkor már szülnék!

2014. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mire elérem a nyugdíjt az 40 év,addigra nem is lesz,de ha lenne sem vállalnék csak azért gyereket,annyit vállalunk amennyit szeretnénk,és amennyit eltudunk tartani,amennyit bírunk fizikailag,lelkileg.
2014. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!