Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülnél a nyugdíjért? Napokban...

Szülnél a nyugdíjért? Napokban nagy port kavart ez a tervezett. Kíváncsi vagyok az itteni válaszolok véleményre is.

Figyelt kérdés
[link]
2014. júl. 30. 12:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Semmiképp! Nekem egy gyermekem van, néha úgy érzem akarok még egyet, néha nem, de ez a nyugdíj mizéria nem befolyásol semmiben. Nekünk már úgyse lesz nyugdíjunk mire odajutunk.. Felemelik addigra 70-re a korhatárt, azt meg se éljük..
2014. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
3 gyerek van és csak ezért nem szülnék még. Arról nem beszélve, hogy 35 éves vagyok, talán 30 év múlva nyugdíjas lehetek, ki tudja mi lesz még addig, lesz jó pár kormány váltás, jó pár törvényi változás.
2014. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Most túlmenően azon, hogy nem szülnék "pénzért", vegyük csak a pénzügyi oldalát, mindenféle elvektől, érzelmektől elvonatkoztatva:


Tegyük fel, hogy képes vagyok még x gyereket bevállalni, felnevelni, hogy több legyen a nyugdíjam. Tudom őket iskoláztatni, etetni, ellátni...


Kérdem én, mikor lesz több pénzem öreg koromra, ha az az x plusz gyerek dolgozik, pénzt keres és bead az állami közösbe, amiből cserébe egy icike-picikét többet osztanak rám, vagy ha az összes pénzt amit rá költenék inkább elrakom nyugdíjas éveimre???


Szóval ha erkölcsi, elvi és egyéb dolgoktól függetlenül kéne válaszolni, akkor SEM szülnék nyugdíjért, mert teljes hülyeség.

2014. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!