Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha terhes leszek, meghízok és...

Ha terhes leszek, meghízok és kövér maradok?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, jól nézek ki, de mi lesz velem akkor, ha majd gyereket akarok? Én nem akarok hízni 5 kg-nál többet a terhesség alatt, szülés után azonnal le akarok fogyni. Miért híznak sokan 20 kg-ot? Nem szeretnék többet enni a terhesség alatt a mostaninál, sőt egészségesebb kajákra szeretnék rátérni, kevés nasival.

2014. aug. 3. 09:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Ha majd igazán gyereket akarsz, nem az fog érdekelni, hogy mennyi kg-t szedsz fel.


Én 49 kg-val lettem terhes, 62 kg-val szültem. Szülés után 52-53 kg voltam, kb. 1 év múlva visszafogytam 50 kg-ra. Eszembe sem jutott, hogy kövér leszek és max.5 kg-t akarok hízni.


Előbb nőjjél fel, mert elég gyerekes vagy :-(

2014. aug. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

Igaza van az első válaszolónak. Ha tényleg gyereket akarsz majd, akkor nem fog érdekelni. Persze nem kell végigenni a 9 hónapot, sőt, kettő helyett sem kell enni, de elkerülhetetlen a hízás.

Több, mint 22 kilót híztam a terhesség alatt, 62 kilóval estem teherbe, 84 kilóval mentem szülni. Fél évvel a szülés után 64 kiló vagyok és ha nem ismersz, nem mondod meg, hogy kisbabám van.

2014. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért az 5 kg-ba számolj bele egy kb 3,5 kg-os babát+magzatvíz+méhlepény+megnövekedett mellek. Illetve több tápanyagra lesz szükséged és kevesebbet tudsz majd mozogni. Ha 5 kg plusszal mész szülni, akkor ott gond lesz. De nem kell aggódni, mert szülés után sok le fog menni. Aztán akaraterővel a többi is. Szemelőtt kell tartani a baba egészségét, úgyhogy ez az 5 kg eléggé irreális.
2014. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%

5 kg? Na ott akkor baj van!

Hány éves vagy? 12? Nincs Google-d?

Baba: 3-4 kg, magzatvíz: 0,5-1 kg, méhlepény 0,5 kg, méh izomzat: 0,8 kg, mellek: 250 gr, izom és zsír: 4-5 kg, vér és víz: 2-3 kg. Szóval ez kb 7,5 kg, ha izmot és szírt nem számolunk.

Fiatal vagy, jól nézel ki, jajjjjj de jó neked. Nem szeretnél többet enni terhesség alatt? Akkor NE egyél. Egyáltalán nem kell többet enni, sőt egészségesebb ételeket kell választani ilyenkor.

Nagyon sok anyuka van, aki nem kövér, sőt nagyon csinos, vékony.

Én pl azért híztam 20 kg-t, m 50 kg voltam a terhesség előtt a 170 cm-hez, ez meg ugye nagyon kevés. Ja és nem ettem többet terhesség alatt. Szülés után ez a plusz le is ment, most 53 kg vagyok. Szóval egyáltalán nem maradtam kövér.

De ez is alkati kérdés.

Ha meg ennyire félsz a dologtól, akkor ne vállalj gyereket. És legyél csinos, vékony nő család nélkül.

2014. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem kívánságműsor, 5kg-6kg-t azok híznak akik eleve sok túlsúllyal kezdenek,ugyanis kemény diétára vannak fogva és csak a baba súlya lesz a plusz. Ha egészségesen étkezel akkor nem fogsz 20-30kg-t hízni.14 et híztam,annyi látszott,hogy volt egy kicsi gömbölyű pocakom szülés után rögtön 9kg lement ez volt a babasúlya a magzatvíz,eleve a mellek nehezebbek,több a víz, a vér mennyisége is megnövekszik.Ha nem 2-3 helyett eszel,szülés után szoptatás mellett nem zabász,szoptatás mellett,után elkezdesz mozogni akkor nem lesz gond. Tudod ha ez a lényeg akkor még nem vágysz gyerekre,fontos a külső de azért egy kissé túlzás ez az aggódás.
2014. aug. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%

Jaj, ne oltsátok már le, fiatalon ti se így gondolkodtatok, ahogy most. Meg nem hiszem, h tizenhuszon évesen mki tisztában volt a terhesség során végbemenő összes testi-lelki folyamattal. Gondolom, ti is akkor lettetek ilyen okosak, mikor érdekelni kezdett benneteket a téma és utánaolvasgattatok, kérdezősködtetek. Nem tudjuk, hány éves, lehet, h az ő életkorában ez a felfogás teljesen normális.

Lehet, h ő pont most kezdi az utánaolvasgatást.

Ez olyan, mintha valaki a ti óvodásotokat oltaná le durván, mert hisz a Mikulásban.


Kérdező, 8-12 kiló hízás szükséges és elégséges.

2014. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
20 kilót híztam, még úgy is sovány voltam, most meg gebe vagyok 9 hónappal szülés után. :/
2014. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%
azt hiszem 24 évesen fiatalnak számítok...
2014. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

6!


Tévedsz! Huszonévesen is vékony voltam (48 kg) és nem aggódtam azért, mert mi lesz a vékonyságommal. Gyereket szerettem volna és nem érdekelt, hogy ez hány kg-t fog pluszban jelenteni. De én akartam gyereket, a kérdező meg tuti hogy még nem.


1.voltam

2014. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Na akkor kedves kérdező csináld ahogy eltervezted! :-D Hízz 5 kg összesen! Nekünk nem fáj!
2014. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!