Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az lehet elfoglalt,...

Csak az lehet elfoglalt, akinek gyereke van?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, még jelenleg nincs gyermekem.


Havi 200 órát dolgozok, mellette egyetemre járok, jogsit kezdtem el csinálni, felsőfokú nyelvvizsgára készülök, élettársammal kettesben élünk (tehát ugyanúgy majdnem minden nap főzök, illetve ugyanúgy háztartást vezetek, mosok, takarítok, bevásárolok stb.) és emellett még a szüleimnek is sokat segítek, úgyhogy örülök ha élek.

A munkahelyemen a nálam idősebbek, akik már családosak állandóan panaszkodnak, hogy mennyi dolguk van, de jó nekem, mert én ráérek... Állandóan ezt hallgatom.

De komolyan mondom, akárhol felmerül ilyen téma, mindig ezt kapom. Előző munkahelyemen is ez volt, mindig azt mondták, maradjak én túlórázni, mert én ráérek, nincs gyerekem.

Ha meg elmondom, hogy baromira nem érek rá én se, csak legyintgetnek, hogy dehogynem.

Csak az lehet elfoglalt akinek gyereke van?? Ma is felidegesítttek ezzel a témával.


2014. aug. 4. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Szeretik ezt néhányan eltúlozni. Azért aki már dolgozó nő, arra nem szorul rá oly mértékben a kisgyermeke, hogy 3 óránként etetni és pelenkázni kelljen.

Másrészről, gondold el a te elfoglaltságaid mellett hazamész és még a gyerekkel is kell foglalkoznod. Az se kevés.

Ha csak annyi bajod van, hogy neked kell bennmaradnod szólj nyugodtan,hogy nem érsz rá, kész.

2014. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Nyilván azért gondolják, hogy ráérsz túlórázni, mert neked úgymond nem kell esetleg fix időre menned gyerekért, saját magad alakítod a napirended, hozzáteszem természetesen nem fair, ha a munkahelyen vlki a kisgyereke miatt folyamatosan mentesül akár a túlóra akár más kötelezettség alól...

Mindenkinek megvan a saját élete, elfoglaltsága, gondja, baja, ha piszkálódnak ezzel én visszaszólnék, hogy ne ő döntse már el mennyire érsz rá és mennyire nem...

2014. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Amióta az eszemet tudom, nekem soha nincs elég időm. :-(

Hozzád hhasonlóan én is munka mellett tanultam, volt hogy egyszerre több helyen is. Emellett a nagyszüleimnek volt egy nagy szőlőskertjük, ahol sokat kellett segíteni. szintén külön élet, külön háztartással. Gyakran túlóráztam is. Elfoglalt voltam és el sem tudtam képzelni, hogy lehet ennél valaki elfoglaltabb.

Nem azt mondom, hogy amit csinálsz az kevés, vagy hogy ne lennél elfoglalt, de akinek (kis)gyereke van, az addig egy percet sem pihenhet míg a gyerek ébren van. Gondolj bele. Ha neked épp nincs túlóra és épp vizsgaidőn túl vagy, megtehetsz olyat, hogy hazamész leűlni/pihenni/szórakozni. Mig mi anyák: munka után mehetek játszózni/tanulni a gyerekkel valamint a kicsiket ki kell szolgálni, meg kell fürdetni, olvasni nekik és érdemben foglalkozni velük. Elő kell készíteni a másnapi ruhákat, fel kell öltöztetni le kell vetköztetni napjában többször, sőt még a feneküket is én törlöm ki. Ezek önmagabán kitesznek egy délutánt, és nem csinálhatok egyszer sem olyat hogy ma nem érek rá fürdetni téged.Ezen felül még nekem is ott a háztartás/főzés/posta/óvódai plussz feladatok pl. most sütni kell, holnap kupakot gyűjteni stb. Gyakorlatilag nincs olyan ébrentöltött percem (amíg a gyerekek is ébren vannak), hogy olyat tehetnék, ami magamért jó, nem pedig valamilyen kötelesség. Amíg nem volt gyerekem én sem értettem, hogy lehet valaki nálam elfoglaltabb, most már tudom, hogy így! :-)

Minek idegesíted magad ilyen témán?

2014. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ettől én is falnak megyek. Nincs gyerekem, de ettől még piszokul nincs időm semmire, és nem értem, hogy valaki más miért akarja megmagyarázni, hogy valójában én annyira ráérek...


Az egyik legjobb barátnőm, amióta gyereke született, folyamatosan elvárná, hogy kora délután átmenjek hozzájuk "babázni". Ha mondom, hogy én akkor még nagyban dolgozom (egy másik városban ráadásul), akkor megsértődik, mondván: engem nem érdekel az ő gyereke! Na, ez milyen már?

2014. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
en epp forditva gondolkodtam, mint te. elvallaltam a tulorat, zzombatot, a hajnali ugyeletet, mikor hogy. sokaog tanultam, sokat dklgoztam, de kozben azert volt rengeteg szinhaz, mozi, hedonista ivos-evos-napozos nyaralasok, delig alvos vasarnapok es a tobbi es a tobbi. mindig azt mondtam, h ezeket addig lehet, amig ninccs gyerekem. es milyen igazam lett. nmar em szivesen tulorazom, de 6-kor kelek vasarnap is ... megis sokszor f12 van, mire meg tudom ejteni a reggeli fogmosast. ilyen ez, ga osztonosen nem erzed, hat majd megtapasztalod :-)
2014. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem.De ha már most úgy érzed,hogy totál el vagy foglalva,mi lesz,ha gyereked lesz?!3 gyerekes,dolgozó anyuka
2014. aug. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még azt meg is értem, akinek kicsi gyereke van.

De az a poén, hogy olyanok mondják, akinek pl. 19 éves lánya van már. Nem hiszem, hogy azt már pátyolgatni kell.

Vagy olyan, akinek a férje van gyesen, és mindent megcsinál, még főznie sem kell, a munkán kívül nem sok dolga van.

Úgyhogy egyszerűen csak sokan a gyerekre hivatkoznak, tök mind1 elfoglaltak e vagy sem. és elvárják, hogy én dolgozzak helyettük mert én kipihent vagyok, aztán meg sértődés van, ha nem. Úgyhogy ezért idegesít a dolog

2014. aug. 5. 05:05
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is dolgozok, járok egyetemre, végzem a házimunkát és van gyerekem. Valószínűleg elfoglaltabb vagyok mint te. Majd meglátod milyen, ha a mostani programjaid mellé még a gyerek is bejön. Azért fárasztó, mert minden! estédet, hétvégédet, ünnep és pihenőnapodat is rájuk fordítod. Ettől függetlenül azt mondom, hogy mindenkinek a magánügye, hogy vállal-e családot és mekkorát, az ebből adódó gondokat nem kellene bevinni a munkahelyre. (Szerencsére nálunk összetartó a csapat. Amíg nem volt gyerekem természetes volt, hogy az óvodai, iskolai szünetekben a gyerekesek mennek szabadságra, ami persze sokszor azt jelentette, hogy az ünnepek környékén én dolgoztam. Most pedig én vagyok a kisgyerekes, akit támogatnak.)
2014. aug. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
azért ha megnézed ez csak a gyermekteleneket háboriitja fel,de igy van,majd ha neked is lesz gyermeked megérted!ok hogy elfoglalt vagy meg sok a dolgod,ez igy van,de ha akarod épp megteheted hogy hétvégén akár délig aludj,vagy elmenj szorakozni vagy bármi,de ha gyereked lesz 7-8kor már felkel,el kell lásd,minden percben rajta kell legyen az egyik szemed mert mindig azt csinálják amit ép nem kéne (beszélek itt kisgyerekről nyilván nem a 19évesről,abban igazad van)te még ugy alakitod a napirended ahogy akarod,ha hazamész a munkábol és épp nagyon fáraszto napod volt választhatod azt az opciot hogy lefekszel pihenni,aludni,filmezni aztán a házimunkát majd elvégzed ha jobban leszel de egy gyerek mellett ezt nem teheted meg csak ha ép ő is alszik,valahova mindig vinni,hozni kell vagy tanulni vele,na de minek ezt magyarázni,majd megtapasztalod te is :)
2014. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!