Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a személyi egy...

Mennyibe kerül a személyi egy 8 éves gyereknek? Hallottátok, hogy kötelező már picibabáknak is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltunk okmányirodában, lakcímkártyát kell csináltatnom a gyerekeknek. Ott mondta az ügyintéző, hogy kell hozzá a személyi. Mondtam, hogy 10 hónapos és 8 éves a két gyerek. Ő azt mondta, ez egy új rendelet, és nekik is kell.

Szerintetek ingyenes, vagy nekik is 1500ft?

Esetleg számít, hogy van gyerekvédelmink?


2014. aug. 7. 20:19
1 2
 1/15 zabmester ***** válasza:
100%
Az első személyi mindig ingyenes.
2014. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az az igazság, hogy én még anyuval csináltattam, de már nem emlékeztem rá, és elfelejtettem tegnap megkérdezni!

2014. aug. 7. 20:24
 3/15 anonim ***** válasza:
14 éves korig ingyenes, és én is úgy tudom, hogy kötelező. Én megcsináltattam a babám 2-3 hónapos kora körül.
2014. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Én sajnos nem tudtam, így most kell megcsináltatni, hogy be tudjam íratni a suliba, mert oda meg lakcímkártya kell, az meg személyi nélkül nincs.
2014. aug. 7. 20:35
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Ki mondta, hogy nincs lakcímkártya személyi nélkül? Mindkét gyerekemnek van, és személyije nincs.

Szerintem, ha kötelező lenne, akkor azt is rögtön kellene intézni a kórház után,lenne róla tájékoztató. Nálunk nem volt, viszont a lakcímkártyát már 2008-ban is adták a gyereknek automatikusan.

2014. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Tuti hogy nem kotelezo. Fel eves a kisfiam es senki nem mondta meg eddig. Vmi massal tevesztitek ossze.
2014. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De, kötelező. Nem mondják, de az. Csináltattam eu-s tb kártyát, kérték is, mondták is, hogy kötelező.
2014. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelező. 14 éves korig ingyen van és 14 éves korig 3 évente kell csináltatni, addig érvényes. Mert ugye elég fura, ha egy 6 éves gyerek személyijén még a 3 hónapos képe van.

Nem verték nagy dobra, de kötelező, nem büntetnek érte, ha nincs, csak figyelmeztetnek. De, ha ki akarod vinni a gyereket pl. Ausztriába, akkor kell neki személyi, akkor is, ha 1 hetes.

2014. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, lakcímkártyát egyébként adnak személyi nélkül, legalábbis első lakcímkártyát, fiam idén februárban született és az anyakönyvi kivonattal megkapta a lakcímkártyát is.
2014. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Mi most intéztük a legkisebb fiam lakcímkártyáját, tartózkodási cím miatt. Addig nekünk se csinálták meg, még nem volt személyi igazolványa. A személyi ingyenes volt, egyedül a nagyfiamnak kellett fizetni 1500ft-ot, mert elmúlt 14 éves.
2014. aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!