Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a személyi egy...

Mennyibe kerül a személyi egy 8 éves gyereknek? Hallottátok, hogy kötelező már picibabáknak is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltunk okmányirodában, lakcímkártyát kell csináltatnom a gyerekeknek. Ott mondta az ügyintéző, hogy kell hozzá a személyi. Mondtam, hogy 10 hónapos és 8 éves a két gyerek. Ő azt mondta, ez egy új rendelet, és nekik is kell.

Szerintetek ingyenes, vagy nekik is 1500ft?

Esetleg számít, hogy van gyerekvédelmink?


2014. aug. 7. 20:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

így van, kötelező.

én is lakcím kártyát csináltattam volna, akkor mondták, hogy kell a személyi is, kötelező most már születéstől...


akkor kerestem rá a rendeletre, az a durva, hogy 2009 óta kötelező! de leírják azt is, hogy nem büntetnek ha nincs, viszont semmit nem lehet nélküle intézni...

itt olvastam, hogy másoknál már az ovi kezdéshez is kértek, szóval nem árt megcsináltatni

2014. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 zabmester ***** válasza:

Mondjuk érdekes, az én gyerekemnek sincs még, és vígan beírattam suliba, ősszel kezdi. És lakcímkártyát is kellett cserélni, mert egy hónapja költöztünk.

Mondták ugyan, hogy kell személyi, de nem ehhez a művelethez, hanem csak úgy említették, hogy majd valamikor most már azért csináltassam meg. Mondtam, hogy jó :)

2014. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

2 hónapja csináltattam új lakcímkártyát címváltozás miatt magamnak és a másfél éves lányomnak.

Nemhogy nem volt gond, de mg csak nem is szóltak amiatt, hogy a lányomnak nincs személyije.

Neki csak az anyakönyvi kivonatot vittem és a régi lakcímkártyát és szó nélkül megkapta az újat.

2014. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Jégtánc ***** válasza:
2014. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2013-tól lett kötelező, és az új ügyeknél már kérik, így felmenő rendszerben vezetik be. 2011-es a kicsi gyerekem, neki nem kellett, útlevelet csináltattam neki nyár elején, nem kértek személyit. Szóval "visszamenőleg" a 2013 előttieknek majd lassan meg kell csináltatni.
2014. aug. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!