Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmondjam ezt a másik anyukának?

Elmondjam ezt a másik anyukának?

Figyelt kérdés

Jár a kislányomhoz egy másik vele egyidős kislány játszani. Nagyon csúnyán beszél,bár erről már sikerült a lányomat leszoktatni,mert átvette tőle. Ami a legjobban idegesít viszont az,hogy átjön,és teljesen a hatása alá vonja a lányom. (mind a ketten 5 évesek) Lányom tudja jól,mert elmondtam neki,hogy a homokozóba már ne merjen vizet,mert nincs annyira meleg,hamar lehűl.

Átjött egyik nap a kislány,hogy homokozzanak. Mondtam is,hogy jó,de víz nélkül! Meg is ígérték, de öt perc múlva már állt a víz a homokozóban. A két nagy szép tiszta,mármint a lányom,és a vendég kis csaj,de a 2 évesem tetőtől talpig tiszta homok! Most mondjam azt az anyjának,hogy rossz hatással van az enyémre? Egyébként az egekik magasztalja a lányát,hogy milyen jó,meg minden. De szerintem egy jó gyerek nem ott kezdődik,hogy otthon milyen jó,hanem,hogy máshol hogyan viselkedik.

A lányom sem egy földre szállt angyal,de ha logikusan az ő szintjén elmondok valamit,megérti és szót fogad,csak ez a kislány tudja belevinni a "balhéba". Eltiltani nem akarom mert szereti a lányom. Mit csináljak vele?


2011. okt. 3. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha ne hagyod őket egyedül az udvaron,nem mernek vizet a homokozóba...lehet hogy tényleg jó kislány,de felügyeletet,irányitgatást igényel.MInden gyerek másképp viselkedi ha kicsit felszabadul,haverok között lehet,idegen helyen van. Mondjuk a csunya beszéd elég gáz,de lehet nem a szülők hibája,hanem az ovi miatt.
2011. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a szülők hibája is a csúnya beszéd,mert nem törődnek vele,és nem szoktatják le róla.
2011. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

5 évesek.. ne várd el, hogy ha ketten vagy többen vannak együtt és nincs felügyelet minden, előzőleg megbeszélt szabályt betartsanak! Én nem hagynám őket egyedül a kertben, főleg, mert csoportban mindig nagyobb a kísértés a szabályszegésre. Ilyenek a gyerekek..

Sajnos a csúnya beszéd akár otthonról is jöhet, ezen sokat nem tudsz változtatni, max. a sajátoddal megbeszéled, hogy ez nem helyes.

Biztos vagy benne, hogy a te kislányod mindenhol, ott is, ahol te nem látod ugyanolyan, mint otthon? Nemek volt néhány gyerek a kezem alatt, így sokszor látom, hogy az otthon jónak tartott kisgyerek az oviban, sok gyerek között elengedi magát vagy fordítva: az otthon nehezen kezelhető az oviban kezesbárány.

Kicsik még, figyelj rájuk, így nem lesznek rosszak :)

2011. okt. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell őket magukra hagyni, felügyelet nélkül és akkor nem lesz gond.
2011. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nézd.

Nézzük reálisan, személytől függetlenül a dolgokat.


Attól függ, mi a célod.

Az tény,hogy ha másképp van nevelve egy gyerkőc mint a tiéd, akkor mindig lesz valami ami nem fog neked tetszeni.

Az a kérdés, hogy melyikért éri meg szólni és melyikért nem.


Én azt tenném,hoyg első körben sokat lennék velük amikor játszanak, figyelném őket és a másik kislányra rászólnék, ha olyat tesz vagy mond ami nem szimpatikus.


Pl: XY ne beszélj ilyen csúnyán légyszives, mert a mi családunkban ez nem szokás


XY légyszives ne csináld ezt vagy azt mert itt nálunk én vagyok a "főnök" és nekem kell szót fogadni, ha én azt mondom hoy nem szabad valamit akkro nem szabad.

Ha nem fogtok szót fogadni és ez rád is vonatkozik kislányom (mondod a sajátodnak) akkor nem jöhetsz át játszani legközelebb.


stb


Nézd.

Te vagy a felnőtt, neked kell kézbe venni a dolgokat.

Első körben pl jó lenne ha nem hagynád őket egyedül játszani, mert a gyerekek valóban felbátorodnak (minden tekintetben) ha többen vannak és könnyen csinálnak butaságokat, amiket egyébként nem tennének.


Anyukájának én már csak akkor szólnék, ha nagyon kezelhetetlen lenne a helyzet - de szerintem nagy sértődésre számíthatsz...

Egész egyszerűen azt gondolom hogy a saját házatok táján tudnod kell kezelni a helyzetet.

2011. okt. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mint már írtam,5 percre hagytam őket egyedül,mert emberi szükségleteimet végeztem. (kakiltam)Sajnos ez nem megy izzadással.


A többi tanácsot köszönöm mindenkinek.

2011. okt. 3. 19:34
 7/10 A kérdező kommentje:

Nos! Látom,miután megírtam,hogy miért voltam kénytelen magukra hagyni a gyerekeket pár percre,a SZUPERANYUKÁK már nem osztják az észt!!!

Azt én is tudom,hogy mi az én hibám,de itt nem ez volt a kérdés anyucik!

2011. okt. 5. 14:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én leányzóm 8 éves, tisztelettudó,okos kislány.

Viszont ha összeakad pl. játszótéren egy két kutyaütő gyerekkel mintha elfelejtené azt amire tanítottam és rögtön hajlamos a hülyeségre.

Erre fel kell készülni hiszen óvodába iskolába nem tilthatod el a "rossz" gyerekektől.

2011. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

15:53-as válaszoló vagyok.

Próbáltam jóindulatú tanácsot adni, nem vagyok szuperanyuka, csak egy egyszerű másik anyuka.


Sajnálom, nem érzem jogosnak hogy így írj miközben én jóindulatúan segíteni próbáltam. :-(

2011. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kösz a lepontozást,szerintem nem kaptál rossz indulatu szuperanyukás válaszokat....pfffffff
2011. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!