Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányoknak névválasztás?

Lányoknak névválasztás?

Figyelt kérdés

A felsorolt nevek közül kellene választani, melyik három tetszik a legjobban (a három név egy sorból legyen, ez fontos az eredetük miatt).

Nagyon sokat segítenétek vele!:)


1. Antónia, Júlia, Lúcia, Tercia, Demetria, Kornélia, Magdaléna


2. Johanna, Sára, Eszter, Anna, Manna, Kána, Delila


3. Kátya, Tánya, Anasztázia, Tatjána, Szvetlána


4. Dorotea, Ariadna, Lídia, Heléna, Médea



2014. aug. 11. 22:41
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

1. Júlia, Lúcia, Tercia

2. Sára, Eszter, Anna

A többiből nen választok, mert nem is illenek össze a nevek, gondolom ikrekhez kell, sztem az a szép, amikor a keresztnév utolsó betűje ugyanaz, és maga a keresztnév is ugyanannyi betű, pl ismerek Flóra-Kinga ikreket. De szép pl a Luca-Anna-Irma (ha 3-as ikreket vársz, a kérdésből erre tippelnék).

2014. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

1.Júlia,Lúcia,Magdaléna

2.Johanna,Eszter,Anna

3.Anasztázia,Tatjána,Szvetlána

4.Ariadna,Lídia,Heléna

2014. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Az első sorból csak a Magdaléna tetszik. A másodikból az Anna, Eszter szép nevek, de sajnos számomra nagyon unalmasak (és ahogy látom a többi ötleteteket, ti szeretnétek valami különlegesebbet adni). Egyébként nem azt a hármasikres kérdést írtad ki, amiben aztán egy ideig úgy gondoltátok, görög mitológiai neveket adtok a lányoknak? :) Az az ötlet nekem nagyon tetszett, de láttam, hogy elbizonytalanítottak a kommentek. Az az igazság, hogy minden ötletbe bele lehet kötni, és nem kell azért Eszternek, Annának és Sárának neveznetek a gyerekeket, mert féltek az eredetileg jobban tetsző neveket adni. Mármint ne érts félre, azokkal a nevekkel sincs baj, de ugyanígy nincs az egyedibb nevekkel sem, úgyis a gyerek személyisége fogja később eldönteni, szereti-e a nevét, akár ritka, akár gyakori név.

Én a helyetekben arra figyelnék még az azonos kategórián kívül, hogy ne adjak az egyiknek ritkát, a másik kettőnek gyakorit, vagy fordítva. Szóval hogy az Anna és Eszter mellett ne Delila legyen a harmadik, mert vagy Eszter és Anna fogja utálni, hogy az övékből van még az osztályban, vagy Delila, hogy az övéből nincs a suliban sem (egyébként meg azért a Delilát írtam példának, mert imáááádom ezt a nevet... de Magyarországon én nem adnám, és nem azért, mert idegen vagy ritka, hanem mert ez tényleg túl csúfolható, pedig amúgy gyönyörű).


Bocsánat a hosszú válaszért, és hogy lehet, hülyeségeket írtam. Szóval akkor soronként:


1. Csak a Magdaléna, de nekem ez a vonal amúgy sem tetszik annyira.

2. Eszter, Anna, ha maradtok a gyakoribbaknál, és akkor a harmadik... Rebeka? A Manna tetszik még, és a Delila, azt már leírtam, de ezek mellé nem tudnék harmadik szépet és ritkát.

3. Ez a kategória a gyengém. :D Mindegyiket imádom. Viszont például a Kátya becenév, és bár gyönyörű, fura lenne mellette a komoly Anasztázia. Akkor már inkább az utolsó három, Anasztázia, Tatjána, Szvetlána. Esetleg Jelena? Vagy az első kettőhöz, Kátya, Tánya és Léna?

4. Dorotea, Heléna és Médea. :) Ugyanaz, mint a bibliai neveknél, a Lídia túl átlagos lenne a másik kettőhöz.

2014. aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
69%
lehetnének a lányok mondjuk: Réka, Rebeka, Ramóna (vagy Regina) :) csak egy ötlet, bár szerintem ritka neveket szeretnétek adni, ugye?
2014. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyik sem tetszik igazán, ha muszáj lenne választani, akkor Júlia

2. Anna, Sára, Eszter, Johanna (ebben a sorrendben)

3. Mindegyik borzasztó, kivéve talán az Anasztáziát

4. Médea, Lídia (vagy inkább Lívia)


Ha az összes közül kellene egyet választani, akkor Anna. Az a legszebb, szerintem soha sem megy ki a divatból és engem az sem zavar, hogy tucatnév.

2014. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
* Egyik sorban négyet hagytam, de értelemszerűen a Johanna esne ki, azért tettem utoljára.
2014. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat, természetesen felpontoztalak titeket, mert sokat segítetek. Valóban mi vagyunk a görög mitológiások, és való igaz, elbizonytalanítanak a válaszok, mert elég vegyes a visszajelzés, viszont én fontosnak tartom, hogy kikérjem mások véleményét ugyanis barátok és a család szerint "mind nagyon szép", itt pedig úgyis olyan őszinte mindenki..:)

Még mindig döntésképtelenek vagyunk, az viszont biztos, hogy sokat segítettetek, leszűkült a lista, a bibliai neveket, vagyis a 2. sort húztuk ki, igaz gyönyörű nevek, de nem tudjuk úgy összeválogatni őket, hogy egyforma nevet kapjanak, erre az egyik válaszoló hívta fel a figyelmünket, neki külön köszönet érte.

Maradtak tehát a latin, orosz és görög nevek.:)És még egyszer, hálásak vagyunk minden válaszért.:)

2014. aug. 12. 15:15
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor, ha ennyire nem tudnék dönteni, szerintem azt a kategóriát választanám, amihez a leginkább kötődünk. Ahogy írtad például, hogy a párod történész, és innen jöttek a görög mitológiai nevek. Nekem fiatalkori rajongásom tárgya volt az orosz nyelv és kultúra, ezért írtam, hogy én az orosz neveket szeretem nagyon, de ha nem lenne ennyire kedves terület, és nem lennének például orosz felmenőim, nem választanám csak azért, mert a nevek hangzásra tetszenek. Vallásos sem vagyok, így például nálam a bibliai kategória nem is merült volna fel, mert ha megkérdezik, miért a különleges nevek, olyan furán jött volna ki... de ezek csak a saját példáim, szóval érted. :) Kiválasztanám a hozzám legközelebb álló kategóriát, és abból keresnék neveket. De ez persze nehéz, ha nektek mindhárom ugyanannyira kedves. :D
2014. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg csak 2. sorbol tetszenek a nevek utolso kettö nem,többi borzasztoak

kivéve a helena,

2014. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
görög eredetű nevek közül a Dorotea egész jó. Talán a Heléna is, bár kislánynak nem tudom elképzelni, ti hogyan becéznétek? Nem hallottam még becézve. Ugyan nincs a felsorolásban, de nekem tetszik még a Fédra (kettőt ismerek személyesen), Georgina (görög-latin?) esetleg Kasszandra (van ismerősöm), Larissza (jártam a városban)
2014. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!