Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell külön folyadék a babának?...

Kell külön folyadék a babának? Anyatejes,2x kap tápszerpótlást egy nap (összesen kb 200 ml-t a többi anyatej)

Figyelt kérdés
Vizet próbàltam neki adni,de nem fogadja el...
2014. aug. 14. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elfogadja igen, ha nem akkor nem. Probálkozz.
2014. aug. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az anyatej első része hígabb, aztán válik étellé. pótolja a nedvességet is, nekem a babám nem ivott, csak 5-6 hós korában először vizet.

viszont az én kisfiam kizárólag anyatejes volt.

szerintem ne adj pótlást, inkább tartsd mindig cicin, inkább ösztönözd evésre, szopizásra.

próbálkozz vízzel, esetleg kanállal próbálj neki adni...

esetleg babateát (cukor nélkül!) pohárkából, kanállal. (cuclit én nem javasolnék) :)


15hóskisfiátmégmindigszoptatóanyukavagyok :)

2014. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még akkor sem kellene, ha csak tápszeres lenne. Ha nem fogadja el, akkor nem igényli, ne erőltesd.
2014. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Muszáj a pótlás, mert sír ha kiürül. Mindig rárakom, de egyszerűen már nem tudok mit tenni. szedtem a drága more milk-et, ittam mindeféle teát, szedtem homeopátiás szereket és mégsem lett több. így sajnos muszáj a pótlás. Én örülnék a legjobban ha nem kellene.
2014. aug. 14. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem adtam folyadékot anyatejen kívül, talán nagy melegekben érdemes próbálkozni, vagy ha látod, hogy be van esve a kutacsa, akkor kínálgasd. Ha nem fogadja el a vizet, gondolom nem szomjas.
2014. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

biztos vagy benne, hogy nem jön a tej?


a cicin sírásnak ezer oka lehet... például büfi feszíti. az én kisfiam tekerget, kiköpte a bimbit, és sírt keservesen (pedig nem egy sírós baba). tök dühös volt...

aztán egy szopt.tanácsadó javaslatára ilyenkor felemeltem, és sokáig vártam, járkáltam vele.

tényleg sokszor büfi volt az ok, néha pukkantott is (nem volt sose hasfájós!)


próbáld ki, hogy fejegeted a cicid (7-7-5-5-3-3 perces módszerrel, de nem kell katonásan, ahogy jól esik, és amikor belefér az idődbe) hogy visszaszaporítsad a tejet :)

jó a dm mamalove szoptatós tea, én azt ittam, csinálta a tejet ezerrel, a végén már pont ezért abba kellett hagyjam az ivását, mert túlkínálatos voltam :)


ha szopizáskor tekereg, szenved, ki-ki köpdösi a cicit, üvölt, kicsit tartsatok szünetet.

az is lehet, hogy túlságosan jön a tej (ilyenkor akár szörtyögő hangokat is hallat a gyerek szopizás közben, mert a torokra spriccel a tejcsi) akkor pedig inkább ne szaporítsd - se gyógynövényes dolgokkal, se fejéssel, egyszerűen csak hagyd, álljon be az igénynek megfelelő mennyiség (2-3 nap)


ajánlom ezt a cikket, az egyik legjobb cikk mostanában, ami a témába vág: [link]

2014. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!