Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek szükség van arra,...

Szerintetek szükség van arra, hogy a gyerekeinknek meséket olvassunk fel?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem rossz, ha teletömjük a fejüket hamis dolgokkal (tündérekkel, manókkal, varázslókkal, amik igazából nem is valóságosak)? Nem jobb inkább, ha úgy tapasztalják meg a világot, ahogy van? Vagy pont abból származna káruk, ha nem mesélnénk nekik?
2014. aug. 23. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Férjem is így gondolja, hogy ne "hazudjunk" neki...


Szerintem kell, mert ez fejleszti a fantáziájukat. Meg tudják különböztetni a valóságot a mesétől.

Csak mindig a megfelelő mesét kell mesélni.

2014. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pont abból származna káruk, ha nem mesélnétek nekik, ha nem hagynátok őket ebben a mesevilágban élni.

A gyermekek kiskorukban úgynevezett mágikus gondolkodással rendelkeznek, az ő világukban nagyon is valóságos a beszélő kutya, a képzeletbeli barát, tündérek stb.

Ez mind kell az egészséges személyiségfejlődéshez és a képességeik fejlődéséhez.

Ugyanezért jó, ha meghagyjuk őket abban a tudatban, hogy létezik Jézuska, Mikulás stb.

2014. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Abból lesz káruk ha a szüleik csak a szürke valósággal tömik a fejüket, a sok problémával,tragédiával,drámával ami a világban történik a gyerekeknek szükségük van a mesékre a fantáziára, a csodákra, de a felnőtteknek is.
2014. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Csak így lehet velük megkedvelni az olvasást és a tanulást is.

Ez nem hazugság hanem mese a húsvéti nyúl na az hazugság mégis megy hozzátok nem?

2014. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmiképpen nem káros:)

Én nagyon szívesen emlékszek vissza ezekre az időkre,amikor még minden szép volt,és bátran álmodozhattam bármiről,nem voltak határok.

Sőt,én még magammal is hoztam belőle egy darabkát,mert szeretném azt hinni így felnőtt fejjel is,hogy igenis léteznek csodák:D

Szerintem inkább higgye azt,hogy tündérek vigyáznak rá és még bármit elérhet,minthogy már most azzal "tömjük" a fejét,hogy nem lesz nyugdíja,állása is csak akkor ha csoda történik és még akkor se azt fogja csinálni amit szeret.Ráadásul egy olyan világban él ahol a kisgyerekeket háborúba küldik és kegyetlenebbek,mint a felnőttek...

Gondolom érted mire célzok:D

2014. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy szabad félórád, akkor olvass utána a neten , hogy mi a mese szerepe a gyerekek fejlődésében. Kivétel nélkül minden nép, évezredek óta mesél a gyerekeknek (illetve a tv, rádió előtti időkben a felnőtteknek is), nem véletlenül. Szükségük van a mesére.
2014. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Te szeretted a meséket? Szeretted, ha olvastak fel neked, ha te olvastál? Jó volt elkepzelni a történeteket? Nézel filmeket felnőttként? Olvasol könyveket? Nah látod. Miért fosztanád meg ettől? Ez hozzatartozik a fejlodesukhoz.
2014. aug. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos, hogy kapcsolatba kerüljön nem teljesen valós dolgokkal. Idővel megtanulják, hogy hogyan működik az átvitt értelem, a mögöttes tartalom, a tanulság.

Mondjuk én amúgy sokat olvasok, szereeteem a sci-fit, fantasyt. Viszont ismertem még anno gimiben egy srácot, aki csak és kizárólag szakkönyveket volt hajlandó elolvasni, mert szerinte minden szar volt, ami irodalom, mert nincs annak semmi értelme és csak hülyeség. Ha lahat választani, én inkább nem ilyennek szeretném felnevelni a gyerekemet.

2014. aug. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem igazatok van. Lehet, hogy mesék nélkül az élet jóval üresebb lenne :)
2014. aug. 24. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!