Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az amire szükség van ha...

Mi az amire szükség van ha megszületik a kisbaba?

Figyelt kérdés

Gyereket szeretnénk párommal,és elgondolkoztuk hogy mik azok az alap dolgok amiknek meg kell lennie ha megszületik a kisbaba.


PL egy április-május környékén születendő kisbabának.

Gondolok ilyenkre hogy mibe kell hazavinni a korházból,meg otthonra mik azok amik mindenképp kellenek.


Az is jó volna ha leirnátok hogy lehet az ilyeneket beszerezni és kb mennyiért? Használtan és ujonnan-közepes árkategóriával.


2014. júl. 28. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kva sok turelemre.
2014. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez is nagyon hasznos válasz volt,de én most tárgyakra gondolok :)
2014. júl. 28. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Először elég egy nagy takaró, egy csomag pelenka, és egy anyuka nagy tejelő mellekkel. A pici köldökére alkohol, popsira kenőcs, hintőpor, törlőkendő. Ezek mellé lehet beszerezni mindenféle luxus cuccokat is, pl. első héten rá fogsz jönni, hogy kellene nagyon mellkenőcs, melltartó betét, egy nagy párna, mert már sehogy sem kényelmes a szoptatás. Fürdetéshez vízhőmérő, kiskád. Ruhákat szerintem kaptok majd és idővel rájöttök mi kell még (pl. görcsöl a baba hasa= édeskömény tea), (férj nem tud aludni=füldugó) most más nem jut eszembe.
2014. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A védőnő által adott listáról csak a legfontosabb dolgokat vettem meg!! Ha mindent meg veszek kb kidobott pénzt lett volna! Én még hozzá tenném a textil pelust, a bimbó védőt (nekem áldás volt)!! Fürdétő mondjuk meg mondom őszintén én sosem használtam az orvos által felírtat!

Hmm! Más hirtelen nem jut eszembe mert a lényeget leírta a második válaszoló! :)

2014. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor a védőnő azért segit hogy mik azok az alap dolgok amik kellenek?


Nekem ugy tünik hogy ezt minden nő alapból tudja mi kell. Csak lesek,pl ilyen gyógyszerekre nem is gondoltam meg mellbimbó védőre ilyesmire.

Ezt vhogy anyám se mondta soha h kéne ilyen.

2014. júl. 28. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:
légzésfigyelő mindenképpen.
2014. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én sem tudtam anno, 18 évesen szültem, mi kaptuk a ruhákat, babkocsit, kádat, ágyikót, vettem pár cumisüveget, pelust. Aztán amikor hazavittük a picit, egy hétig mindig rohangált valamiért a férjem a gyógyszertárba, mert akkor jöttünk rá, mik is kellenek még. Be kellett szereznem szülés után 100-as D méretű melltartókat, mert mind kicsi volt (alapból 85 B volt) és a nagyim adta kölcsön az övét. :)) Szóval ez mind kialakul és eleinte nem is kerül sokba a baba, majd fokozatosan jönnek az igényei. :) Az én babám allergiás lett az anyatejre, sajnos hamar cserélni kellett tápszerre.
2014. júl. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!