Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A keresztanyuka feladata...

A keresztanyuka feladata konkrétan mi?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elvileg a vallási nevelésben kellene a szülöket támogatnia, emellett semmiféle feladata nincs.


De ez is csak vallászi szempontból létezö feladat, jogilag a keresztszülö nem létezik.

2014. aug. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ennyi lenne csak? Ennek semmi értelme akkor.
2014. aug. 26. 07:55
 3/12 anonim ***** válasza:
illetve én úgy tudom,h. a keresztszülő vállalja a gyermek nevelését a szülők halála után. de ez ma már ugye nem szokás,hiszen a jog automatikusan a legközelebbi vérrokont jelöli ki gyámnak.
2014. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

"én úgy tudom,h. a keresztszülő vállalja a gyermek nevelését a szülők halála után"



Ez soha nem volt kötelezettség, csak szokás, viszont a keresztszülö eleve valamelyik szülö tetvére vagy egyéb közeli rokona volt.


Ma meg ez már szóba sem jöhet, mert ha egy gyrek árva lesz, akkor nem lesz automatikusna valamelyik rokon a gyámja, hanem elöször kivizsgálják, hogy ki alkalmas erre a feladatra.


Kérdezö: Jól látod, a keresztszülöség ma már értelmetlen szokás, a legtöbb ember azért keres keresztszülöt a gyereknek, hogy valakitöl kapjanak pluszban pénzt vagy ajándékot.

2014. aug. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Hivatalosan: segíteni a gyermeket abban, hogy felnőve önként kereszténynek vallja magát (bérmálkozás, konfirmáció).

Hagyományosan meg egy jó viszony, plusz kötődés, támogatás kialakítása, ami sok családban a szülinapi, karácsonyi ajándékok és hogylét felől való érdeklődésben merül ki. (Egyes - tán falusiasabb - szokás szerint a szülők elhalálozása esetén a gyámság vállalását is jelentette, bár a keresztszülőség manapság nem jelent rokoni viszonyt, így nem valószínű, hogy "élesben" engedélyeznék.)

2014. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Gyerek keresztény nevelésére tesz esküt kereszteléskor.
2014. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon imádom a picit, úgyhogy támogatom mindenben. Nincsenek megkeresztelkedve, tehát a vallási nézetben nem tudom segíteni.
2014. aug. 27. 09:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincsenek megkeresztelve akkor nem is vagy keresztszülőjük, így nem is kell vallásra nevelned.
2014. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Míg a Hindu vegetáriánus, a Muzlim csadorban jár, a kerszténység nem ró szabályokat a követőire. De nem is ez a lényeg hanem az, hogy a harminc éve nem látott keresztszülőmet meg sem ismerném az utcán de a heti gyakorisággal látott nagybátyámat imádom és ragaszkodom hozzá. Egy emberi kapcsolat ápolásához nem a kerszténységre van szükség, hanem az életedből a másikra szánt időre, figyelemre és gondoskodásra.
2014. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 dalmus1995 válasza:
Vannak olyan szokasok (nalunk legalabbis), hogy pl te veszed mrg a kereszteloruhajat. Testveremnek a templomi eskuvojen a keresztanyja volt a tanuja. Hallottam olyat is, hogy amikor 1. osztyba megy, esetleg az iskolataskajat megveszed, de ez szerintem nalunk sem igy volt. Emellett tamogatod.
2014. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!