Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan látjátok el a babátokat...

Hogyan látjátok el a babátokat és tartjátok rendben a háztartást egyszerre?

Figyelt kérdés

Első babás, tapasztalatlan anyuka vagyok.

2 hónapos a babóm, születése után pár héttel költöztünk, addig szüleimnél laktunk a párommal.


2014. aug. 28. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindig akkor csináltam vmit amikor aludt, de mivel egyre kevesebbet (na meg amúgy is elég keveset aludt mindig is) aludt így akkor csinálom a dolgom ha a párom itthon van, mondjuk ő sosem reklamál ha épp nincs kész a kaja mire hazaér, ha nem épp patyolat a ház! na meg én volt h befogtam segíteni: vagy a babát büfiztette, ringatta, altatta, játszik vele vagy épp elmosogat, kitereget, főz is akár!
2014. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja és amúgy 7 hónaposan lesz nemsoká a lányunk :D



sztem nem olyan nehéz mint ahogy általában beállítják! na persze 1 gyerek mellett, 2 és többnél biztos jobban kell a segítség, de sztem 1 mellett anya, apa simán megtudja oldanik.

2014. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
2 etetés között csináltam a dolgomat. Addig el volt az ágyában. Nem vettem fel állandóan, csak akkor, ha tudtam, hogy valami baja.
2014. aug. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60 nm-es a lakásunk. Annyira sok dolog soha nem volt, amit ne tudtam volna akkor megcsinálni, amikor nem sírt a fiam. Az elején az alvás ideje alatt tettem-vettem, később pedig már elvolt magában is rövidebb időket, illetve 4 hónapos korától az etetőszékében (dönthető támlás) volt sokat kint velem a konyhán. A porszívózást például mindig nagyon szerette, kicsi babaként elaludt a hangjától, most már kergeti a porszívót. De amikor rosszabb napja van, tehát egész nap nincs el egyedül, akkor akkor csinálom a dolgaimat, amikor a férjem itthon van és vigyáz rá.
2014. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem érzem iolyan könnyűnek ezeket összeegyeztetni. 120 nm a lakàs, minden nap főtt étel kell az asztalra, a gyereket el kell látni, foglalkozni kell vele, játszani, sétálni. 100 % -os soha nem lesz egy nap. Egyik nap főzök, úgy hogy másnapra is maradjon. Akkor kicsit több az időm a takarításra. Amíg nem mozgott nagyon, a konyhába az etetőszékében elvolt velem. Most már 9 hónapos és egy pillanatra sem áll,meg, nincs el a székében, még az etetés idejére is nehéz beleimádkoznom. Vannak szerencsésebb napok, amikor egyedül eljátszik , de olyan napok is vannak, amikor teljesen rám van tapadva és még WC-re sem tudok elmenni tőle.
2014. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen...fel eves a kisfiam.140nm lakas...folyamatosan dolgozo ferj...de most mar muszaj osszekapnom magam.de par ora alatt olyan rendetlenseg tud lenni.mi 8honapja koltoztunk.meg van egy csomo kipakolatlan doboz.egy csomo doognal meg nincs helye...fuggonyok meg nincsenek.szoval eleg kaotikus a helyzet.na de egyszer csak rendben lesz minden...
2014. aug. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Nehezen... A baba 3 hónapos,nappal egyáltalán nem alszik vagy max 1/2 órát délután.Éjszaka jó alvó,de nappal ez van.

A ház 120 négyzetméter.Igyekszem legalább heti szinten porszívózni,felmosni legalább 2x,főzök kétnaponta.

Jövő héttől heti 3 délután megyek vissza suliba(munka mellett kezdtem el tovább tanulni) Ez tőlünk egy jó óra busszal.Szóval komplett 3 délután foglalt.

Bevásárolni heti 2x jutok el,így előre meg kell tervezni/szervezni mindent.Ja és a kert 3000 négyzetméter,füves,ebben az évben elég sűrűn kell nyírni,mert sok eső volt.Nagyon fáradt vagyok,nem tagadom.

2014. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem könnyű volt,akkor lett nehezebb miután mentem dolgozni és Ő bölcsis lett, na akkor már sokkal jobban kimerített. Amúgy meg vittem magammal ahova mentem,nézelődött stb. Ha Ő aludt én is pihentem,magammal foglalkoztam,amíg nagyon pici volt egyszerű volt,mert csak az ágyában volt,vagy a játszószőnyegen,hordozóban,pihenőszékben,később vettünk babakarámot mikor már mászott felállt féléves korában,vele is sokat foglalkoztam sétáltunk naponta 1-2szer de a háztartást is úgy csináltam,hogy fent volt,hogy szokja és azért,hogy tudjak pihenni én is,szerencsére 3 hónapos korától átaludta az éjszakát igaz volt féléves kora körül pár hét mikor nehezen és alig aludt de változtattunk az alvási szokásokon és jobb lett.
2014. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!