Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más családokban is ennyire...

Más családokban is ennyire "segítőkészek" a szülők a gyerek diétájában, vagy támogatják?

Figyelt kérdés

Körülbelül 5-6.-os voltam általános iskolában, amikor elkezdtem eléggé meghízni. Amikor észbe kaptam, már elég nagy hurkák voltak rajtam mindenhol, és megrepedezett a bőröm a combjaimon körbe, és az oldalamon... A családom pedig csak folyamatosan piszkált, hogy, hogy nézek ki, és miért "zabálok" annyit. De még véletlenül sem fordult meg a fejükben az, hogy olyan ételeket csináljanak itthon, vagy csak vásároljanak, amik egészségesebbek. Zöldség alig volt itthon akkor is, de tészták, édességek, fehér kenyér annál inkább. Aztán egyszer sikerült rendszeres mozgással leadnom a felesleges kilókat, de idén valahogy újra visszajött.. Elkezdtem újra rendszeresen mozogni, meg shredexet is szedek hozzá amit a barátomtól kaptam. Viszont kellene tartanom ezek mellé egy jó diétát is, mert csak úgy lesz normális eredménye az egésznek, de amikor szóltam itthon, hogy jó lenne csirkemellet, zöldségeket meg sovány tejtermékeket venni, és kicsit tarthatóbbá tenni a diétámat, de csak süket füleket találtam.. Azóta is fehér kenyér, tészták, disznózsír, lekvárok nutella és pár szem hagyma a konyhai készlet. Egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy segítsenek egy kicsit, pedig nem vagyunk annyira szegények, hogy ne engedhetnénk meg magunknak. Én meg persze nem kapok pénzt tőlük, önálló keresetem meg még nincs mert iskolába járok. A párom pedig külföldön dolgozik, így hozzá sem tudok menni, pedig ő 100%-ban támogat...


Nálatok hogy megy? Vagy voltatok már ilyen helyzetben?


2014. aug. 26. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

1) hagymaleves

2) ha van párod, akkor diákmelóra már alkalmas vagy

3) fehér kenyér mellett sem törvényszerű, hogy elhízzon valaki. Kevesebbet kell enni belőle.

2014. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ameddig tudtam diák melóztam, most viszont szakmát tanulok érettségi után, ami azzal jár, hogy kiszámíthatatlan, hogy mikor tudnék menni dolgozni, mert vagy rengeteget kell tanulnom, vagy reggeltől estig a gyakorlati helyemen dolgozok.
2014. aug. 26. 17:21
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem adok neked igazat, mert nem várhatod el a családod többi tagjától, hogy a te kedvedért diétázzanak.

Tudod a legtöbb ember azt eszi amit megtud venni, amiből lehet bőven csinálni, hogy mindenkinek jusson.

Ha mindig fehér kenyeret vesznek az nem baj. Neked nem kell enni belőle, sőt a legjobb diéta az, ha egyáltalán nem eszel kenyeret. Ha diétázni akarsz, csirkemellet akarsz, sovány tejtermékeket akarsz, akkor menj a boltba és vásárolj be te magad. Kérj zsebpénzt, vagy diákmeló, és máris megvan oldva a gondod.

Én sem várom el a szüleimtől, hogy a megszokott étrendjüket, a kedvemért megváltoztassák.

Ha meg nincs pénz vagy meló akkor okosan kell diétázni. Végül is lehet mindent enni, de nem mindegy mikor és mennyit. Ezt tudd meg, és ehetsz pörköltet, tésztával.

2014. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
egyél kevesebbet mondjuk meg ne édességeket...ne egyél este meg ilyenek,nem kell a szüleidet okolni..sportolj továbbra is, csak fuss néha és nemfognak visszajonni a kilók
2014. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Mozogj többet, a kenyeret pirítsd meg, ne igyál cukros teát, és mindenből csak keveset egyél. Igyál meg 1 pohár vízben feloldott almaecetet, naponta 3x.
2014. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Felesleges csirkemellet venni,és a fehér kenyérrel, zsírral sincs semmi baj. Csak nem kell sokat enni semmiből. Ezek a diéták csak pénzlehúzások. Vegyél magadnak a zsebpénzedből gyümölcsöket, zöldségféléket, akkor nem kell a szüleidet arra kényszeríteni, hogy a kedvedért külön költségbe verjék magukat. Amellett pedig mozogj sokat.
2014. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi intoleráns embert komolyan...


Senki nem kérte, hogy a családja is étkezzen úgy, mint a kérdező, de nem értem miért nem lehet 3 liter 3,2-es tej helyett 2 ilyet, és 1 soványat venni? Vagy ugyanígy 4 kiló disznóhús helyett egy kiló csirkét is esetleg? Nem kell neki elkészíteni, majd megfőzi magának.


De ezt a fajta gusztustalan beszűkültséget, hogy vagy azt eszed amit én, vagy dögölj meg, nem bírom elviselni! Semmivel nem kerül többe az ételek 99%-ának a zsírszegény változata, innéttől kezdve pusztán jóindulat kérdése, hogy megveszi-e az ember a SAJÁT GYEREKÉNEK vagy sem.

2014. aug. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Meg ez, hogy "külön költségekbe veri magát ha gyümölcsöt, zöldséget vesz" úr isten... szerinted komolyan az a helyes megoldás, hogy inkább legyen nutella és csoki, de almára nem jutja? Ne röhögtess már... neked remélem nincs gyereked.
2014. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

"A párom pedig külföldön dolgozik, így hozzá sem tudok menni, pedig ő 100%-ban támogat..."


Szia! Innen a távolból én is 100%-ig támogatlak!

2014. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem. A párom amikor itthon van, bevásárol nekem normális kajákból, amik szénhidrát, kalóriaszegények, és simán ehetem őket. És a zsirégetó étrend kiegészítőmet is tőle kaptam, amit viszont csak diéta és edzés mellett lehet szedni így együtt.

Zsebpénzem meg még mindig nincs, mint azt már említettem korábban is, nem nagyon tudok magamnak vásárolgatni. Meg szerintem azért nem egy olyan hatalmas nagy plusz kiadás amit én szeretnék. Főzni meg simán tudok, csak sajnos nincs mit megfőznöm..

2014. aug. 26. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!