Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet, hogy tudat alatt már...

Lehet, hogy tudat alatt már vágyom egy babára?

Figyelt kérdés
Ez a hónapom elég zűrös volt, több alkalommal előfordult, hogy elfelejtettem időben bevenni a tablettát...Nagyon izgultam, és imádkoztam, hogy megjöjjön, és tegnap ez meg is történt. Mielőtt elöntött a megkönnyebbülés, mintha éreztem volna egy kis csalódottságot...Még annyit fűznék hozzá a dologhoz, hogy nem igazán vagyok oda a gyerekekért, nem tartom magam "anya típusnak". Szeretnék majd babát, de csak jó 5-6 év múlva(most 23 vagyok), vagy még később, ha már tényleg érzem rá a késztetést. Csak nem tudom mire vélni ezt a pillanatnyi érzést. Van ilyen, hogy még egyáltalán nem akarom, nem vágyom rá, de belül valami pozitív változás már elindult a tudattalanban?
2014. szept. 9. 19:02
 1/1 anonim válasza:
Igen. Mostanában én is egyre gyakrabban kapom rajta magam ilyesmi érzéssel. Pedig most még én sem szeretnék gyereket. Szerintem ez a vágy fokozatosan alakul ki, ahogy az ember egyre felkészültebbnek érzi magát a helyzetre. Persze jött már hirtelen is ilyen vágyam, de csak akkor, mikor összeköltöztem a Párommal, mert annyira összehangolódtunk, hogy nagyon szerettünk volna gyerekeket, csak azért nem vállaltunk, mert még nagyon korai lett volna. A harmónia azóta is megvan, de a gyerekvállalási vágyunk elmúlt, mert élvezzük, hogy csak ketten vagyunk, és csinálhatunk olyan dolgokat, amiket gyerek(ek) mellett nem lehetne. De néhány év múlva majd szeretnénk azért.
2014. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!