Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a párom (nem vagyunk...

Ha a párom (nem vagyunk házasok) terhes és meg akarja tartani de én nem akkor kell gyerektartást fizetnem?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó helyen tettem e fel a kérdést, előre is bocsánat. A lényeg hogy sem én sem ő még nem vagyunk felkészülve de ő szeretné megtartani, én viszont semmiképpen sem.
2014. szept. 12. 11:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%
Másik dolog az, hogyha tényleg "életképtelen", akkor a bíróság elveheti tőle a gyermeket, és mivel az apja nem akar vele foglalkozni, ezért az állam fogja felnevelni.
2014. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem házasok, akkor az apasági nyilatkozattal fogadja el a gyermeket. Ezt azt hiszem a várandósság 28. hetétől (vagy valahogy így) lehet az anyakönyv-vezetőnél megtenni. Mindkét félnek alá kell írnia. Ha nincs apasági nyilatkozat és az anya nem nevezi meg az apát, a születendő gyerek a kórházban az anya vezetéknevét kapja. Ez azt jelenti, hogy a biológiai apának nincsenek kötelezettségei, sem jogai a gyermekhez, tehát tartdásdíjra és látogatásra sem kötelezhető.

Az említett nő döntése, hogy megtartja a gyereket, vállalnia kell, hogy talán egyedül marad vele. Ha szülés után sem változik meg, netezik vagy egyszerűen csak nem látja el a babát rendesen, az veszélyztetésnek minősül (amit jó esetben észre vesz a védőnő, vagy orvos...) és el is vehetik tőle. Úgyhogy vagy felnő a feladathoz, vagy megy állami gondozásba/nagyszülőhöz a születendő gyerek...

2014. szept. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!