Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert lepodnek meg az emberek...

Miert lepodnek meg az emberek azon hogy valaki tudatosan megtervezi hany gyereket akar?

Figyelt kérdés
Mar nem egyszer volt a kornyezetemben olyan aki szinte ra akart beszelni tobb gyerek vallalasara. Mikor elmondom hogy fontos az hogy az ember tisztaban legyen azzal hogy mennyi gyereket tud eltartani meg vannak lepodve. Miert olyan fura ez? Nyilvan a legtobb ember szeretne normalisan felnevelni a gyereket elmenyeket szerezni,utazni. Nem azt mondom hogy szegenyek vagyunk de nekunk igy jo, en sem mondom senkinek hogy minek szult tobb gyereket masok milyen jogon szolnak bele?
2014. szept. 16. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerencsém lehet, de még senki nem lepődött meg azon, hogy hány gyereket és mikor és miért szültem.

Sőt, a legtöbb ismerősöm szintúgy komolyan megtervezte a gyermekvállalást.


Persze természetesen senkinek nincs joga beleszólni az életedbe. De tudom vannak olyanok, akiknek jól esik mindenbe belepofátlankodni. Az ilyen embereket el kell kerülni, főleg, ha nem jó szándékkal "segítenek".

2014. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem pont az ellenkezője lenne furcsa. Annyi gyerek lesz amennyi jönni akar,nagyon nem mai gondolkodás.
2014. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Van aki úgy gondolja, hogy annyi lesz amennyi össze sikerül, nyilván ők vagy nagyon felelőtlenek vagy kő gazdagok. Nekem maximum 5 a kapacitásom, a mostani anyagi állás szerint, ha ez romlik, akkor még mindig képes vagyok egyedül 4-re, tehát a két gyerek pont jó, mert így mindkettőnek jutni fog minden és még félrerakni is lehet.
2014. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel még nem találkoztam,de ha magasabb számot mondasz,mint az 1-2 akkor már van meglepődés.Mi nem tudjuk még,hogy 2 vagy 3,egyenlőre egy kisfiunk van,az anyagiaktól és a tűrőképességünktől függ 2 biztosan lesz.Ha mondjuk óvónő típus lennék sem hiszem,hogy 3-4 nél többet bevállalnék.A majd kiderül jön amennyi jön hozzáállás nekem egy kicsit felelőtlenségre vall,mert manapság nem olyan egyszerű és nem olcsó mulatság gyereket nevelni.
2014. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk három tudatosan tervezett gyermekünk van. Másfél év korkülönbséggel. Rendszeresen sajnálgatnak vad idegenek, hogy mennyi gyerek, milyen pici a korkülönbség, és hogy mind lányok. Utalgatnak, hogy kellene egy fiú is. Mikor mondom, hogy ennyit terveztünk, akkor meg értetlenkednek, hogy miért. Én sem tudok ezen végigmenni..

Viszont semmi közük hozzá, nekünk így jó!

2014. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én még ilyennel nem is találkoztam. Mi tudatosan terveztünk 2, maximum 3 gyermeket, de még kérdezgetni se szokták. Kettő gyermekünk van, és lehet, hogy ennyi is marad, még nem tudom.
2014. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!