Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Halloweenre milyen jelmezt...

Halloweenre milyen jelmezt terveztek a gyerekeknek? :-)

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 18:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13%
Nem lesznek szomcsik?????? Úristen!! Kérdező, te hány éves vagy?
2014. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%
Hihetetlen hogy mennyien nem képesek felfogni hogy Mindenszentek főünnep, munkaszüneti nap, a megdicsőült egyház ünnepe. Halottak napja NEM munkaszüneti nap. November elsején nem a halottainkra emlékezünk, hanem Isten irgalmasságát ünnepeljük. Semmi ok a szomorúságra ;), pláne okóber 31-én.
2014. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 hannibalking ***** válasza:
82%

nah szórok egy kis fényt, mert itt néhány hozzászólásból ordít a sötétség.


1. legyünk már tisztában a dátumokkal. korában is megírták már (olvasni tudók előnyben): halloween: október 31 - mindenszentek: november 1 - halottak napja: november 2. ne keverjük a szezont a fazonnal. jóreggelt!

2. a halloween nem amerikai ünnep hanem ősi kelta. leülni hőbörgők, egyes.

3. a halottak napja sem magyar "ünnep", hanem római. ennyi erővel azt se kéne tartsuk? vagy én especiel mert ateista vagyok ne tartsak majd a családommal karácsonyt, meg húsvétot mert az meg keresztény ünnep? hagyjuk már ezt az álszent bullshitet emberek. az emberek, és gyanítom a többségetek is az év 364 maradék napján rá se hederít az elhunyt szeretteire. szomorú de igaz. nézzetek magatokba.

most attól hogy van egy minifarsang október végén, senki nem fog a koporsójában hasrafordulni szégyenében és elátkozni ezt a világot. ez a gyerekekről szól. ha ti nem akartok így örömet okozni a gyerkőceiteknek hogy szórakozzanak, szívetek joga, ahogy nekünk is az halloweenezni. csak mi nem álszenteskedünk...

4. saját gondolat, de elég lesz majd ha arra kerül nálunk a sor, hogy egyáltalán megértessem a gyerekünkkel ezt az egész halál dolgot (mert nálam nem lesz mennyország meg ilyen egyéb mesebeli baromságok). nem fogom még idő előtt lehangolni hozzá, hogy "ez van, halál, sülj meg nyakig feketében, játszani ne merészeljél, bőgjél, ez a nap erről szól". NEM. ez a nap amúgy sem a szomorúságról kell szóljon. emlékezni kell. és megbecsülni. ennyi.

de továbbra is fennáll, hogy A KÉT ÜNNEP ROHADTUL NEM UGYANAKKOR VAN.

5. a kérdés továbbra sem az volt hogy küldjétek el légyszi a vérbe a kérdezőt. lehet csoszogni az amerikaellenes meg fujj fogyasztóitársadalom gondolkodásotokkal a legközelebbi bigott gondolatokat boncolgató kérdéshez.


kedves kérdező: a kalózjelmez tök mókás lehet, főleg ha az egész család az. lehet még akár vámpír vagy múmia is. bár ez a lepel kötőkéje meg a mindenféle lógó részek miatt veszélyes lehet.

én mondjuk (bár még bőven nincsen gyerkőc) már bele-bele gondoltam és elképzeltem, hogy pl. egy csontvázas overálba, hogy majd velem zombulhatna. :DD persze majd csak, ha a szebbik felem is beleegyezik. :D

2014. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem értek egyet a hozzászólások nagy részével és nem értem mire itt a nagy felháborodás, meg amerikázás. A Halloween ősi kelta hagyományokból alakult ki, ezt az ünnepet elsősorban az angolszász országokban tartják meg október 31. éjszakáján, bár mára már az egész világon elterjedt. Mindenszentek november 1., halottak napja november 2. Nem is egy napon van. Szerintem senki nem kényszeríti megemlékezésre és sírásra a gyerekét halottak napja előtt 2 nappal... Irtó furcsa lenne. Ellenben ez egy vid, szórakoztató és izgalmas ünnep a gyerekek számára is pl.: beöltözhetnek jelmezbe, tököt faraghatnak, díszíthetnek, kiélhetik a kreativitásukat, ide kapcsolódó játékokat játszhatnak más gyerekekkel/felnőttekkel, süteményt és édességet ehetnek.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. szept. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%

20:14

Valóban szomorú dolog, ha az embernek meghal valakije, de eléggé kicsi az esélye, hogy ez Halloweenkor lenne. Természetesen ebben az esetben nem ünnepli az ember.

2014. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
34%
Attól még hogy nem tartom ezt az időszakot jónak a bulizásra, még tisztában lehetek a dátumokkal. Nálunk a temetőbe járás mindig több napos program, annyifelé megyünk. De bulizzon mindenki ahogy akar, csak ne csöngessenek már megint, hogy adjak csokit. Csak lestem először, azt se tudtam mit akarnak a szomszéd gyerekek.
2014. szept. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!