Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha a...

Mi a véleményed arról, ha a szülők agyondolgozzák magukat és a gyerekek főleg a nagymamával vannak, rá hárul szinte minden, szobatisztaság, beszéd, ovibaszoktatás?

Figyelt kérdés
2014. szept. 20. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Le fogtok pontozni, de nem érdekes.

Nincs jó véleményem erről, olyan nincs, hogy ne legyen annyi idő, hogy ilyen szinten ne foglalkozzanak a gyerekkel. Az oviba szoktatás még oké, de a többi nem, mert a gyereknek meg lehet reggel és este is fogni a kezét, hogy akkor most ráülünk a bilire/wc-re, és nem is a mamával fog megtanulni beszélni, mert reggel és este is legyen már annyi idő, hogy foglalkozzanak a gyerekkel. Én is rászorulok a nagyülői segítségre, de erre a szintre biztosan nem szeretnék jutni. Az anya legyen anya, a mama meg mama, de ne anyapótlék...

2014. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Én is le leszek de megvan erről a véleményem...

Hát az ilyen nem szülő. Már bocs... Ha megszüli a gyereket foglalkozzon vele. Ha meg ennyire fontos a karrier ne vállaljon gyereket. Ha meg a megélhetés miatt kell annyit dolgozni akkor ismételten azt tudom mondani ne callaljon gyereket.. Spóroljon aztán vágjon bele a család alapitásba...

2014. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Azt hogy milyen szerencsések a szülök hogy ennyire lehet számítani rájuk. Valamilyen okból mindkét szülönek dolgoznia kell. Mi nem tudhatjuk miért... A mai világban sajnos sokan nem engedhetik meg maguknak hogy otthon maradjanak a gyerekkel. Attól még nem rosszabb szülö... Én szerencsés vagyok, mert itthon lehetek a 2 gyerekemmel akik 4 éven aluliak, de abszolút megértem ha valakinek dolgoznia kell!
2014. szept. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Más is dolgozik ám látástól vakulásig, és ha kevés időnk van, azt is a gyerekre és egymásra fordítjuk. Ha keveset alszom, mert úgy megyek dolgozni, akkor keveset alszom, de a gyerekem a gyerekem és nem a nagyszülőknek szültem. Én szoktattam le a pelenkáról, stb. Akinek ennyire nincs ideje a saját gyerekére, az vegyen el a sajátjából, de a gyerektől ne, mert elsősorban anyára és apára van szüksége. Utána csodálkozni sem kell, hogy a gyerek mindene a nagyi lesz, láttam erre már pl-t, ahogy a szülők ezen kiakadtak.
2014. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Nyilvan nem helyes. A szulo kellene hogy nevelje a gyereket. De az se helyes, ha a gyerek nélkülözik, mert keves a penz. A szulo nyilvánvalóan nem azert dolgozza magat agyon, mert hű de jo dolgozni -persze ilyen is van-hanem hogy minél tobb mindent meg tudjon adni a gyereknek. Jo lenne z egészséges középutat megtalálni, de sajnos nem mindig lehet.
2014. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Aki kényszer miatt kell,hogy sokat dolgozzon,é nem jókedvéből teszi,azt sajnálom.


Azt viszont nagyon elítélem aki kész akarva teszi ezt,sajnos egyre több ilyen ismerősöm van,hogy már a szülőszobáról a diszkóba megy lassan,meg dolgozni meg ide-oda,meg vissza dolgozni,mintha nem is született volna gyereke.Az ilyet képtelen vagyok megérteni.Minek szül aki már egy 2-3 hónapos otthonlétnél is úgy érzi nyűg az egész?

2014. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiket felsoroltál, mind a SZÜLŐK DOLGA!
2014. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa. Volt olyan ovis társa a lányomnak, akinek 4 év alatt egyszer sem láttam a szüleit, beleértve ezt az anyák napi és egyéb ünnepségekre is. Tudtuk, hogy léteznek és nagyon elfoglaltak, de olyankor nagyon sajnáltam a gyereket, amikor ő a mamával játszott az anyák napi játszós délelőttön...

Szerintem van egy határ, valameddig nagyon jó, hogy segít a nagyi, és lehet rá számítani (főleg ha szívesen is tesz), de ahogy írták előttem, ezek azért szülői feladatok lennének. Innentől kezdve egyértelmű a kötődés iránya is. Nekem nagyon fájna a szívem, ha erre kényszerülnék és nem is vállalnám. Nekem egy munka sem lehet ennyire fontos. De nem vagyunk egyformák.

2014. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont most büszkélkedett egy ismerős nagymama, hogy az első bölcsis évben (egyévesen adták be a gyereket) az anya nem is vett ki szabadságot, táppénzen sem volt a gyerek miatt, mindig a nagymama volt vele, pedig átment rajta az összes szokásos betegség. Ott az anyuka 8 órában dolgozik, messze a lakhelyétől, reggel, mikor elindul, a gyerek még alszik, este 7-re ér haza, a gyerek legkésőbb 9-kor ágyban van. A köztes időt bölcsiben és nagymamával tölti. Hétvégén sem mindig van otthon az anya.

Kellett nekik a pénz, de ott volt az is, hogy még egy ilyen állásajánlatot nem kap, nem hagyhatta ki.

Igazán én ezt nem értem. Picivel élünk több pénzből, mint ők éltek úgy, hogy az anya nem dolgozott. Persze jó, hogy van az a pici. De ezt nem vállalnám be érte. Ha nagyon muszáj lenne, akkor is a közelbe mennék, néhány órára dolgozni, csak hogy éppen kijöjjünk, mert a gyerekkel nem töltött időt semmi nem hozza vissza.

2014. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!