Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit szóltok ehhez hogy...

Ti mit szóltok ehhez hogy megszületik egy baba pár hónapra jön a következő, nem dolgozott csak az egyik szülő és fiatalok a mai világban mindenki ezt csinálja vagy én látom rosszul?

Figyelt kérdés
Fiatalok is bátran bevállalnak egy babát, de suli mellett hogyan és munkanélkül ? Nagyon sok ismerősöm ezt csinálja, de egy gyerek nagy felelősség szerintem!
2014. okt. 9. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ahogy én gondolom: nem tervezik de becsúszik,megtartják és felnevelik.A másodikkal gondolom ugyanígy van, már ugyis benne van a gyereknevelésbe... Egy olyan ismerősöm van aki pár hónappal szülés után újra teherbe esett, megtartotta azt a babát is és nevelik. Nekem ezzel nincs gondom,hogy megtartják,szeretik,felnevelik, de ha már egyszer felelőtlenek voltak,és tudják ,hogy ez mivel jár, másodszorra ,harmadszorra mért nem lehet jobban odafigyelni?!
2014. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Pedig mi is így szeretnénk. Májusban tervezzük a második gyereket, addig a fiam 1 éves és 4 hónapos lesz. Nem akarok visszamenni dolgozni, mert én nagynak érezném a korkülönbséget. Albérletben lakunk, ha kicsit szerényen is, de a férjem fizetéséből meg tudunk majd élni. A második gyereknek már túl sok minden nem kell, mert mindent megvettünk az elsőnek. Én mondjuk a kisfiam születése előtt elvégeztem az egyetemet és dolgoztam több, mint két évet.
2014. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért te más kategória vagy, mint aki a semmire vállal gyereket.
2014. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, második itt pont nem olyanokra van szó mint te, hanem akik fiatalon a semmire szülik a gyerekeket, és általában felelőtlenségük miatt,nem azért mert így tervezték. Én is fiatal vagyok van két gyerekünk, tervezzük a harmadikat,én dolgoztam, férjem dolgozik, van házunk,pénzünk,tehát ez tök más kategória.
2014. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ők csinálják jól. Nem kell kétszer felküzdeni magukat a ranglétrán.

Én ugyan dolgozom, de addig, amíg nincs meg a kellő számú gyerek (vagy amennyinél úgy érzem, hogy "ha csak ennyi, hát ennyi") addig eszembe se jut karriert építeni.

2014. okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, utolsó, de gyerekek mellett meg éppen nehéz elkezdeni karriert építeni, ha egyáltalán kell valahova is két vagy többgyerekes anyuka.

Én pont fordítva gondolom: 7 évet dolgoztam, amikor jött a gyerek. Van hova visszamennem. Nem kell nulláról kezdenem a munkakeresést, karrierépítést gyerek mellett.

2014. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerosom aki ugyanezt csinalja. Felelotlen nem gondol semmire,a gyerekek ehesek az oviban,iskolaban.
2014. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele hogy mindenki élje úgy az életét ahogy szeretné. Ha ők nekik ìgy a jó akkor hajrá, nem vagyunk egyformák. Mondjuk múlthéten terhesgondozason láttam egy kiscsajt nagy hassal, nem nézett ki 18nak se és mellette rohadt öregnek éreztem magam (33 vagyok, próbálkozunk évek óta de csak most jött össze, de én már annak is örülök hogy egyáltalán sikerült). De arik voltak, mert mellette ott volt a fiatal kis barátja. Azt nem tudom hogy fogják felnevelni hisz az ember nem lát mások életébe de tényleg úgy vagyok vele hogy mindenki maga alakítja az életét. Én 18 évesen tuti nem szültem volna, nem is volt benne ien vágy, nálam 24 év körül jött az érzés hogy szeretnék babát.
2014. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Jaj, eszembe jutott egy kis sztori amit terhesgondozáson láttam. Ahogy az előttem szóló is említette, egy fiatal pár voltak ők is.

Hát max 20-as éveik legelején járhattak. Ahogy vártunk a sorunkra, a mellettünk lévő üres vizsgáló ajtaja nyitva volt, és a fiatal párocska belesett, szinte nyerítve vihogtak, hogy milyen szék van bent meg milyen műszerek, meg mi az az izé ott a széknél (a kengyel a lábnak). Aztán a nővérke adott kenetvételhez azt a pálcát a lánynak, hogy majd vigye be a doktornőnek, amikor sorra kerül, mert majd kenetet vesz tőle a doktornő. A lányka meg a pálca láttán is elkezdett vinnyogni a psijával együtt és imitálták, mintha fagyit nyalnának. A lánynak még épp hogy picit gömbölyödött a hasa és a párjával együtt szemmel mutogattak a nagy hasú terhesekre és kiröhögték őket. a pasi az egyik nagy pocakos anyuka mögött utánozta is a járását és persze ezen is nyerítve röhögtek.

Persze viccesek voltak, hogy ilyen lazán vették, de azért megfordult a fejemben, hogy annyira gyerekek és gyerekük lesz.

2014. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában az még nem baj, ha fiatalok, az viszont már szomorú, ha ilyen sötétek is mint az előző válaszoló is írta.
2014. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!