Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent a majomszeretet?...

Mit jelent a majomszeretet? És mikor mondják ezt?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Amikor a kicsi az anyján lóg. Ez az ölelkezős szeretet. Számomra pozitív jelző, mert nekünk a gyerekekkel fontos a fizikai kapcsolat. Van, akinek negatív jelző.
2014. okt. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Amikor az anyuka tulajdonképpen bele van bolondulva agyerekbe,egymás fenekében vannak egyfolytában egymás nélkül képtelen egy percet is eltölteni,bár ez inkább az anyuka igénye,mint a gyereké,eléggé beteges,semmi sem lebeg már az anyuka szeme előtt csak a gyerek.Ebbe semmi pozitívum nincsen kedves első.
2014. okt. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem negatív jelző, arra vonatkozik, ha hiányzik a nevelésből a szigor és a következetesség, és ezt a szeretettel magyarázza a szülő, aki valójában csak lusta gondolkodni vagy elvtelen és pillanatnyilag a pillatnyilag könnyebbnek tűnő utat választja. Szerintem nem akkor szeretem a gyerekemet, ha mindent ráhagyok, hanem akkor, ha igyekszem tiszteséges, a világban eligazodni és a saját helyét megtalálni képest embert nevelni belőle, lehetővé téve ezzel, hogy felnőttként boldogan éljen és boldoguljon majd a különféle szabályok által meghatározott életünkben.


Az összevissza ölelgetés :) és a szeretet gyakori kimutatása egyáltalán nem zárja ki a következetes nevelést, mindössze az időzítésben rejlik a dolog kulcsa. Attól, hogy délután büntibe üültettem a gyereket, mert többszöri felszólítás ellenére is az ellenkezőjét tette, este, mikor már rég megbeszéltük a dolgot és letelt a bünti, miért ne ölelgethetném halálra elalvás előtt :) ?

2014. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ezt a szót a náci Németországban kezdték használni azokra az anyákra, akik "túlkényeztették" a gyereküket, pl. felvették, ha sír és egyéb szörnyűségek. Ma arra mondják, aki kritika nélkül imádja a gyerekét, nem hagyja önállósodni stb., de ennek a megítélése, valljuk be, elég szubjektív.
2014. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!