Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édes-mostoha kérdés : kinek a...

Édes-mostoha kérdés : kinek a felelőssége a gyerek ellátása?

Figyelt kérdés

( Nem tudom milyen kategóriába illik, ide írom, remélem kapok segítséget. :) )


Az élet úgy hozta, hogy a párom kislányát mi neveljük, mert az édesanyja külföldre költözött. A problémám az, hogy a gyerekkel járó minden felelősség kizárólagosan rám hárul. Szeretem a kicsit, nagyon örülök, hogy van, hiszen ő volt az egyetlen esélyem arra, hogy valamilyen formában anya lehessek.


Mostanra mégis elfáradtam. Nem tartom normálisnak, hogy a párom soha egyetlen szülői értekezletre be nem menne, bármi van a gyerekkel (betegség, szünet, stb.) nekem kell megoldanom.


Pl. szombaton be kell mennem dolgozni, ő nem megy, az iskolában nyílt nap lesz (másodikat kezdte a kislány), így gondoltam, hogy majd kivételesen elviszi suliba, beül az órára,stb. Erre ma közölte, hogy nem ér rá, programja van : megy edzeni! Mindig ez van, ha pl. szünet van , de megyünk dolgozni, nekem kell felhívni az ő anyját (aki amúgy gyűlöl engem), hogy legyen szíves vigyázzon az unokájára. Anyós meg persze nekem tart kiselőadást, hogy ők két gyereket is felneveltek segítség nélkül, nem igaz, hogy nem tudjuk megoldani. Így sokszor beviszem inkább magammal az irodába, mintsem anyóséknak könyörögjek. A párom bátyja szokott még segíteni, ha nem érek oda a napközibe, akkor őt szoktam megkérni, hogy vigye haza hozzánk a gyereket, legyen vele amíg hazaérek.


Nem tartom normálisnak ezt a szituációt. Az exe nem dolgozott, kiszolgálta őket, rendezte a gyereket, de nekem van munkám, kötelezettségeim.


Ma haragomban hozzávágtam, hogy kíváncsi vagyok, hogyan oldaná meg a dolgokat, ha fognám magam és lelépnék, vegye már észre magát, hogy apa , nem viselkedhet ilyen önzőn.


Most persze én érzem magam rosszul....Nem tudom, hogy ez mennyire normális, hogy az apa nulla százalékot vesz részt a problémák megoldásában. Kinek hogy működik ez? Vagy én vagyok a gonosz mostoha, ha tehernek érzem ezt a kizárólagos felelősséget?


2014. okt. 17. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Attol hogy anya külföldre költözött,meg nem kene,hogy apaval legyen a gyerek-ha ugyis szarik ra.Miert nem el anyanal?Mert apa nem engedte fogadok!Szarik a gyerekre,de akkor is ö szuper apu.Nem,nem a te dolgod!Igazabol neki kene csinalni mindent a gyerek körül.
2014. okt. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Nos, a helyzeted pont olyan, mint egy atlag szulopare: anya csinál mindent. Sajat gyereknel viszont fel se tűnik neki, vagy legalábbis eszebe nem jut lelépni....Ha te tehernek érzed a gyereket, akkor nem szereted valójában.....
2014. okt. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos el tudom képzelni, hogy sok férfinek ez normális, de a nők többsége nem így gondolja! Az a megérzésem, hogy az édesanyja is azért sokalt be és ment külföldre a kislánya nélkül. Nekem az a tapasztalatom, hogy általában az a nő képes a gyermekét apára hagyva "lelépni", aki rettenetesen dühös, hogy az apa semmiben nem segít. Bosszúból, hogy tudja már meg a pasi is, mik a feladatok. Na de ebben a helyzetben továbbhárította rád a feladatokat. Szegény kislányt sajnálom, még jó, hogy vagy neki te! Az ilyeneknek nem szabadna gyereket vállalniuk
2014. okt. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
2-esnek: akármiért van az édesanya külföldön, ő is lelépett. Hogy volt képes a saját gyerekét itthagyni? Ngyobb volt a mérge biztos... (persze nem mentség)
2014. okt. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
ha kell a férjem is elhoza a gyerekeket,ovibol és iskolábol ,stb de szülöire ,nyiltnapra én megyek viszont akkor ő vigyáz rájuk ha szülöi van.
2014. okt. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Az édesanya jelenleg marhara nem számít, hiszen nem nála van a gyerek. Itt meg eleg par kérdést elolvasni es rögtön kiderül, hogy az apukák nagy része pont ilyen, mint a kerdezo parja. Az egyetlen kulonbseg az, hogy a kérdezőnek nem verszerinti gyermeke. De tartom továbbra is: ha neki ez gondot okoz, akkor nem szereti igazán azt a kicsit.
2014. okt. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem vagy gonosz.a párod egy bunkó,már ne is haragudj.persze neked is ki kell venned a részed,ha belementél ebbe,de azért mindennek van határa.anyósnak meg mondd meg,h te is meg tudnád oldani segítség nélkül,ha a kedves fiacskájára lehetne számítani...
2014. okt. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Hivatalosan attól függ, házasok vagytok-e, az anyja lemondott-e róla... stb.

Egyébként meg szerintem, ha az édes gyereked lenne is szeretnél néha több szabadidőt és pláne segítséget, ez nem szégyelnivaló. Nem írtad, hogy más "területeken" sem segít ellátni a lányát, szkott-e vele foglalkozni ha hármasban vagytok ill. szoktak-e kettesben lenni?

2014. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Az édesanya a válás után 1 évig nevelte egyedül a kislányt. (3-4 éves kora között.)


Egyik napról a másikra beállított a gyerekkel mondván, hogy ő most élni akar, itt a kicsi, csináljon vele apuka amit akar, ő ezt nem bírja tovább. Nem kis trauma volt a gyereknek. :(


Azóta velünk van, az anyja azóta a második gyerekét várja, mindenórás terhes. Nem látogatja, nem hívja fel, szóval egyszerűen 3,5 éve eldobta magától.


Valamilyen szinten ezt az élni vágyását megértem, a főiskola után rögtön hozzáment a páromhoz (10 év van közöttük), hamarosan gyereket szült, soha nem volt fiatal felnőtt munkahellyel,stb stb. Főiskolai hallgatóból anya lett, nem élte ki magát.

2014. okt. 21. 10:23
 10/13 A kérdező kommentje:
A helyzetünk elég speciális, egy irodában dolgozunk, minden nap együtt vagyunk. A párommal nincs gond társként, de apaként nem áll a helyzet magaslatán. Ha otthon vagyunk, akkor játszik, barkácsol a kicsivel, okos dolgokat mutat, tanít neki, de a "szürke mindennapok"-ban teljesen magamra hagy a gyerekkel. És a kislányunk imádja őt, apával lenni mindig ünnep, apa nem követel, nem kér számon, így olykor "palira veszi" a gyerek.
2014. okt. 21. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!