Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édes-mostoha kérdés : kinek a...

Édes-mostoha kérdés : kinek a felelőssége a gyerek ellátása?

Figyelt kérdés

( Nem tudom milyen kategóriába illik, ide írom, remélem kapok segítséget. :) )


Az élet úgy hozta, hogy a párom kislányát mi neveljük, mert az édesanyja külföldre költözött. A problémám az, hogy a gyerekkel járó minden felelősség kizárólagosan rám hárul. Szeretem a kicsit, nagyon örülök, hogy van, hiszen ő volt az egyetlen esélyem arra, hogy valamilyen formában anya lehessek.


Mostanra mégis elfáradtam. Nem tartom normálisnak, hogy a párom soha egyetlen szülői értekezletre be nem menne, bármi van a gyerekkel (betegség, szünet, stb.) nekem kell megoldanom.


Pl. szombaton be kell mennem dolgozni, ő nem megy, az iskolában nyílt nap lesz (másodikat kezdte a kislány), így gondoltam, hogy majd kivételesen elviszi suliba, beül az órára,stb. Erre ma közölte, hogy nem ér rá, programja van : megy edzeni! Mindig ez van, ha pl. szünet van , de megyünk dolgozni, nekem kell felhívni az ő anyját (aki amúgy gyűlöl engem), hogy legyen szíves vigyázzon az unokájára. Anyós meg persze nekem tart kiselőadást, hogy ők két gyereket is felneveltek segítség nélkül, nem igaz, hogy nem tudjuk megoldani. Így sokszor beviszem inkább magammal az irodába, mintsem anyóséknak könyörögjek. A párom bátyja szokott még segíteni, ha nem érek oda a napközibe, akkor őt szoktam megkérni, hogy vigye haza hozzánk a gyereket, legyen vele amíg hazaérek.


Nem tartom normálisnak ezt a szituációt. Az exe nem dolgozott, kiszolgálta őket, rendezte a gyereket, de nekem van munkám, kötelezettségeim.


Ma haragomban hozzávágtam, hogy kíváncsi vagyok, hogyan oldaná meg a dolgokat, ha fognám magam és lelépnék, vegye már észre magát, hogy apa , nem viselkedhet ilyen önzőn.


Most persze én érzem magam rosszul....Nem tudom, hogy ez mennyire normális, hogy az apa nulla százalékot vesz részt a problémák megoldásában. Kinek hogy működik ez? Vagy én vagyok a gonosz mostoha, ha tehernek érzem ezt a kizárólagos felelősséget?


2014. okt. 17. 00:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%

Igen, a helyzetetek speciális, de a probléma szempontjából most mindegy, hogy a gyermek a vér szerinti, vagy a mostoha lányod. Az alapfelállás, hogy jelenleg te vagy az anyukája, mivel az édesanyja ilyen (nem is jellemzem, mert nagyon csúnya) módon elhagyta. Ahogy írták már mások is, ez sajnos sok helyen probléma, hogy az apuka nem veszi ki a részét a gyermeknevelésből, hanem mindent az anyukára hagy. Mindenképpen a férjed a hibás, mert neki kötelessége lenne foglalkozni vele! Ülj le vele és beszéld meg, hogy már közösen nevelitek a kicsit és egyrészt nagyon veled szemben is csúnya dolog, hogy nem segít semmit, de a kislányára is gondolhatna, hogy ha már az édesanyja elhagyta, legalább rá számíthasson, legyen jelen az életében, a mindennapokban, ne csak "ünnep" legyen, ha foglalkozik vele. Ezt a viselkedést, hogy mindent rádhagy, mindent neked kell intézni, nagyon sok anyuka nem nézi jó szemmel és sokan vannak felháborodva. Sok kapcsolat éppen erre megy rá, mikor anyuka nyakába szakad minden, apuka pedig éli tovább a kis megszokott világát, semmibe véve azt, hogy gyermeke született. Ilyenkor az anyák többsége szépen fogja a gyereket és lelép. Nyilván a ti helyzetetek ebből a szempontból speciális, hiszen te nem fogsz a kicsivel lelépni, de a férjednek valahogy felnyithatnád a szemét, csak úgy "fenyegetésképpen", hogy akár le is léphetnél és akkor tényleg magára maradna a lányával, akkor mit csinálna? Az anyósod is tipikusan viselkedik, ez is olyan dolog, hogy akkor is van ilyen anyós, ha a gyerek nem mostohával él együtt. :) Próbáld meg kihagyni a dolgokból, esetleg tényleg jó ötlet azt válaszolni neki, hogy beszéljen a fiával ő is, akkor sokkal kevesebbet kéne rájuk hagyni a gyermeket.

Egyébként amikor ilyeneket olvasok két dolog jut eszembe. Az egyik, hogy hogyan képes egy anya eldobni a gyermekét és felháborítónak tartom, hogy a lányát elhagyja, erre most másikkal várandós! Más meg mi mindent megadna, hogy gyermeke lehessen...?! A másik dolog, hogy hálát adok az égnek, hogy a férjem milyen rendes apuka, mert én bármikor számíthatok rá, hogyha a két gyermekünk mellett segítségre van szükségem, de még a szüleinkre is mindig számíthatunk (anyósom egy tündér!). :)

2014. okt. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is kiveszi a férjem a részét a gyerekek körül, szülőire is jár, meg a nyílt napokra is mindig együtt megyünk, stb.stb.

A férjednek duplán kéne helytállnai apaként, ha egyszer a lányt az édesanyja elhagyta. Még szerencse, hogy Te vagy nekik, de baromira nem fair, hogy mindent neked kell csinálni szerintem ebben a helyzetben. :(

2014. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A kérdésednek semmi köze a mostohasaghoz, és arra se hallgass, aki azt mondja, nem szereted eléggé a kislányt. Az édes gyermeket is nagyon fárasztó szinte egyedül nevelni, és nagyon sok anyuka kimerül... Apának kutya kötelessége lenne segíteni.
2014. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!