Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes anyukák ti mit...

Kisgyermekes anyukák ti mit dolgoztok Angliában vagy hova viszitek a kicsit mikor dolgozni mentek (kérdés iskolai, óvodai elhelyezésről)?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyünk ki mi is, apukának lesz munkája. A kicsi 3 éves lesz áprilisban, a nagy 5 januárban. Tudom, hogy a nagy már iskolába fog járni(Iskola mikortól meddig tart kb?). Olvastam, hogy van ingyenes bölcsöde napi pár órában. Hogyan tudtok mellette dolgozni?

Ti hogyan csinálnátok a helyemben?

Tanácsokat is szíbóvesen fogadok! :) Köszönöm!


2014. okt. 17. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik lanyom 4 éves.o heti 15 orat van oviba mert ennyit tamogat az allam.jovore kezdi a reception classt.a kicsi 15 honapos.most keresek egy reszmunkaidos allast (max 15 ora).senkire nem tudjuk bizni a gyerekeket.
2014. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az kimaradt hogy a parom minden nap itthon van delutan 3ig.
2014. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadó! Köszönöm! Akkor ezek szerint nem nagyon lehet elhelyezkedni, csak akkor ha van valaki, aki tud vigyázni a gyerekekre vagy váltott műszakban tudnánk dolgozni a gyerekek mellett.
2014. okt. 17. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:

2006 ota elunk kint Angliaba. Logisztikan dolgozom egy elektronikai cegnel es innen mentem szulni majdnem 5 evvel ezelott. Kisfiam 1 eves volt amikor visszamentem dolgozni mivel itt csak 1 ev a gyes. Kisfiam bolcsodebe ment 1 evesen ami nagyon draga volt. Napi 6 orat volt bolcsibe egesz 3 eves koraig. 3 evesen kezde az ovit (preschool). Szinten napi 6 orat volt oviba. 15 orat ingyen kaptunk az allamtol a tobbit fizettuk de ez mar szerencsere nem volt veszes. 4 evesen kezdte a kisfiam az iskolat ami ugye mar ingyen van.

Munkaltatoktol is nagyon sok minden fug. Lehet igenyelni ugynevezett "child care vouchert". Ennek az a jelentosege, hogy meg ado elott levonjak az ovi meg a bolcsode dijjat igy kevesebb adot fizetsz a brutto fizetesedbol, kevesebb nyugdij biztositast (NI-t) es igy valamennyit sporolsz vele. Az ertek amit kerhetsz adomentesen fejenkent £245 korul van. A cegnel szollsz, hogy szukseged van erre a "child care voucher"-re es ok elinteznek mindent ha erre kerul a sor. A fizetes papirodon meg megjelenik majd, hogy adozas elott ki lett fizetve a bolcsi, ovi.

Mi a munkat ugy oldottuk es oldjuk meg, hogy rugalmas a munkaidom nekem is meg a ferjemnek is. Egyikunk 7-tol delutan 3-ig dolgozik a masik meg 9-tol delutan 5-ig. Mindig megbeszeljuk, hogy a heten ki, hogy megy melozni. Igy mindig valaki viszi 9-kor es a masik hozza 3-kor a gyereket. Az iskolaval ugyan igy van. Kisfiam 9-kor kezd es 15:15-kor fejezi be az iskolat.

Hogy oszinte legyek bolcsibe csak akkor erdemes beadni ha olyan munkat talalsz ami joval a minimal ber felett van. Persze ez attol is fugg, hany orat van bolcsibe. Mert pl. egy 8 ora bolcsi, megha adomentes segitseget is kapsz majdnem annyi lesz mint a minimal bered. Vagyis max. £150-£200 korul viszel haza miutan levontak a bolcsit. Nekem ez nem erte volna meg. Akkor inkabb maradok otthon a picivel.

Ovival (3 eves kortol) mar mas a kerdes mert jar a 15 ora ingyen es ezt mar ti tudjatok eldonteni, hogy megeri kipotolni valamennyivel es a gyereket benthagyni napi 6-7-8 orat. Nagyon attol fugg milyen munkat talalsz. Viszont, ha nem is dolgozol majd akkor is add be a 3 eves gyereket az oviba, megha csak a heti ingyen 15 orara is. Nagyon sokat fog ez segiteni abba, hogy iskola kezdesre elsajatitsa a nyelvet, megtanuljon baratkozni... Hidd el mindenkeppen a javara fog vallni es ennel konnyebb lesz neki az iskola kezdes.

A nagyobbik miatt aki mar iskolaba megy ne aggodj (tudom konnyu mondani...). Nekem eddig csak pozitiv elmenyeim vannak az iskolaval. A kisfiam ha tehetne meg hetvegen is menne. :) Rengeteg szulo meg gyerek programot szerveznek, nagyon szuper modszerekkel tanitjak oket. Mi par hete voltunk este egy szuloi esten, ahol bemutattak, hogy miket tanulnak, milyen modszerekkel, milyen tevekenysegek vannak... Szuper

Sok sikert nektek! :)

2014. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hosszas válaszodat, nagyon örültem neki. Egész estéket el tudok gondolkodni azon, hogy majd hogyan fogjuk tudni megoldani a gyerekek mellett a munkát is. Mivel a kicsinek még fél éve van az oviig, így valószínű, hogy addig otthon maradok vele vagy esténként megyek én is dolgozni valamit.

Már tanulgatják a gyerekek itthon az angolt, így remélem talán barátibb lesz nekik ha bekerülnek egy idegen közegbe. Az ottani iskolákba mennyire szabadak az órán még az első osztályokban? Hogyan megy a tanítás, még játékosan vagy végig kell ülni az órákat? A nagyobbik lányom nagyon okos, de olyan ugra-bugra néha, nem tud sokáig megülni. Bár ez főként otthon van így, az oviban jól viselkedik.:)

2014. okt. 19. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!