Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Waldorfos szülők? Mik a...

Waldorfos szülők? Mik a tapasztalataitok? Elégedettek vagytok, ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 17. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Az óvodát mindenképp.
2014. okt. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az iskolát miért nem? Jó továbbtanulási arányuk van,ahogy olvasom!
2014. okt. 17. 23:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon eltérőek az iskolák, rengeteg függ az osztálytanítótól. Ismerd meg, akihez adnád. (hány éves? merre vagytok?)
2014. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szülő vagyok, hanem pedagógus. Hozzánk hoztak már Waldorfból kifejezetten jó képességű gyereket, mert nem voltak elégedettek. A gyerek azóta is nálunk van, itt mindennel elégedettek (átlagos lakótelepi iskola).
2014. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, melyik lakótelepi iskola, ha megkérdezhetem.
2014. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Én nem szülő vagyok, hanem Waldorfba jártam.

A legszebb gyermekkort töltöttem ott.

Néha még mindig vissza megyek nosztalgiázni.

Azóta 2 diplomát szereztem és dolgozom.

Mi most szeretnénk babát. Biztos, hogy Waldorfba fogom íratni. :)

2014. okt. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó.Érdekes,hogy minden waldorfos diák hasonló tapasztalatokról számol be,mégis annyian támadják közben akiknek közük nem volt soha hozzá.Egyre inkább húzok én is a waldorf felé,bár most hagyományos oviba jár a gyermekem,de nálunk van általános iskola,és gimnázium is.
2014. okt. 20. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a Waldorf szuper módszer, a gyerekek valóban nagyon élvezik. Két ismerősöm van, akinek a gyereke(i) odajárnak, és ellentétben a sajátommal, aki „sima” suliba jár, ők imádják az iskolát.

Ami szerintem egy kicsit necces lehet, de ez sem biztos, hogy mindenhol így van, hogy sok olyan család van az ilyen sulikban, akik pl. oltásellenesek, vagy legalábbis ezt a közösségből kivonulós vonalat képviselik. Egy konkrét példa még a fejtetvesség kezelése: nyilván minden iskolában előfordul ilyen „járvány”, viszont míg a sima sulikban ilyenkor a szülők elrohannak a gyószertárba, és lekezelik a gyerek fejét, majd elmennek az ÁNTSZ-be igazolásért (mert csak ezzel mehet a gyerek újra iskolába), a waldorfosoknál mindenféle olajokkal kenegetik a gyerekek haját (nehogy vmi bajuk legyen a kemikáliáktól), amelyek persze nem ölik meg a serkéket, így újra és újra kikelnek, és hónapokig szenvednek a tetűirtással. S mivel ÁNTSZ-vizsgálat sem kell, a gyerek vígan jár suliba ilyen fejjel, és fertőzi a többit (azokat is, akik esetleg elsőre rendesen lekezelték). Tudom, hogy nem a fejtetű az élet legnagyobb problémája, de ez a hozzáállás sajnos az ismerőseimnél más területeken is jellemző. (Az oltások nem beadásával kapcsolatban szerintem nem kell részleteznem, miért gáz.)

2014. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!