Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktál otthon játékot készíte...

Szoktál otthon játékot készíteni a gyerekednek? Olyanra gondolok, hogy babát, macit varrni, kifestőt készíteni, stb? Ha igen miket szoktál csinálni? Várom az ötleteket!

Figyelt kérdés

Ötleteket szeretnék házi játék készítéssel kapcsolatban. Szeretek kreatívoskodni:) Eddig ezeket csináltam: horgolt baba cipő, (mondjuk ez nem játék) falra ragasztható figurák dekorgumiból, wc papír gurigából mikulást és krampuszokat, házi formabedobó: dekorgumiból kivágtam formákat, bele tettem egy befőttes üvegbe és ki-be pakolássza a gyerek. Kis hajót, repülőt és csákót hajtogattam papírból.

Most sógyurma figurákat szeretnék majd gyártani.

Mindenféle technika érdekel. Miből mit lehet csinálni?


2010. jan. 24. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nagy méretű gyöngyökből fűztem neki babát, bár ha jól vettem k, a tied kisfiú. :o) Szerintem lehet mást is...
2010. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én varrtam nekik Waldorf babát,wc papír gurigából rengeteg figurát csináltunk,sokszor nyomtatok kifestőket,foglalkoztatókat,dekupázsoltam,hímeztem a falra képeket,üvegfestékkel csináltam az ablakra figurákat,ha van valami esemény-halloween,karácsony,húsvét-kapcsolódó figurákat vágok ki dekorgumiból,és a plafonról lógnak,csináltam dobozból várat felhúzható híddal,csináltam mobilt az ágyuk fölé amikor kicsik voltak-papírból is és üvegfestékkel műanyag lapra is-...hú,nem is tudom,igyekszem sok mindent legyártani otthon,most a nagyfiam-elsős-legújabb hobbija az origami,úszunk a különféle hajtogatott figurákban.:))
2010. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, kisfiam van.:)


Hogy csináltál dobozból várat? Leírnád nekem?

Köszi előre is.

2010. jan. 24. 14:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagy méretű doboz volt,elvágtam az egyik függőleges élnél,h ki lehessen nyitni.Alul kifelé,fölül befelé hajtottam az alsó-felső részeit,így alul megtartotta,felül pedig katonákat lehetett ráállítani.Nagy csomagolópapírt beszíneztünk,kőmintát rajzoltunk rá,és úgy ragasztottam a dobozra,h felül túllógjon,a kilógó részből bástyafokokat vágtam.(Nem tudom érthető-e:))A kaput kivágtam,és alul úgy ragasztottam rá a hidat,h fel lehessen hajtani,cérnával lehetett felhúzni-erre biztosan lehet jobb megoldást találni.:))-.
2010. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én most zoknibábot akarok csinálni, tudod, olyan fonálhajút, gombszeműt, mint a UPC-reklámfigurák, valami hasonlót...:)
2010. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a várat, nagyon jó ötlet, szerintem én is megcsinálom :)

Az UPC-s baba is nagyon jó :) Régebben ment a Peugeot reklám abban is voltak hasonlók, a párom egy időben nyúzott, hogy csináljak már neki olyat :) Talán majd 1x :)

2010. jan. 24. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ezt készítettem a kisfiamnak, a szobája falára:


[link]

2010. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én korban még nem tartok ott, hogy gyerekem legyen, de kis koromban nekem is készítettek házilag játékot. Pamutból kötött állatkát, textilből kesztyűbábot, papírból öltöztethető babát. És mind nagyon szerettem. A sólisztgyurma különösen kedvencem volt, nagymamám keverte össze, én csináltam belőle állatkertet. Sok nyúl még meg is van, amiket húsvét előtt készítettem. Kifújt tojásból és papírból szintén állatokat gyúrtam. Meg hát az origami.

Ezeket a dolgokat majd én is tovább akarom adni!

2010. ápr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

csipesz egy befötes gumi és két fa pálca=Játék számszerily:)

Én imádom F/12

2010. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!