Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha jól neveltem fel a kiskutyá...

Ha jól neveltem fel a kiskutyámat, akkor jó anya leszek?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha kicsit buta a kérdés, de azon gondolkodtam, hogy aki végig tud éjszakázni a babakutyával, majd végigalvásra, engedelmességre, szobatisztaságra, jóságra stb sikeresen felneveli, abból valószínűleg jó anya/apa lesz, nem?

Tudom hogy egy baba és egy kiskutya teljesen más kategória, de szerintetek van összefüggés a kettő között? Ha felneveltem egy kiskutyát, vajon készenállok egy babára is?



2014. okt. 22. 12:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ahha, értem ;)
2014. okt. 22. 13:37
 12/15 anonim ***** válasza:
Én értem mire gondolsz kérdező! A párommal másfél éve hoztunk magunkhoz egy 8 hetes kölyökkutyát. Az első hetek borzasztóak voltak, mivel nem volt olyan nap, hogy a kutya ne kakilt/pisilt volna oda legalább 5 helyre mire hazaértünk, legyen az egy 1 órás gyors bevásárlás, vagy hogy elugrunk 2 órára valahova. Konkrétan sz*rtakarításból állt az a pár hetünk, és még férges is volt a kutyusunk, így napi 3-4x fertőtlenítettem stb. Minkdetten szerettük volna a kutyát, több hónapos mérlegelés, megbeszélés után vettük magunkhoz. Ám a párom az első 1 hét után be akarta dobni a törölközőt, és elbizonytalanodott, hogy akart-a ezt egyáltalán, meg hogy nem gondolta volna, hogy ennyi mindennel jár egy kiskutya. Nekem kellett elmagyaráznom neki, hogy a kutya nem direkt rágja szét a papucsát, nem direkt pisil pont az ajtó elé, arra várva hogy ő mikor lép bele, és hogy egyáltalán, mit vár egy 9 hetes gombóctól akit előtte sosem szabályoztak, és ő nem érti hogy a párom miért mérges, vagy mit akar tőle. Nagyon sok türelem kellett hozzá, de ahogyan telt az idő, a párom felfogta, hogy miről is szól a dolog. Egyáltalán nem ugyanolyan egy kutya érkezése a családba mint egy gyereké, de annyiban hasonlít, hogy mindkettő felbolygatja egy család életét, és hogy nem olyan lesz mint amit előre elképzelt az ember. Most már pl tudom, hogy a párom nem úgy fog állni a baba érkezéséhez sem, ahogyan mondjuk előtte állt volna, hogy 3 hét után besokkalna hogy nem tud aludni rendesen, meg hogy talpon kell lenni és csinálni kell, ellátni a babát, felelősségel tartozni valakiért. Nekünk ehhez jó volt a közös kutya, mert ha jövőre babát tervezünk sokkal felelősségteljesebben és odaadóbban fog viselkedni, magát háttérbe szorítva és a gyerek érdekeit nézve. Ha nem lenne kutyánk, lehet, hogy ezeket a dolgokat 1 év múlva magyaráznám neki, a baba születése után. Szóval remélem érted, mire akartam kilyukadni. :D
2014. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12-es vagyok, azt kifelejtettem, hogy a kutyánk olyan gondoskodó énjét hozta elő a vőlegényemből amit előtte sosem gondoltam volna. Ahogyan látom, hogy foglalkozik vele és törődik vele/gondoskodik róla, egyre jobban tudom és érzem hogy nagyon jó apa lesz ha oda kerülünk. Csak egy példa ami nagyon megmaradt bennem:

Amikor ivartalaníttattuk a kutyát 7 hónaposan, a műtét után nem volt túl jól, és ráadásul estefele vittük, így este 7re értünk haza vele. Mondta a doki, hogy valószínűleg ha felkel kába lesz egész este/éjjel, míg jól ki nem alussza magát. És ugye a szokásos rosszullétek is jöhetnek. A párom aznap este behozta a kis fekhelyét az ágyunk mellé, kibélelte jó puha törölközőkkel, hogy minél kényelmesebb legyen neki, és hogy velünk/mellettünk lehessen és nyugodtabb legyen a kutya, valamint ha baja van, vagy rosszul van, akkor azonnal észrevegyük. Egész éjjel féléberen aludt akkor a párom, és éjjel arra ébredtem, hogy simogatja a kutyát és beszél hozzá, nyugtatja...(mert akkor éppen megébredt a kutya és fel akart kelni, de még bizonytalanul ment). Tehát van némi összefüggés a gyerekvállalás és a kutyatartás között, de ezt annyival hasonlítanám össze, hogy ott kijön, hogy egy emberben mennyi empátia, türelem, gondoskodás, szeretet van, és az is jól mutatja ezeket a dolgokat,hogy hogyan reagál le egy-egy kellemetlenebb dolgot/szituációt.

2014. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyák körül forog a világ (értsd hobby és munka) és van családom.szerintem nagyon jó alap én rengeteget kaptam tőlük amit a gyermek nevelésben kamatoztatok. 20on év munkája és mindegyiktől kaptam valami olyan pluszt amit más úton nem ... kezdjük ott hogy mikor kell ügyeletre rohanni és mikor kell otthon kezelni,hogyan ne essek pánikba ha megsérült ,és sorolhatnám...
2014. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A jó anya tág fogalom, de az biztos, hogy odaadó, gondoskodó szülő leszel.

Attól leszel igazán jó anya, ha a nevelésben is ügyes leszel. Ahhoz pedig általában kevés az ösztön, képezned kell magad, könyveket olvasnod.


Igen, az állattartásból lehet következtetni, hogy valaki milyen anya lesz.

Aki elhanyagolja a kutyáját és csak pár napig tart a csoda, abból bizonyára hiányzik az említett 2 fogalom.

Nyilván az is számít, hány éves az illető.


5 évesnek például kutyát venni...

Szülői gyengeség, felelőtlenség, vagy valójában a szülő akart egy kutyát. :)))

Persze vannak kivételes esetek.

2014. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!