Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nem szeretnék gyereket,...

Még nem szeretnék gyereket, mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt a barátommal. Én 25 éves vagyok, ő 29. Idén megkérte a kezem és igent mondtam. Most már szeretne gyereket, de én még nem. Nagyon nehéz gyerekkorom volt, és rettegek, hogy a gyerekemnek nem tudnék normális jövőt biztosítani. Nem akarom, hogy olyan nehéz élete legyen, mint amilyen nekem volt. Nem érzem, hogy készen állnék rá.

Nem szeretném veszélybe sodorni a kapcsolatomat, de félek, ha nem egyezek bele egy gyerekbe, elhagy. Mit tegyek?


2014. okt. 22. 21:54
 1/4 bnomika88 ***** válasza:
100%

Ha 25 éves vagy és nem akarsz gyereket az miért lenne furcsa?

Én 26 vagyok, egy éves múlt a kislányom, akartam őt és imádjuk.

De mindenki máskor érzi (főleg egy nő), hogy mikor akar babát.

Ha nem rzed magad késznek, ne vágj bele.

De ha belevágsz nincs mitől félned. Ha a szeretetet megadjátok és a normál teljes családot, akkor nem lesz gond.

Ha viszont a kapcsolatod stabil és ő szeret téged, kibír még 2-3 esetleg 4 évet is a babáig! Beszéljétek meg, ez nem lehet váló ok. Sok sikert és írj hgyan döntöttél .-) Remélem tudtam segíteni.

2014. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem állsz rá készen, ne szülj. Főleg azért ne, hogy "nehogy elhagyjon". Ha elhagy, mert 25 évesen nem akarsz gyereket, talán jobb is, de hogy ilyen kapcsolatra nem alapoznék családot, ráadásul úgy, hogy nem is akarom...

De ez egyelőre csak a Te félelmed, hogy elhagyna, miért nem beszéled meg a pároddal? Ha nem tudtok őszintén beszélni, akkor megint egy pont a gyerek ellen, éretlen még ez a kapcsolat ahhoz.

2014. okt. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Őszinteség, bizalom és mindkét részről szeretetből kötött kompromisszumok... - meg kell tudnotok beszélni.
2014. okt. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
beszéld meg vele .
2014. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!