Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság mindenki gyártja a...

Manapság mindenki gyártja a gyereket? Hova lett az élvezük egymást és majd jön ha jönni akar?

Figyelt kérdés

Ha valaki gyerekt akar rögtön t6dnia kell, hogy mikor van peteèrèse, mèri a hõjèt, ugrok mikor a legoptimàlisabb stb...de ez màr olyan mintha gyartanàk nem? Hol az intimitàs? Egyre többen, vagyis lènyegèben mindenki aki úgy gondolja jöhet a baba így csinàlja körülöttem, itt is szinte csak ilyeneket olvasok...ha meg nem tudja ezeket a rèszleteket màr le van szólva. Mièrt nem elèg első körben csak elhagyni a vèdekezèst, ès csinàlni mikor jól esik...

Ti mind figyeltetek minden jeletekre? Nem veszett el az intimitàs?


2014. okt. 14. 10:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
6 hónapig az intimitás jegyében nem számoltunk semmit. aztán ráuntunk, és inkább figyeltük a peteérést, mivel ha már "rá szánod" magad, nem jó tökölni, nekem pl lehetett tudni, hogy a munkahelyem 1 éven belül megszűnik, mivel mindenképp onnan akartam gyedre menni, ezért bele kellett húznunk. De megértem azt is, aki fél évig eredménytelenül próbálkozik, és emiatt elkezdi figyelni a peteérést, stb.
2014. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Semmire sem figyeltünk csak élveztük egymást és úgy voltunk vele,ha jönni akar,jöjjön.Így is lett! :)

8 napja késett,amikor is úgy gondoltam,hogy veszek már egy tesztet,mert mindig halál pontos ciklusom volt.Pozitív lett.

Ma már 2 éves nagylány. :D

2014. okt. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
19%
Ahogy Hargitai Károly írja a Broiler társadalom című könyvében, "elletési politaka" van. Vagyis közpénzből fizetnek a gyerekgyártásért. Mert akkor létrehoznak egy újabb kizsákmányolható biorobotot. Idősektől hallottam, hogy így volt ez a középkorban is. Vagyis x darab gyerek után akár adómentességet kapott a jobbágy. Arra már nem is gondolt az a jobbágy, hogy helyette majd a 7-8 gyereke adózik.
2014. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%
Vannak a "majd csak sikerül" párok és vannak a tudatos családtervezők. Mi utóbbiak vagyunk. Előre elmentünk minden vizsgálatra, és a legnagyobb rendben volt minden. Ennek tudatában vágtunk bele, és nem bántuk meg. Abszolút hozzáállás kérdése, hogy ki-mit tart fontosnak. Van, aki a lelki oldalt és hogy majd csak jön, vannak olyanok, mint mi is, akik szerint a lelkizés csak egy dolog, de az egész nagy része biológia, ami pedig szűréssel és vizsgálattal kimutatható. És akkor még nem beszéltünk azokról, akiknek nem jön a baba, betegségeik vannak, problémáik... igen, ez nem oylan ritkaság, szinte minden második párnál van valami bibi.
2014. okt. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
3-as, ennek a politikai rizsának megint mi köze van ahhoz, hogy valaki ovu-tesztel -e vagy sem? Olvasásértés, tudod! Elhiszem, hogy felháborít téged egy csomó minden, csak épp semmi köze a témához.
2014. okt. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
5 évig próbàlkoztunk. Egyszer sem hőmérőztem, nem vettem ovu tesztet, nem voltunk vizsgálaton. Együtt voltunk mikor jól esett. Sose tudtam mikor van peteérésem. Néha ha késett vettem tesztet, de mindig negatív lett. Aztán egyszer csak nem :-)
2014. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%

Ez téged miért zavar? Te ne "gyárts" gyereket, csak élvezd az együttlétet.


Nekünk szerencsénk volt, mert mindenféle "segítség" nélkül, a 2.hónapban terhes lettem. De teljesen megértem, ha sokan, több hónapnyi próbálkozás után, tudatosan próbálkoznak tovább.

2014. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem akik ilyenekről írnak, azok már túl vannak a spontán intimitáson, jöjjön aminek jönnie kell, de nem jön az a baba, ezért odafigyelnek a peteérésre, hőre, mindenre, hogy összejöjjön a hőn áhított gyermek.

Tudod nálunk az első hál'Istennek spontán jött, fiatal házasok révén lesz majd baba, lett is hamar. A második becsúszott már szoptatás alatt.

Aztán szerettünk volna 3-at, előbb-utóbb össze is jött.

Sajnos a 8. héten elvetéltem. Ezután sokáig nem estem teherbe. Nagyon rágörcsöltem a témára, bizony én is néztem a peteérést, karikázgattam be a naptárba, mikor kell együtt lennünk, hogy minden alkalmat kihasználjunk. Rossz érzés volt ez, és minden hónapban a csalódás, mikor megjött a menszeszem. Persze, hogy nem tesz jót az intimitásnak, mi másfél évig küzdöttünk így, majd mikor feladtam, akkor jött a baba...

2014. okt. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Több ismerősöm is így kezdett neki, abbahagytàk a vèdekezèst ès màr a nõi fèl szàmolt is, figyelt mindent ...meg jelöltèk mikor kell együtt lenni, csörgö a telefon peteèrèskor...ez így olyan strapas....ahogy làtom màr itt mevinoghat egy kapcaolat, ha pedig összejön ès megszületik akkor sem a legkönnyebb meginog a kapcsolat ami lehet màr nem àll stabil làbakon....fèrfikènt akik nem így èlik meg nagyon nehèz lehet ez...

Nem igazàn zavar, csak nem èrtem...mièrt rögtön így nekiugrni a dolgoknak, szerintem ez senkinek sem jö.

2014. okt. 14. 11:34
 10/29 A kérdező kommentje:
Mielőtt a pontozàson menne vita mindenki zöld kezet kap!
2014. okt. 14. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!