Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezelitek a gyerekek...

Ti hogyan kezelitek a gyerekekkel járó bezártságot, szabadidőhiányt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok itthon, másfél év különbséggel 2 gyerekünk van. Amíg csak a nagyobb volt meg, tök jól elvoltam, jöttünk-mentünk, stb. Aztán amikor a kicsi megszületett, volt egy nagyon durva első fél év, amikor kb. annyi volt a kikapcsolódás, hogy gyerek nélkül mentem kenyeret venni... És most kezd nagyon hiányozni már egyrészt a gyerekmentes idő, másrészt a férjjel kettesben töltött idő. Ráadásul még tanulok is, így amikor alszanak, azt az időt a tanulásra kell fordítanom (lehet, hogy ezt kellene kiiktatni, de már néhány évem és rengeteg munkám fekszik benne, elvileg még 4-5 hónap ez is).

Havonta kb. egyszer már el tudok menni barátnőzni 1-2 órára, de kb. ennyi. Ez is sokszor elmarad, mert sokat betegek a gyerekek és nyilván a férjemet sem akarom itt hagyni Velük egyedül, amikor mindkettő üvölt az anyja után...

Segítségünk nem nagyon van, a nagyszülők néha be-bevállalják, de egyszerre csak 1 gyereket, a másik meg ugyanúgy itthon van. Gondoltam bár babysitterre is, de egyszerűen nem tudnék nyugodtan kikapcsolni, ha egy vadidegen vigyáz a gyerekeimre. Ismeretségi körben, akit megkérdeztem (pl. bölcsis gondozó, akit mi is és a gyerek is ismer, nyilván pluszpénzért, nem ingyen) nem vállalta.

Úgy érzem, hogy kezd kicsúszni a talaj a lábom alól és nem találok megoldást arra, hogy kicsit jobb legyen. Erre még rá is tesz, hogy havonta 2 hetet betegek, amikor be kell érnem 2-3 óra alvással, aztán amikor már kidőlök, a férjem éjszakázik, de hát Neki meg másnap ugye dolgozni kellene, meg odafigyelni, én már annak is örülök, ha minden 3.-4. éjszakát bevállalja.

Valakinek valami ötlete? Hasonló "élmények"? Ti ezt hogy oldjátok meg?


2014. okt. 26. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem 3 gyerkocom van es hatben mar 7 eve itthon vagyok

a masodik.lanyom mikor oviba ment lett egy fel eves idoszak amikor visszamentem dolgozni.es aa nagyonjo volt aztan jitt a fiam most 4 honapos es igqz h mar megszoktam az elozo kettovel de neha en is uvolteni tudnek!! egesz nap a lakasban tudom milyen erzes es van amikir a sok.mese jatek altatas etetes furdetes stb utannagy.nehesen eljutok hajat mosni de kitartas 1 eves kora korul ar minden kexd jobb lenni.akkor mar jobban tud eled jatszani es teis elviheted magadal mondjuk a plazaba fagyizni es meg bnod is mehet akar

2014. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocs a hibakert de telefonrol vok es kozben itt ugralnak mellettem
2014. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ötletem nem sok, mert javasolhatnám, hogy kapcsolódj ki, de úgy látom próbálkozol azért néha-néha ezzel.

Egy dolog lebeg az én szemem előtt, hogy felnőnek, és később még lehet vissza is sírom azt az időszakot, hogy itthon vagyok velük bezárva.

Amúgy nálam 4 év korkülönbség van, a nagy már rég ovis, de akkor is, két gyerek az már nem egy. :)

Szóval le van kötve a napom, a kicsire figyelni kell, a nagyot hozni-vinni kell. Hát na. De repül az idő, és hamarosan kirepülnek, én meg majd csak lesek ki a fejemből, amikor rám zuhan a "szabadidő".

Kitartást!

2014. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, probald ki a sedatif pc homeos stressz kezelsre valo gyogynovenyes bogyokat, csak hogy konnyebben vedd a mindennapokat, mert ahogy olvasom, nem tudsz mast tenni.

En dolgozok mellette van egy 4 eves kislanyunk, aki kitesz kettot...ugyhogy en a munka, hazimunka, gyerek mokuskerekbe tudok neha belesuppedni.....!

2014. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!