Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 évesnek tudtok állandó...

2 évesnek tudtok állandó programot/elfoglaltságot?

Figyelt kérdés

Lányom júliusban múlt 2 éves. Nyitott, aktív, érdeklődő kislány, folyamatosan beszél, érthetően, többszörösen összetett mondatokban.

Eléggé szomjazza a társaságot, a jövés- menést.


Úszni járunk heti egyszer, már a 3-4 évesekkel, mert már egyedül úszik.

Ringatót, kerekítőt, tipegő- topogót már próbáltuk, de halálra unta magát. A tornát nagyon jónak találom, de ekkora korban csak egyesületnél találtam, ami rendszeres, nem túl játékos edzéseket takar. Ilyet még nem szeretnék.


Tudom, nem vagyok könnyű eset. :) Szóval tudnátok ajánlani valami programot egy ennyi idős gyereknek, vagy ahol már ovisok vannak, de rugalmasak és nem feltétlenül 3 év a korhatár. Akár néptánc, bármi ami mozgás. Budapestiek vagyunk (17. ker.), de autóval és nagyon rugalmasan élünk.


Köszönöm, ha segítetek!


2014. okt. 28. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Angol óra. Játszanak, de mégis tanulnak. Hátránya nem lesz belőle, az tuti.


[link]

2014. okt. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagytarcsán van egy családi napközi, csütörtökönként 9-10-ig zenés foglalkozást tartanak, ami nyílt, külsősök is mehetnek.

[link]


Kistarcsán pedig a Pannónia néptáncegyüttesnek van egy Pöttöm csoportja. Nem tudom, milyen szigorúan veszik a korhatárt, de meg lehet kérdezni.

A 17. kerületből egyik sincs messze, max. 10 km.

[link]

2014. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlásokat, várok még. Megnézem a Pöttöm táncot, 5 perc alatt ott lennék, eddig pl. Gödöllőre jártunk, az sem távolság.

Hú nagyon jó lenne, köszönöm!


Első válaszoló, neked is köszönöm, de kimondottan mozgásos elfoglaltságot keresünk, illetve a gyermek kétnyelvű, magyar- angol.

2014. okt. 28. 08:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is családi napközibe szoktam elvinni a fiamat, még nincs 2, de elég társaslény. Együtt játszhat a gyerekekkel, és közben látja, hogy milyen egy nap menete az oviban. Szóval, szocializálódik, szereti és ki is fárad rendesen. Egy hátránya van, hogy eddig sosem volt beteg, és azért ez elkerülhetetlen így.
2014. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Eszembe jutott még valami, de nem mindenki nyitott az ilyesmire.

Ha szeretitek a kutyusokat, esetleg vehetnétek hetente 1-2 konzervet, száraz tápot. Azt szívesen fogadják a menhelyeken és a gyereked is élvezné az etetést, játékot. Vannak menhelyek, ahol örülnek az ilyesminek.

2014. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia, én Gödöllőn lakom, kislányom szintén júliusban múlt 2. Az alsóparki játszótér nagyon jó, mindig vannak gyerekek hiába van hideg. Vagy a Premontrei suli is indított szerda délutánonként gyerekeknek szóló progit. Az itteni Csanák is jók!
2014. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, aranyosak vagytok!


A kutyus etetés nagyon szuper ötlet, mindketten imádjuk őket, 2 vizslánk van itthon. Utána is nézek.


Játszótérre, játszóházba rengeteget járunk, barátoknál is sok a vele egykorú gyerek, tehát magát a társaságot megkapja, de pluszban gondolkodtam valami táncon, tornán. Illetve én sem vagyok egy otthonülős típus, csak a déli alvásnál legyünk itthon.


Gödöllőn már voltunk egy Csanában, csütörtökön délelőtt volt torna, de rendszeresen 40 perc helyett 15 perces volt, de a legnagyobb baj az volt, hogy mivel sok egyéves is volt, akik annyira nem tornáztak (érthetően, hiszen picik még), totál káosz volt az a 15 perc is.


Írtam a néptáncosonak, de elég necces a helyzet, hiszen 4 éves kortól várják a pöttömöket, azt meg nem várhatom el senkitől, hogy a kétévesemre dupla energiát fordítson, vagy miatta ne haladjanak. Meglátjuk!


Megnézem a premontreit és írok más néptáncosoknak is, ahol 3 év a korhatár, hátha!

2014. okt. 28. 09:37
 8/9 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, mehetünk a Pöttöm csopiba néptáncra. Kipróbáljuk, meglátjuk...


Köszönöm az ötletet!


Ma voltunk menhelyen, vittünk takarókat, kaját a kutyiknak, még szamarat is etettünk. :D Megyünk máskor is!

2014. okt. 29. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:

2. és 5. vagyok.

Örülök, hogy beváltak az ötletek :))

Remélem, jól érzitek majd magatokat!

2014. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!