Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Exröl babát elnevezni?

Exröl babát elnevezni?

Figyelt kérdés

Mielött megismertem a jelenlegi párom, már volt egy kedvenc lánynevem, mégpedig a Natália. Késöbb kiderült, így hívják a párom anyukáját, egy tinikori exét és a legutóbbi exét is.

A legutóbbi exszel baráti viszonyban maradtak, mert a párom legjobb barátjához ment feleségül. 2-3 havonta szoktunk találkozni is a párral. Semleges a viszonyom velük.

Késöbb kiderült, az exbarátnö jelenlegi férjének az anyukája is Natália. Nekik már ez is sok, mert a lány a párom családjával is tartja a kapcsolatot még.

A másik név, ami még tetszett volna, az a Darya, de az sem lehet, mert a párom legjobb barátjának a húga is Darya, nem kell belölük ennyi.


Ti adnátok még ezek után valamelyik nevet?


Igen? Nem? Miért?


2014. okt. 28. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én mindkettöt adnàm.
2014. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem. a Natália valóban sok, a Darya pedig elég ostoba név.
2014. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem, különben sem szép nevek főleg nem egy exnek is ez a neve.

Darya meg ilyen formában nem is anyakönyvezhető max Daria de azt is kétlem.

2014. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Én nem. Túl sok ilyen név van a közvetlen családban és barátok közt, kicsit ciki is lenne, hogy olyan mintha az ember "nem tudna továbblépni". Nálunk nemszokás a tágabb családon belül ugyanazokat a neveket adni. Tágabb család alatt értem akikkel azért szoros a kapcsolat és szoktunk is találkozni nem évente 1szer. Annyi név van, keress vmi mást :)
2014. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha a párod anyukáját így hívják, akkor rá hivatkozva simán adhatod. Biztos hízelgő lenne nekik. Az exekkel meg nem kell foglalkozni.
2014. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok.Nekem konkrétan egyik név Sem tetszik,de ha nekem lenne kedvenc nevem, biztos nem mondanék le rola, csak mert az exét igy hivtàk.Max akkor, ha ö Sem akarnà (märmint a pàrom)
2014. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak azért nem mondanék le róla, mert így hívták az exet.


Nekem volt egy viharos kapcsolatom egy Krisztián nevű sráccal és a sors fintora, hogy most a kollégám. A kisfiúnk valószínűleg Krisztián lesz, de nem az ex miatt, hanem azért, mert mindkettőnknek tetszik a név.

2014. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Én csak azért nem adnám, mert a párom meg én is olyanok vagyunk, hogy a babánknak direkt olyan neveket kerestünk, amilyenek nincsenek az ismeretségi körünkben, csaádunkban - egyszerűen zavart, hogy az a név már "foglalt" - de ez a mi egyéni háklink biztosan :)
2014. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik a Natália, és adnám is ebben az esetben, engem nem zavarna az ex. Ha viszont a párodat igen, egyezzetek ki valami másban, mégis hasonlóban (pl. Natasa, Tália). Vagy esetleg kapja a Natáliát második névnek.
2014. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek


A második név nagyon jó ötlet :)


Sajna Táliát és Natasát sem adhatunk, az ex nati ezeket használja becenévnek.

2014. okt. 28. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!