Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős volt a gyermeked,...

Mennyi idős volt a gyermeked, mikor először mentetek el kettesben az apukájával bárhová? Kire bíztátok?

Figyelt kérdés
Az egyik oldali nagyszülők vidéken élnek, nagyon messze, a másik páros idős már, nem túl magabiztosak, még azt is megkérdezik, mit-hogy tegyenek, amikor ott vagyunk velük, el nem tudom képzelni, hogy mit csinálnának vele egyedül. Tesóink nincsenek, barátok fiatalok, bulizósak, gyerekes tapasztalatuk nulla. Én úgy érzem, kezdünk nagyon beleunni a hétköznapokba a férjemmel, ki kéne mozdulni, de ő nem akar kettesben, amit valahol meg is értek, mert nincs kire bízni a gyereket. De ez nem is fog változni a jövőben sem. Akkor mi már soha nem leszünk kettesben, amíg a gyerek nem lesz mondjuk 16 éves?? Szerinte idegenre nem bízhatjuk, nem lenne nyugodt. Mi tévő legyek? Én is ideges lennék, ha elmennénk, de egyszer el kéne kezdeni nem? 1 éves és 3 hónapos a kislányunk. 7 hónapos várandósan voltunk utoljára kettesben el itthonról szórakozni, előadásra mentünk. Azóta nem voltunk, csak családi rendezvényeken, ami persze aranyos a babával, de akkor is minden figyelem az övé.
2014. okt. 29. 09:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

15 hónapos.

Házassági évfordulós vacsira mentünk, a szüleim fürdették, vacsoráztatták és fektették, de nálunk, tehát a saját ágyában aludt.

A világon semmi probléma nem volt, mi jobban izgultunk mint a szüleim :)

2014. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
3 hónaposan egy fél nap szabit vettünk ki, délelőttöt...bevásároltunk meg ilyesmi, de azért egyszer hazaugrottunk megnézni minden rendben van e. de rendben is volt :) anyósomék vigyáztak rá. ők is vidéken élnek, tehát mindez vidéken történt. De pl. órákra itt is magára hagyjuk az én anyukámmal, mert járok pl. vezetni gyakorolni, emiatt nem kell begubóznotok mert gyereket van, semmi baja nem lesz ha pár órát bébi szitter vigyáz rá.
2014. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
2-3 Orakra rabizzuk a nagyszulokre 2honapos kora ota. Estere most 4 hosan fogjuk mikor a ferjem szulinapjan vacsizni megyunk. Nekem konnyu mert o mar harmadik unoka es van tapasztalat anyumeknal:-).
2014. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
16 hónapos volt. Anyukáméknál volt, ott is aludt. Mi esküvőre mentünk, de az esti bulis részre már nem mentünk, inkább hazamentünk és kihasználtuk a kettesben töltött időt. Másnap reggel 9-kor már ott voltunk érte.
2014. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%
3 év körül voltak.
2014. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
2 éves kor után.
2014. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
Augusztusban volt 2 éves a lányunk. Talán 2-3 alkalommal volt olyan, hogy amikor a szüleim eljöttek akkor mi elszaladtunk vásárolni. Szórakozni, kikapcsolódni nem voltunk kettesben, hasonló okok miatt, mint ti. Szerencsére nálunk egyikünknek sem okoz ez problémát. Ha ti igénylitek akkor próbáljatok meg egy megbízható bébiszittert keresni.
2014. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%
6+anyukámra
2014. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%

2 hónaposan. Költöztünk, egyben vizsgára is készültem. A baba ment elsőként a szüleimmel (ők nem ott laknak, csak segíteni érkeztek pár napra). Férjem rohangált a cuccokkal, én meg tanultam a régi lakásban. 3-4 napig éjjel még a régi lakásban aludtunk, nappal pár órára átnéztünk.


A lányunk teljesen zökkenőmentesen vette az akadályokat. Evett-aludt rendesen, végig vigyorgott, az égvilágon semmi probléma nem volt vele. Amikor ott voltunk, akkor örült nekünk, amikor nem, akkor meg a nagyszülőknek örült.

Most már fél éves, néha egy fél napra szintén nagyszülőkkel megoldjuk. De estét is tudunk így, csak akkor halkan érkezünk, mert már mindenki alszik.

2014. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
45%
2 hónaposan, ott aludt anyósoméknál, tápszeres meg átaludta már az éjszakát, semmi gond nem volt vele... esetleg barátoktól érdeklődni bébiszitterek felől? hátha valaki tud ajánlani nektek egy megbízhatót... vagy sose tudhatod, hátha amikor érdeklődsz tőlük, felajánlja nektek egyik barátotok, hogy ő vigyáz rá, míg ti elmentek egy moziba-színházba-vacsizni :)
2014. okt. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!