Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős volt a gyermeked,...

Mennyi idős volt a gyermeked, mikor először mentetek el kettesben az apukájával bárhová? Kire bíztátok?

Figyelt kérdés
Az egyik oldali nagyszülők vidéken élnek, nagyon messze, a másik páros idős már, nem túl magabiztosak, még azt is megkérdezik, mit-hogy tegyenek, amikor ott vagyunk velük, el nem tudom képzelni, hogy mit csinálnának vele egyedül. Tesóink nincsenek, barátok fiatalok, bulizósak, gyerekes tapasztalatuk nulla. Én úgy érzem, kezdünk nagyon beleunni a hétköznapokba a férjemmel, ki kéne mozdulni, de ő nem akar kettesben, amit valahol meg is értek, mert nincs kire bízni a gyereket. De ez nem is fog változni a jövőben sem. Akkor mi már soha nem leszünk kettesben, amíg a gyerek nem lesz mondjuk 16 éves?? Szerinte idegenre nem bízhatjuk, nem lenne nyugodt. Mi tévő legyek? Én is ideges lennék, ha elmennénk, de egyszer el kéne kezdeni nem? 1 éves és 3 hónapos a kislányunk. 7 hónapos várandósan voltunk utoljára kettesben el itthonról szórakozni, előadásra mentünk. Azóta nem voltunk, csak családi rendezvényeken, ami persze aranyos a babával, de akkor is minden figyelem az övé.
2014. okt. 29. 09:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
28%
20 hónaposan, de akkor nem kikapcsolódni mentünk a férjemmel, hanem temetésre. Anyukám és a tesóm vigyázott rá. Most 5 éves, néha a szüleimnél van napközben, de van már kistesó. Tehát szórakozni/vacsorázni/múzeumba kettesben az utóbbi 5 évben nem jutottunk el.
2014. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
merre laktok? hátha tudok én is (vagy valaki itt) ajánlani nektek megbízható bébiszittert...
2014. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6 hónapos volt a fiam. Anyuekkal laktunk még akkor, igy nem volt problema megoldani. Moziztunk egy jot. Azota sem voltunk sehol kettesben, a kicsifiu pedig mar 2,5 eves. :(
2014. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
10 hónapos volt, Nagymamánál hagytuk, szilveszterezni mentünk
2014. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Budapestiek vagyunk. Kétlem, hogy ha a saját anyukájára nem bízná a férjem, akkor egy idegenre meg tudom győzni. Nálunk ő a féltősebb.
2014. okt. 29. 10:53
 16/20 anonim ***** válasza:

11 hónapos korában korán lefektettük, és ellógtunk vacsizni, apukám vigyázta az álmát :)

2 éves korában színházba mentünk, szintén apukám vigyázott rá és 2 éves kora után 2x anyósomnál aludt.

és itt vége is, ennek már 3 éve, sajnos anyósom elhunyt, apukám meg már nem bírja.

de pl. ma én szabadnapos vagyok, férjem meg csúsztatta a munkáját így sikerült kicsit kettesben lennünk, most megyek a gyerkőcért... :)

arra, hogy este vagy hétvégén menjünk el valami felnőtt programra esély sincs, pedig nagyon vágynék már olyanra ahol se halász judit se alma együttes és nincsenek játékok :D

2014. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
8 hetes. A sógornőmék esküvőjére mentünk, szombat reggel indultunk, vasárnap délben itthon voltunk. Anyukám vigyázott rá, semmi gond nem volt. Aztán jó ideig nem mentünk, kb. 1 éves volt, mikor legközelebb elmentünk.
2014. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha a vidéki nagyszülőkhöz mentek látogatóba akkor ott sehova se tudok elmenni a férjeddel kikapcsolódni, akár csak sétálni vagy cukrászdába? Vagy ha a vidéki nagyszülők jönnek látogatóba akkor sem vállalják? Otthoni környezetben simán elvan egy ekkora gyerek néhány órát még ha nem is annyira szoros a kapcsolat a nagyival. Egy mozi vagy színház beleférne.

Másik bizonytalan nagyszülőknél meg az lehetne a megoldás, hogy altatás után mentek el a férjeddel és nekik semmi dolguk nem lenne az alvó gyerekkel este, olvasgathatnának/tvvzhetnének amíg haza nem értek. Ha meg ne adj Isten felkelne a gyerek, akkor meg telefonálnak és hazajöttök. Ilyenkor esetleg egy pohár borra mehetnétek vagy valamilyen olyan programra amiről fel lehet állni és hazajönni.

2014. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

2 hónapos,nagyszülőkre bíztuk.

Szerintem keress egy megbízható bébiszittert,az ismerőseid közül biztos ismernek ilyet bízzátok rá,é menjetek el.

2014. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
A vidéki nagyszülőket 3-4 havonta látjuk 1-2 napra. Őszinte leszek, nem is igen ismerik a gyereket. Meg fogjuk oldani valahogy, most csak kifakadt ez belőlem... ha máskor nem, néhány év múlva. Addig maradnak a családi programok.
2014. okt. 29. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!